Круглик (Києво-Святошинський район)

Кру́гликсело в Україні, в Обухівському районі Київської області. Населення становить 325 осіб.

село Круглик
Країна  Україна
Область Київська область
Район/міськрада Обухівський район
Рада Феодосіївська сільська громада
Основні дані
Засноване 1699
Населення 325
Площа 1,73 км²
Густота населення 187,86 осіб/км²
Поштовий індекс 08162
Телефонний код +380 4598
Географічні дані
Географічні координати 50°18′11″ пн. ш. 30°27′00″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
115 м
Місцева влада
Адреса ради 08171, Київська обл., Обухівський р-н, с.Хотів, вул.Паширова,2
Карта
Круглик
Круглик
Мапа

 Круглик у Вікісховищі

Село знаходиться в оточенні Змієвих валів та Великого Ходосівського городища ранньої залізної доби. Це одне з трьох городищ-гігантів лісостепу України, пам'ятка археології національного значення. Його вал має вигляд підкови розмірами 4,5х3,0 км, довжину 10-12 км та висоту до 8 м. У деяких місцях під ним ще видно рів, що заплив землею. В часи Київської Русі вал городища був вбудований у систему останньої лінії оборони перед Києвом[1].

Напередодні Першої світової війни поряд з селом почалося прокладання залізничної колії від станції Жуляни в напрямку Мриги - Козин - Трипілля, про що нагадують рештки водопропускних споруд, розкидані по Чернечому лісу, а також один з будинків лісництва, який називають "Хотівським вокзалом". Місцеві краєзнавці повідомили, буцімто будівництво велося коштом цукрозаводчиків.

На річці греблями загачено великі ставки. Тут розташована база відпочинку ДП "Антонов". Неподалік села не до кінця зведено елітний котеджний комплекс «Маєток».

На краю села, всередині земляного валу Ходосівського городища, знаходяться фортифікаційні споруди — кулеметний ДОТ №151 та двоповерховий артилерійсько-кулеметний капонір №152 (№176), один з трьох артилерійських ДОТів Київського укріпрайону. Двома своїми 76-міліметровими гарматами зразка 1900 р. прострілював долину річки Сіверка і дорогу від хутора Круглик до Віти-Поштової. Вогнем кулемета з амбразури зі зворотного боку контролював міст на дорозі ІванковичіХотів. ДОТ був використаний при обороні Києва 4 серпня 1941 р. Всередині зберігся один з артилерійських лафетів конструкції Дурляхера Р. зразка 1912 р.

Галерея

Посилання

Література


  1. Готун, Ігор (2014). Готун І. А., Казимір О. М. Велике Ходосівське городище…С.87-104. http://www.vgosau.kiev.ua/a/Archaeology_2014_04.pdf (українською). Інститут археології НАНУ.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.