Капуста Романеско

Капу́ста Романе́ско, також відома як цвітна капуста Романеско, або просто Романеско, має їстівні бутони суцвіть, належить до виду капуста городня. Вперше задокументована у Італії, має колір шартрез. Романеско має вражаючий вигляд, тому що її форма природно наближена до фракталу. У порівнянні з традиційною цвітною капустою текстура романеско набагато більш хрустка, а смак тонкий та горіховий.

?
Романеско (Brassica oleracea)

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Капустоцвіті (Brassicales)
Родина: Капустяні (Brassicaceae)
Рід: Капуста (Brassica)
Вид: Капуста городня
(Brassica oleracea)
Підвид: Капуста Романеско
Brassica oleracea var. botrytis L.
L., 1753
Посилання
Вікісховище: Category:Brassica oleracea var. botrytis
Віківиди: Brassica oleracea var. botrytis
ITIS: 530957
NCBI: 3715

Історія

Романеско вперше була задокументована в Італії (як broccolo romanesco, що з італійської перекладається як "броколі з Риму"). Романеско з’явилася на міжнародному ринку близько 1990 року[1].

Опис

Романеско зовні нагадує цвітну капусту, але має зеленувато-жовтий колір та має вражаючу форму фракталу в природі. Суцвіття (бутон) має самоподібний характер, з розгалуженими меристемами, складеними у логарифмічну спіраль. У цьому сенсі форма бутону приблизно є природним фракталом; кожен бутон складається з серії невеликих бутонів, усе розташовано в одну логарифмічну спіраль. Цей самоподібний візерунок продовжується на декількох дрібніших рівнях. Візерунок є лише приблизним, оскільки фрактальний візерунок у підсумку закінчується, коли розмір елемента стає досить малим. Кількість спіралей на головці романеско складається у ряд Фібоначчі[2].

Як овоч романеско багата на вітамін С, вітамін К, харчові волокна та каротиноїди.

Причини появи відмінностей від звичайної цвітної капусти та броколі були змодельовані як розширення однієї зі стадій зростання бутонів, але генетична основа цього невідома.

Галерея

Примітки

  1. Романеско.
  2. Ron Knott (30 жовтня 2010). Fibonacci Numbers and Nature. Ron Knott's Web Pages on Mathematics. Архів оригіналу за 10 січня 2015. Процитовано 27 жовтня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.