Кипріян Борисевич

Кипріян Борисевич (в миру Борис Борисевич, 15 серпня 1903, Холм, Люблінська губернія14 грудня 1980, Саут-Кейнан, Пенсільванія, США) — релігійний діяч у США українського походження. Архієпископ Філадельфійський та Пенсильванський невизнаної Православної Церкви в Америці Московської патріархії.

Кипріян Борисевич
 
Альма-матер: Волинська православна богословська академія, Студіум православного богослов’я і Варшавський університет
Діяльність: архієпископ
Ім'я при народженні: Борис Борисевич
Народження: 28 серпня 1903(1903-08-28)
Холм, Люблінська губернія, Російська імперія
Смерть: 15 грудня 1980(1980-12-15) (77 років)
Саут-Кейнан, Вейн, Пенсільванія, США
Похований: St. Tikhon's Orthodox Monastery (South Canaan, Pennsylvania)d

Брат архієпископа Варлаама Борисевича.

Життєпис

Народився 15 серпня 1903 в місті Холм (тоді в складі Російської імперії, нині — в межах Польщі)[1].

У 1916 закінчив школу в Кременці, після чого вступив до Кременецького духовного училища, яке закінчив у 1919. На той час ці землі відійшли до Польської Республіки. Продовжив навчання у Волинській духовній семінарії, яку закінчив у 1925 закінчив і вступив на православний богословський факультет Варшавського університету. У 1927одружився[2].

12 лютого 1928 єпископом Кременецьким Симоном Івановським висвячений в сан диякона, через три дні висвячений в сан священника і був призначений на парафію в селі Лопушне Волинської єпархії [3] Польської православної церкви .

У 1929 закінчив православний богословський факультет у Варшаві і в листопаді того ж року був призначений законовчителем в середніх школах Гродно.

У 1931 захистив магістерську дисертацію «Святий Кипріян, його життя і його твори» на факультеті православного богослов'я Варшавського університету і стає єпархіальним місіонером [3] та помічником настоятеля, а згодом ключником кафедрального собору в Гродно .

У березні 1939 переведений у Вільно [3], де обійняв посаду законовчителя Віленської гімназії.

11 квітня 1939 зведений в сан протоієрея .

У травні 1940 змушений залишити викладання, так як Литву окупували більшовики і нова окупаційна влада заборонила будь-яку релігійну освіту в державних школах.

У 1942 призначений кліриком кафедрального собору в Ковно і обіймав цю посаду до евакуації в Австрію в липні 1944 разом зі своєю дружиною у зв'язку із наступом Червоної армії [3] [2].

Опинившись в Австрії, організував прихід в місті Лінц. Перейшов в Російську православну церкву за кордоном .

У 1945 евакуювався в Баварію і організував прихід в Аугсбурзі .

Живучи в Баварії, також був членом єпархіальної ради; президентом єпархіального місіонерського комітету і віце-президентом Будівельного комітету з відновлення церкви у Штутгарті [3].

В 1949 в липні переїхав до США, де був прийнятий в клір Північно-Американської митрополії1970 Православна церква в Америці) [1].

У 1950 призначений настоятелем Свято-Троїцького приходу в Канзас-Сіті, штат Канзас.

У 1953 переведений на Андріївський прихід в Балтіморі, штат Меріленд, одночасно призначений благочинним Вашингтонського округу.

У вересні 1959 переведений на Успенський прихід в Стемфорді, штат Коннектикут [3] .

Він також був призначений до ради цензорів Північно-Американської митрополії, був упорядником і редактором Церковного календаря з літургійними рубриками, а також став редактором журналу «Російсько-Американський православний вісник», офіційного органу Північно-Американської митрополії [3].

23 червня 1961 року овдовів і 6 жовтня того ж року архієпископом Бостонським і Нової Англії Іринеєм Бекішем пострижений у чернецтво з ім'ям Кипріян [3].

Архієрейський собор обрав Борисевича єпископом Вашингтонським, вікарієм митрополита всієї Америки і Канади, і призначив ректором Свято-Тихонівської духовної семінарії в Південному Ханаані, де йому визначили місце проживання[3]. У жовтні того ж року [4] в Саут-Кейнані відбулася архієрейська хіротонія Кипріяна Борисевича, яку очолив митрополит Леонтій Туркевич . Кипріян викладав у семінарії пастирське богослов'я, гомілетику і літургику.

У 1964 призначений єпископом Філадельфійським і Пенсільванським [1]. Зберіг за собою посаду ректора Свято-Тихонівської духовної семінарії, але фактичним очільником семінарії став її декан.

У 1970 возведений у сан архієпископа, Член Синоду і голова Відділу зовнішніх зв'язків Православної церкви в Америці [1].

Помер 14 грудня 1980 в Південному Ханаані (Пенсільванія, США). Похований в Свято-Тихонівському монастирі в Південному Ханаані, штат Пенсільванія [1] .

Примітки

  1. The 32nd Anniversary of the Repose of Archbishop Kiprian // oca.org, December 14, 2012
  2. Orthodox America 1794—1976 Development of the Orthodox Church in America. Constance J. Tarasar and John H. Erickson, eds. Syosett, New York: The Orthodox Church in America, Dept. of History and Archives, 1975.
  3. Year Book and Church Directory. Metropolitan Council Publications Committee, 1961. page 148
  4. Yearbook of the Orthodox Church на «Google Books»

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.