Мохник Андрій Володимирович

Мо́хник Андрі́́й Володи́мирович (нар. 15 червня 1972, Липовець, Вінницька область, Україна) — український політик. 15-й Міністр екології та природних ресурсів України (27 лютого 2014 2 грудня 2014).

Андрій Володимирович Мохник
Андрій Володимирович Мохник
15-й Міністр екології та природних ресурсів України
27 лютого 2014  2 грудня 2014
Президент Олександр Турчинов (в.о.)
Петро Порошенко
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк
Попередник Олег Проскуряков
Наступник Ігор Шевченко
Народився 15 червня 1972(1972-06-15) (49 років)
Липовець, Вінницька область, Українська РСР,  СРСР
Відомий як політик
Громадянство  Україна
Національність Українець
Освіта Київський національний університет будівництва і архітектури
Політична партія ВО «Свобода», заступник голови
Релігія Українська православна церква Київського патріархату
Нагороди
Підпис

Медіафайли у Вікісховищі

Народний депутат України
7-го скликання
ВО «Свобода» 12 грудня 2012 28 лютого 2014[1]

Заступник голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з питань координації депутатів місцевих рад, член Політради Всеукраїнського об'єднання «Свобода». Голова Київської міської організації ВО «Свобода». Депутат Київської обласної ради (20102012). Народний депутат України 7-го скликання від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» (20122014). З 27 лютого 2014 міністр екології та природних ресурсів в уряді Арсенія Яценюка.

Біографія

Народився 15 червня 1972 у місті Липовець Вінницької області. Українець. З шести до чотирнадцяти років жив із батьками у м. Прип'ять. Постраждав від Чорнобильської аварії. Робота в системі освіти, особистий досвід боротьби з русифікацією. У націоналістичному русі Андрій із середини 1990-х як член ВО «Тризуб» ім. С.Бандери.

Мешкає в Києві. Одружений, виховує доньку Мирославу та сина Михайла.

Освіта

У 1994 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за фахом інженер-будівельник.

У 2011 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом юрист.

1998—2001 рр. — аспірант кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва й архітектури, спеціальність «Історія України».

Трудова діяльність

1994—1995 рр. — викладач алгебри і геометрії у школі при оздоровчо-лікувальному центрі Тарара (Гавана, Куба).

1995—1996 рр. — виконроб виробничо-комерційної фірми «Васла».

1996—1997 рр. — інженер Київського НДІ будівельних конструкцій.

2001—2004 рр. — спеціаліст 1-ї категорії, провідний спеціаліст відділу науки Головного управління освіти і науки КМДА.

2004—2006 рр. — помічник-консультант народного депутата України Олега Тягнибока.

2007—2008 рр. — аналітик ТОВ «Укрдефенсконсалтинг».

2008—2010 рр. — голова Київської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

З серпня 2010 року — заступник Голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з політичних питань.

З грудня 2012 року по лютий 2014 року народний депутат України, голова підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції і виконавчої служби Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

З лютого до листопада 2014 року Міністр екології та природних ресурсів України.

З 15 грудня 2014 — знову обраний головою Київської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

Політична кар'єра

З 1989 року — член ВЛКСМ. Вийшов за власною заявою того ж 1989 року.

З липня 2004 року — член Всеукраїнського об'єднання «Свобода».

Березень 2006 — кандидат у народні депутати України від Всеукраїнського об'єднання «Свобода», № 26 у виборчому списку. На час виборів: помічник-консультант народного депутата України Олега Тягнибока.

Вересень 2007 — кандидат у народні депутати України від Всеукраїнського об'єднання «Свобода», № 9 у виборчому списку.

З 2010 року — депутат Київської обласної ради, член Президії Київської обласної ради, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань свободи слова та засобів масової інформації.

На виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року був обраний до Верховної Ради за партійним списком ВО «Свобода», в якому значився під третім номером. У парламенті став головою підкомітету з питань організації та діяльності органів юстиції і виконавчої служби Комітету з питань правової політики та заступником голови фракції. Також є членом Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.

За час депутатської діяльності подав 11 законопроектів та 16 депутатських запитів, виступав 14 разів з трибуни, 51 — з місця (хронологія виступів).

Співавтор проекту закону «Про заборону комуністичної ідеології в Україні»

Брав участь у підготовці проекту закону «Про люстрацію», поданому народним депутатом України Олегом Тягнибоком у 2005 році.

