Княгиничі (Мостиський район)

Княги́ничі село в Україні, у Мостиському районі Львівської області. Населення становить 359 осіб. Орган місцевого самоврядування - Зав'язанцівська сільська рада.

село Княгиничі
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Мостиський район
Рада Зав'язанцівська сільська рада
Основні дані
Засноване 1940
Населення 359
Площа 0,774 км²
Густота населення 463,82 осіб/км²
Поштовий індекс 81384[1]
Телефонний код +380 3234
Географічні дані
Географічні координати 49°39′06″ пн. ш. 23°15′18″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
276 м
Місцева влада
Адреса ради 81384, Львівська обл., Мостиський р-н, с. Зав’язанці
Карта
Княгиничі
Княгиничі
Мапа

Назва

Княгиничі згадуються вперше в документі від 12 листопада 1430 р., у якому мова йде про те, що до суду в Перемишлі звернулися три брати з Княгиничів: Ян, Миколай і Марцін та їх батько Пйотр. В оригіналі записано (латиною): Iohannes de Knyechinicze, et Nicolaus de Knyechinicze, et Martinus de Knyechenicze … Petrus de Knyechinicze. Отже, в одному документі маємо два різночитання назви поселення: Knyechinicze — Knyechenicze, що відповідає українському звучанню: Книгініче — Книгеніче. Це свідчить про неусталеність форми написання назви поселення. В інших документах цього періоду є ще більше відмінностей у написаннях назви села: Knyhynycze, Knyehynycze, Knychynycze.

Зауваження

Очевидно, що тут йдеться не про село Княгиничі Мостиського району, яке розташоване за 50 км на схід від Перемишля та за 18 км на захід від м. Рудки. Незважаючи на географічну близькість до Перемишля (місце перебування суду) сучасних мостиських Княгиничів, є підстави вважати: 
"у судовій справі від 12 листопада 1430 р. йдеться про галицькі Княгиничі", оскільки, достеменно відомо, що Ян Влодкович був дідичним власником саме села Княгиничі Рогатинського району[2],[3].

Історія

За королівською люстрацією 1589 р. село Княгиничі (Kniehynice) Перемишльської землі Руського воєводства належало Стадницьким, налічувалось 4 лани оброблюваної землі, 1 млин, 2 загородники без землі, 1 коморник.[4]

Власником маєтку в селі був суддя Міхал Коссак — батько відомого художника Юліуша Коссака.[5]

Сучасність

У селі є церква[6] великомученика Пантелеймона місцевої громади ПЦУ[7].

Відомі мешканці

Народились

Примітки

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.