Зв'язок в Австралії

В Австралії відмінно налагоджений внутрішній і міжнародний телекомунікаційний сервіс. Внутрішня супутникова система, у районах з низькою густотою населення давно використовується радіотелефонний зв'язок. Телекомунікаційна мережа країни підключена у Перті до оптволоконного телекомунікаційного підводного кабелю SEA-ME-WE 3, що забезпечує зв'язок з Азією, Близьким Сходом і Європою. Зв'язок з Новою Зеландією і США забезпечується за допомогою оптоволоконного підводного кабелю Southern Cross. Наземні супутникові станції, станом на 2015 рік: 10 Intelsat (4 з Індійського океану і 6 з Тихого), 2 Inmarsat (регіон Індійського і Тихого океанів), 2 Globalstar, 5 інших.

Економіка Австралії
Пам'ятний знак першому повітряному телеграфу в країні
Категорія • Інші країни

Телефонія

Міжнародний телефонний код країни — 61. Загальна чисельність абонентів фіксованої телефонної мережі, станом на липень 2015 року, дорівнювала 9,08 млн, що у перерахунку на 100 мешканців становить 40 апаратів (22-ге місце у світі)[1].

У країні діє декілька мереж мобільних операторів. Загальна чисельність абонентів (станом на 2015 рік) — 31,77 млн, що у перерахунку на 100 мешканців становить 140 апаратів (39-те місце у світі)[1].

Інтернет

Міжнародний інтернет-домен Австралії .au, присвоєний Адміністрацією адресного простору Інтернет (англ. Internet Assigned Numbers Authority) згідно стандарту ISO 3166 Alpha-2.

Станом на 2012 рік в Австралії було зареєстровано 17,081 млн інтернет-хостів (8-ме місце у світі)[1].

Станом на липень 2015 року в Австралії налічувалось 19,238 млн унікальних інтернет-користувачів (28-ме місце у світі), що становило 84,6 % від загальної кількості населення країни[1].

Телерадіомовлення

Національна громадська Австралійська телерадіомовна компанія (англ. Australian Broadcasting Corporation; ABC) веде мовлення на численних теле- і радіоканалах як у межах країни, так і загалом у Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Спеціальна служба мовлення (англ. Special Broadcasting Service; SBS)  — другий найбільший оператор теле- і радіоканалів у країні, веде мовлення різними мовами.

Радіо

У країні, станом на 1998 рік, працювали 607 радіостанцій різних діапазонів: (AM — 262, FM — 345, на коротких хвилях — 1)[1]. Дві найбільші радіомережі, ABC і SBS, ведуть мовлення різними мовами у Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Телебачення

У країні, станом на 1997 рік, працювали 104 телевізійні станції[1]. Дві найбільші телерадіомережі, ABC і SBS, ведуть мовлення різними мовами у Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Широко розповсюджене використання супутникових тарілок і кабельних мереж.

Регулювання телекомунікаційного ринку

Уряд Австралії здійснює адміністрування діяльності компаній на телекомунікаційному ринку через міністерство зв'язку. Станом на 1 лютого 2017 року міністерство в уряді Малкольма Блая Тернбулла очолював Мітчелл Пітер Файфілд (англ. Mitchell Peter «Mitch» Fifield)[2].

Див. також

Примітки

  1. Australia — Oceania. The World Factbook (англ.). Washington, D.C. : Central Intelligence Agency. ISSN 1553-8133. Архів оригіналу за 10 лютого 2019. Процитовано 11 лютого 2017 року.
  2. Chiefs of State and Cabinet Members of Foreign Governments. The World Factbook (англ.). Washington, D.C. : Central Intelligence Agency. ISSN 1553-8133. Архів оригіналу за 15 лютого 2019. Процитовано 11 лютого 2017 року.

Література

    Посилання

    • Whirlpool Broadband News : [англ.] // whirlpool.net.au. — Whirlpool, . — Дата звернення: 15 лютого 2019 року. — Цитата: «Незалежний, некомерційний вебсайт, підтримуваний командою добровольців, що інформують громадськість про стан широкосмугового доступу в Австралії».
    • Compare Broadband Plans Best NBN : [англ.] // internetchoice.com.au. — Internet Choice, . — Дата звернення: 15 лютого 2019 року. — Цитата: «Порівняння різних планів і тарифів широкополосного доступу до мережі Інтернет в Австралії».
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.