Лосиний острів (національний парк)

Лосиний острів — національний парк, який розташований на території Москви та Московської області (міські округи та поселення Балашиха, Корольов, Митищі) Росії. Найбільший лісовий масив у Москві та найбільший серед лісів, які розташовані в межі міста.

Національний парк «Лосиний острів»
Категорія МСОПII (Національний парк)
55°51′48″ пн. ш. 37°46′39″ сх. д.
Розташування: Московська область, Росія
Найближче місто: Москва
Площа: 116,215 км²
Заснований: 24 серпня 1983
Керівна
організація:
Федеральний державний заклад Національний парк «Лосиний острів»
Вебсторінка: losinyiostrov.ru
Країна  Росія

 Лосиний острів у Вікісховищі

Історія

Перша згадка про території, на яких розташовується національний парк датується 1406 роком — тоді це було місцем соколиного та медвежого полювання Івана Грозного. При царі Олексії Михайловичі тут склалось царське мисливське господарство «Государев ловчий путь» з особливим заповідним статусом. Назва «Лосиний острів» з'являється в документах у 1710 році. 1805 року Лосиний острів оголосили заповідним і тут встановили суворий режим охорони. Заповідний режим було збережено за радянської влади. 1983 року Лосиний острів отримав статус національного парку. [1]

Тваринний світ

На території національного парку зареєстровано 44 види ссавців, 170 видів птахів, 9 видів амфібій, 5 видів рептилій та 19 видів риб. Типові види: лось, кабан дикий, лисиця звичайна, куниця, горностай, зайці-біляки, білки. З рідкісних і таких, що потребують охорони ліскулька, сови, рукокрилі, голуби (голуб-синяк, припутень), слуква, жовна сива

Рослинний світ

У парку ростуть хвойно-широколисті ліси. У парку представлено кілька комплексів: тайговий комплекс, лісопарковий комплекс, водно-болотний комплекс, лучні біотопи.

Червонокнижні птахи, які зустрічаються в Лосиному острові

На території Національного парку «Лосиний острів» зафіксовано кілька видів птахів, які внесені до Червоної книги РФ.

[2]

Галерея

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 21 лютого 2016. Процитовано 11 січня 2015.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 20 лютого 2018. Процитовано 11 січня 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.