Командування морської піхоти Військово-Морських Сил України

Командування морської піхоти (КМП, в/ч А2022) орган військового управління на який покладено планування і застосування наземного компонента Військово-морських сил України та проведення десантних операцій, ведення протидесантних операції і бойових дій у складі угруповання військ на окремих напрямках[1]. КМП створене відповідно до плану реформування ВМС України, для оптимізації управління окремими напрямами.

Командування морської піхоти ВМС України
Засновано 2018 (4 роки)
Країна  Україна
Вид  Військово-морські сили
Тип Командування
Розташування  Миколаївська область, м. Миколаїв
Річниці 23 травня (День морської піхоти)
Командування
Поточний
командувач
генерал-лейтенант Содоль Юрій Іванович
Начальник штабу – 1-й заступник командувача генерал-лейтенант Лучников Артем Володимирович

Командувач морської піхоти перебуває в прямому підпорядкуванні командувача ВМС ЗС України.

Історія

У 2018 році відповідно до плану реформування Військово-морських сил України, згідно з вимогами затвердженого Президентом України Стратегічного оборонного бюлетеня України, на флоті тривали заходи реформування[2]. Для оптимізації управління окремими напрямками, ВМС поділили на Морське командування і Командування морської піхоти (КМП)[3]. 6 березня 2018 року у Миколаєві командувач ВМС ЗС України віцеадмірал Ігор Воронченко представив особовому складу гарнізону, командувача морської піхоти генерал-майора Юрія Содоля[2]. До складу КМП увійшли дві бригади — 36-та морської піхоти і 406-та артилерійська, 32-й реактивний артилерійський полк, три окремих батальйони морської піхоти та інші частини[3].

На початку листопада 2018 року, в селі Дачне Одеської області на базі 137-го ОБМП та артилерії переданої зі складу 32-го РеАП сформовано нову повноцінну 35-ту бригаду морської піхоти (в/ч А0216)[4][5][6]. До кінця того ж року, танковий батальйон новоствореної 35-ї бригади почав отримувати на озброєння модернізовані танки Т-80БВ, ставши таким чином другим танковим підрозділом в Морській піхоті, на озброєнні яких є танки Т-80[7][6].

У 2019 році на Херсонщині у складі Командування морської піхоти сформовано нову розвідувальну частину 140-й окремий розвідувальний батальйон (в/ч А0878)[8].

Також у 2019 році на Миколаївщині в місті Очаків, сформовано 7-й окремий зенітний ракетний дивізіон (в/ч А0350), який має на озброєні модернізований зенітний ракетний комплекс С-125-2Д1.

Для більш ефективної підготовки майбутніх військовослужбовців контрактників із морської піхоти, 7 липня 2020 року на базі 198-го навчального центру Військово-Морських Сил ЗС України було розпочато формування Школи морського піхотинця. Навчання у Школі триватимуть понад три місяці за модульним принципом, дисципліни різні (топографія, тактика, психологія, вогнева підготовка тощо). Першим начальником Школи морської піхоти призначено підполковника Ігоря Куцаря[9][10]. У листопаді того ж року, Кабінет міністрів України погодив передислокацію цілого ряду військових частин Військово-морських сил України. Зокрема, серед інших будуть передислоковані підрозділи 406-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого О. Алмазова – військова частина А1804 (окремий артилерійський дивізіон) з Миколаєва до Очакова, а також в/ч А2611 (окремий гарматний дивізіон) з Сарати Одеської області до Бердянська[11].

На початку січня 2021 року у складі 406-ї ОАБр ВМС України, на базі окремого артилерійського дивізіону створено 65-й окремий береговий ракетний дивізіон, що в майбутньому матиме на озброєнні береговий ракетний комплекс «Нептун»[12]. Вже 15 березня 65 ОБРДн ВМС України для початку практичної підготовки своїх розрахунків, отримав елементи мобільного протикорабельного ракетного комплексу «Нептун» (командний пункт, самохідну пускову установку, транспортно-заряджальну машину, транспортну машину і інше супутнє обладнання)[13].

Структура

Командування

Командувач
Начальник штабу – перший заступник командувача

Див. також

Примітки

  1. ЗСУ очікує велике переформатування – план на 10 років
  2. Призначено командувача морської піхоти ВМС
  3. Ще одну бригаду морської піхоти сформують в Україні до кінця жовтня, - генерал-майор Содоль на http://censor.net/ua/
  4. Нова Армія: У ВМС України створюють нову бригаду морської піхоти на http://uprom.info
  5. Нова бригада морської піхоти набирає новобранців
  6. 35-та бригада отримує Т-80, БТРи і бронемашини «Варта»
  7. ВМС ЗСУ. Про поповнення в морській піхоті України та її нові головні убори на www.radiosvoboda.org/
  8. В морській піхоті України формується розвідувальний батальйон на http://mil.in.ua/
  9. У Миколаєві відкрили школу морського піхотинця
  10. У школі морського піхотинця завершився перший етап навчання
  11. Кабмин согласовал передислокацию частей ВМС к Азовскому морю(рос.)
  12. ВМС створили ракетний дивізіон, що озброїться “Нептуном”
  13. ВМСУ отримали елементи ракетного комплексу «Нептун»
  14. Структура Військово-морських сил ЗС України. http://www.ukrmilitary.com/. Ukrainian Military Pages. Процитовано 26 листопада 2016.
  15. В Очакові були проведені навчальні стрільби на http://www.406oabr.mk.ua/news/
  16. У морській піхоті ВМСУ створять ракетний полк ПКР «Нептун» на www.ukrmilitary.com/
  17. На полігоні морської піхоти штормові берети підвищують бойовий вишкіл на http://navy.mil.gov.ua/
  18. Командувач ВМС ЗС України представив особовому складу першого Командувача морської піхоти
  19. Указ Президента України Про присвоєння військових звань від 3 травня 2019 р.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.