Михед Олександр Павлович

Михед Олександр Павлович (нар. 1988 р.) — український письменник, культуролог, куратор мистецьких проектів.

Михед Олександр Павлович
Народився 1988
Країна  Україна
Місце проживання Київ
Діяльність письменник
Alma mater КНУ імені Тараса Шевченка
Науковий ступінь кандидат філологічних наук
Заклад Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України

Біографія

Олександр Михед народився 1988 року. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Кандидат філологічних наук. На сьогодні[коли?] є співробітником Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Автор численних публікацій (понад 150) у провідних українських ЗМІ (від «Дзеркала тижня» й «Кореспондента» до «Українського тижня» і «Сучасності») та виданнях Німеччини, Сербії, Польщі, Чехії.

Живе та працює в Києві.

Мистецька діяльність

Художня книга «АмнезіЯ», що вийшла друком 2013 р. у видавництві «Електрокнига» стала підґрунтям для «АмнезіЯ project: відкрита платформа» — літературно-мистецького мультимедійного проекту, в якому Олександр Михед був куратором. Проект увійшов у сімку найкращих проектів світу, за версією фестивалю «SOUNDOUT!» (м. Берлін).

Автор нон-фікшн дослідження про історію реаліті-шоу і вплив реального телебачення на стрим-трансляції Майдану «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн», опублікованого у видавництві «ArtHuss» 2016 р.

Гід центру сучасного мистецтва PinchukArtCentre.

Поєднує у своїй багатовимірній діяльності теоретичні дослідження з мистецькими практиками. Ставить за мету створити цілісне бачення сучасної масової культури: література кінематограф мистецтво.

Бібліографія

Письменник Олександр Михед з книгою «Бачити, щоб бути побаченим». Фото Богдана Кутєпова для hromadske.ua
  • «АмнезіЯ» (2013, Київ, видавництво «Електрокнига») — книга стала підґрунтям для «АмнезіЯ project: відкрита платформа» — літературно-мистецького мультимедійного проекту. Уривки перекладено англійською, італійською, німецькою, польською, португальською та фінською мовами;
  • «Понтиїзм» (2014, Львів, видавництво «Кальварія») — збірка оповідань, яка ввійшла до «довгого списку» премії «Книга року ВВС-2014» та «короткого списку» премії «ЛітАкцент року-2014». Друге виправлене видання опубліковано в вересні 2015 р. 3 оповідання вийшли окремою збіркою у перекладах чеською в 2015 р.;
  • «Астра» (2015, Львів, «Видавництво Анетти Антоненко») — динамічний психотрилер, який ввійшов до «довгого списку» премії «Книга року ВВС-2015». Друге видання вийшло в вересні 2015 р.;
  • «Мороки» (2016, Київ, видавництво «Люта справа») повість і оповідання Олександра Михеда та картини Софії Мельник;
  • «Бачити, щоб бути побаченим: реаліті-шоу, реаліті-роман та революція онлайн» (2016, Київ, видавництво «ArtHuss») — історія реального телебачення і реаліті-шоу з 1948 року до 2010-х; науково-популярна розвідка про феномен реаліті-роману та інтерв'ю зі стримерами Майдану. Інформаційним партнером книги є Громадське[1];
  • «Я змішаю твою кров із вугіллям. Зрозуміти український Схід» (2020, Київ, видавництво «Наш формат») — Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Перший наклад книги розійшовся менше, ніж за місяць[2].

Цитати

  • «Переконаний, що кожен може написати одну захопливу книжку про своє життя. От питання тільки в тому, чи зможе цей хтось написати другу, третю та наступні.»
  • «Насправді я не бачу особливої різниці у написанні книжки, режисуванні спектаклю чи куруванні виставки. Так чи інакше, це — розповідання історії та розташування знаків у часі і просторі.»
  • «Немає жодної можливості убезпечити себе від „Великого брата“, ми самі ним стали.»[3] 

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.