Співавтор депутатського запиту (текст запиту) про надання відомостей щодо суспільно важливої інформації про національність 445 народних депутатів України 7-го скликання, який досі у стадії розгляду.

30 вересня 2015 року Міністерство внутрішніх справ України викликало на допит на 7 жовтня 2015 Андрія Мохника (у справі про заворушення біля будівлі Верховної Ради України 31 серпня 2015 року)[2].

Цитати

В Єгипті консервація влади Мубараком тривала 30 років. В Україні керують люди, які зайшли в політику ще за часів БрежнєваЩербицького. Такий собі «колективний Мубарак», включаючи і «помаранчевих», і «біло-синіх». Тому сьогодні в Україні назрівають передумови для «третьої революції». Вона буде і соціальною, і національною одночасно.[3]
...насправді ми є системними опонентами отій окупаційній адміністрації, яка трансформувалась ще з владної верхівки УССР через певне вкраплення націонал-демократів, через залучення відвертих бандитів. Вона сформувалася в олігархічний клас, який орієнтується на Москву[4]
"Свобода" своєю принциповою й послідовною боротьбою подарувала українцям надію і вселила віру в перемогу над кримінально-олігархічним режимом Януковича.[5]
Кілька кордонів міліції – єдине, що сьогодні ще може закрити Януковича від потужної сили народу. Вочевидь, сьогодні такого радикального протистояння не буде. Але люди зметуть цю владу до щенту. Кордони міліції – дуже ненадійний захист у цьому випадку. Лише за півтора роки правління Янукович вже запроваджує такі порядки. І це є свідченням того, що він погано закінчить.[6]
Пшонка заслужив відзнаку Андрєя Януарієвіча Вишинського, який влаштовував політичні розправи та політичні судові процеси. У відеоролику від прокуратури насправді дають політичні оцінки. І те, що робить генпрокурор, – абсолютна брехня в стилі совєцького агітпропу.[7]
Нині у стінах Верховної Ради ми створили плацдарм українського націоналізму, але зовсім скоро в наших руках буде значна влада. 105-та річниця з Дня народження Бандери, яку відзначатимемо наступного року, накладає на нас велику відповідальність: маємо згуртувати націю та бути готовими перейняти усю повноту влади в державі, бо сьогодні Україна котиться в соціально-економічну прірву. Не видно жодних інших можливостей це зупинити, ніж вимести з владних кабінетів цю банду. Вірю, що це відбудеться – українці переможуть і встановлять владу, що діятиме на засадах соціальної та національної справедливості.[8]
Рух "Чесно" проводить кампанію з очорнення лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока і тому не вартий того, щоби з ним вести дискусію, зокрема, відповідати на звинувачення, які, за відсутності очевидних фактів, ґрунтуються на припущеннях, ігноруванні рішень судів та із застосуванням сталінського принципу "презумпції вини". Допоки не буде знято упереджені "звинувачення" з лідера нашої політичної сили, "Свобода" не коментуватиме жодні "претензії" "Чесно" на адресу кандидатів у народні депутати від нашої політичної сили. Ми також не будемо звертатися з жодними "апеляціями" до людей, які самочинно перебрали на себе повноваження судової системи та намагаються видати свою заангажовану політичну та ідеологічну позицію за "думку громади"[9]

Примітки

  1. Постанова Верховної Ради України від 28 лютого 2014 року № 835-VII «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Мохника А.В.»
  2. Міністру- "свободівцю" вручили повістку на допит. ukranews.com. Українські новини. 30 вересня 2015.
  3. Цитата Андрія Мохника у програмі «Велика політика з Євгенієм Кисельовим» на «Інтері» 11 лютого 2011 р.
  4. Цитата Андрія Мохника з інтерв'ю інтернет виданню "ОБКОМ" 11 грудня 2012 року
  5. Виступ Андрія Мохника на прес-конференції у Вінниці 21 грудня 2012 року. Новини з офіційної сторінки ВО "Свободи".
  6. Коментар щодо блокування руху колони опозиції 24 серпня 2011 року міліційними спецпідрозділами. Новини з офіційної сторінки ВО "Свободи"
  7. Коментар Андрія Мохника щодо звіту В.Пшонки у парламенті
  8. Виступ на святковому мітингу 1 січня 2013 року на честь 104-ї річниці з Дня народження Провідника Організації Українських Націоналістів, Героя України Степана Бандери. Новини з офіційної сторінки ВО "Свободи"
  9. Відповідь руху "Чесно" на чергову порцію "претензій" до кандидатів у народні депутати від "Свободи"

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.