Коробчаста розмітка

Коро́бчаста або ва́фельна розмітка — один з видів дорожньої розмітки, розроблений для запобігання заторів і великих скупчень транспорту на перехрестях. Зазвичай, коробчаста розмітка являє собою сукупність діагональних перехрещених ліній, обмежену прямокутним або квадратним контуром. Призначення розмітки полягає в тому, щоб водії не виїжджали на марковане перехрестя та не блокували проїзд у разі, якщо не зможуть проїхати далі та лишаться на самому перехресті.

Перехрестя з коробчастою розміткою в Лондоні, зняте 1969 року з верхівки Монументу

Коробчаста розмітка запроваджена у Сполученому Королівстві протягом 1967 року після успішного експериментального використання в Лондоні[1]. У Великій Британії й Ірландії (де панує лівосторонній рух), водії можуть виїжджати на марковане коробчастою розміткою перехрестя та чекати, щоб повернути праворуч. Водіям дозволяється виїжджати на перехрестя та чекати лише у випадках, коли проїзду перешкоджають зустрічний рух або інші автомобілі, що чекають, щоб повернути праворуч[2].

Схожі жовті коробки можуть також бути нанесені на інші частини проїзної частини, які необхідно відмежувати від великих скупчень трафіку, наприклад, місця виїзду карет швидкої допомоги чи залізничні переїзди.

Коробчаста розмітка найбільш поширена в багатьох європейських країнах, насамперед у Великій Британії, Ірландії, Португалії, Сербії, на Кіпрі, Мальті; у деяких частинах США, зокрема в Нью-Йорку та Колорадо[3], а також у багатьох інших країнах: Канада, Україна, Росія, Гонконг[4], Тайвань[5], Сінгапур, Малайзія, Філіппіни[6], ПАР, Бразилія та Чилі.

Аналоги без маркування

Чилійський дорожній знак, попереджаючий водіїв про те, щоб ті не займали перехрестя

В Україні[7] та країнах ЄС (крім Великої Британії та Ірландії) у правилах дорожнього руху діє заборона виїзду на будь-яке перехрестя, зокрема при сигналі світлофора, що дозволяє рух, якщо утворився затор, який змусить водія зупинитися на перехресті, що створює перешкоду для руху інших транспортних засобів і пішоходів. Загалом це правило поважається водіями, але для запобігання ДТП у деяких країнах Європи найбільш завантажені перехрестя все-таки маркуються коробчастою розміткою.

Маючи намір зменшити затори на перехрестях, залізничних переїздах і пішохідних переходах, деякі штати США ухвалили закони, які забороняють водіям виїжджати на жоден з цих просторів, доки водій не переконається, що його автомобіль може залишити цей простір, як рекомендовано пунктом 11-1112 Uniform Vehicle Code[8]. Серед цих штатів Каліфорнія[9], Флорида[10] й Огайо[11]. Для цього правила не використовується жодне маркування, та деякі місцеві органи влади створюють попереджувальні знаки для того, аби привернути увагу водіїв на проблемних перехрестях.

Посилання

Примітки

  1. The Motor Cycle, 23 березня 1967, с. 378 More Box Junctions. Додано 27 серпня 2018
  2. The Highway Code - Road junctions (170-183). Процитовано 27 серпня 2018.
  3. Chapter 3B - Pavement and Curb Markings. Manual of Uniform Traffic Control Devices. Federal Highway Administration. Процитовано 27 серпня 2018.
  4. Traffic Light Junctions (English). Hong Kong: Transport Department. Процитовано 27 серпня 2018.
  5. 第一百七十三條 網狀線,用以告示車輛駕駛人禁止在設置本標線之範圍內臨時停 車,防止交通阻塞。其劃設規定如左 [Section 173: Crosshatched lines, used to inform the driver that no vehicles can enter in the location where there is need to stop to prevent traffic jams]. 道路交通標誌標線號誌設置規則. Taiwan: Ministry of Transportation and Communications. 13 жовтня 2012. с. 190. Процитовано 27 серпня 2018 через Wikimedia Commons.
  6. «13.6: 'Do Not Block Intersection' lines», Highway Safety Design Standards, Part 2: Road Signs and Pavement Markings Manual, Philippines: Department of Public Works and Highways, с. 127
  7. Пункт 16.4 ПДР України
  8. National Committee on Uniform Traffic Laws and Ordinances (1979). Traffic Laws Annotated. Washington, D.C.: National Highway Traffic Safety Administration. с. 312. Процитовано 27 серпня 2018.
  9. California Vehicle Code Section 22526.
  10. Fla. Stat. Section 316.2061.
  11. Ohio Revised Code Section 4511.712.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.