Зубарик

Зубарик, або морський карась гостроносий (Diplodus puntazzo) — риба родини спарові, роду Морський карась (Diplodus).

?
Зубарик

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Спарові (Sparidae)
Рід: Морський карась (Diplodus)
Вид: Зубарик
Diplodus puntazzo
Cetti, 1777
Синоніми
*Puntazzo puntazzo Cetti, 1777
  • Sargus puntazzo Cetti, 1777
  • Sparus puntazzo Cetti, 1777
  • Charax puntazzo Cetti, 1777
Посилання
Вікісховище: Diplodus puntazzo
Віківиди: Diplodus puntazzo
ITIS: 647899
МСОП: 170262
NCBI: 48915

Розповсюдження

Розповсюджений у Атлантичному океані та його морях. В Україні поширений у Чорному морі біля масиву Кара-Даг, поблизу Судака, Нового Світу, мисів Аю-Даг, Айя і Фіолент та м. Севастополя (бухти Кришталева, Омега, Костянтинівський равелін).

Будова

Тіло видовжено-округле, високе, стиснуте з боків. Лінія спини за головою крута, черево плоскіше, хвостове стебло коротке, низьке. Спинний плавець довгий. Основи грудних та черевних плавців наближені, з них грудні — довгі, черевні — короткі. Голова велика, рило загострене, рот невеликий. На обох щелепах однорядні зуби: спереду по 8 вузьких довгих і спрямованих вперед, з кожного боку близько 15 дуже дрібних і загострених. Довжина тіла до 50 см, вага до 3 — 4 кг. Тривалість життя близько 10 років. Тіло сірувато-сріблясте, на боках по 5-8 вузьких поздовжніх чорних смужок, на боках хвостового стебла великі чорні плями.

Спосіб життя

Перебуває здебільшого у прибережних ділянках моря, на глибині до 150 м, найчастіше на глибинах 6 — 10 м. Тримається серед підводних скель, що поросли водяними рослинами. Перед нерестом утворює невеликі зграї. Нереститься протягом серпня — вересня; у цей період агресивний. У статевих залозах зубарика є як чоловічі так і жіночі статеві клітини, але дозріває тільки один вид клітин, гермафродитизм не спостерігався. Росте досить швидко: довжина тіла і маса у жовтні становлять відповідно 10 — 14 см та 40 — 90 г, наприкінці 2 року життя — 20-23 см і 240 — 330 г, на 8-9 році — 30-32 см і 900 — 950 г. Молодь живиться планктонними та бентосними організмами, личинками інших риб; дорослі особини водоростями, також рибою, молюсками, ракоподібними.

Значення

Промислового значення не має. Вид занесений до Червоної книги України.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.