Мула Володимир Романович
Володимир Романович Мулà (22 жовтня 1989, Городенка) — український кінорежисер, продюсер, спортивний репортер, журналіст, ведучий. Заслужений діяч мистецтв України[1]
Володимир Мулà | |
---|---|
Володимир Мула у Міжнародному аеропорту імені Едварда О'Гари | |
Народився |
22 жовтня 1989 (32 роки) Городенка |
Громадянство | Україна |
Національність | українець |
Діяльність | кінорежисер, продюсер, журналіст |
Нагороди | |
Сайт | facebook.com/mula.volodymyr |
|
Біографія
Народився у містечку Городенка на Івано-Франківщині. У дитинстві займався футболом та бальними танцями.
Освіта
У 2006 році із золотою медаллю закінчив Городенківську гімназію ім. А. Крушельницького.
Далі вступив на Інженерно-Фізичний факультет Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». У 2012 році отримав диплом рівня «Спеціаліст» за напрямом «Інженерне матеріалознавство» двох спеціалізацій:
- Матеріалознавство порошкових композитів і покриттів МС
- Нанотехнології та комп'ютерний дизайн матеріалів МС
За фахом не працював жодного дня.
Кар'єра
Перші кроки у журналістиці Володимир Мула почав робити у стінах Городенківської гімназії — займався підтримкою та щотижневим оновленням шкільної стінгазети. Після переїзду до Києва на другому курсі ІФФ НТУУ «КПІ» почав займатися підтримкою сайту Студентської профспілки, а на початку 2008 року став позаштатним кореспондентом журналу «Mediasat».
У 2009 році заснував нове україномовне інтернет-видання «ТелеПростір», яке почало висвітлювати телекомунікаційну галузь України.
У 2010 році займався запуском офіційного сайту телеканалу «Погода ТБ».
У 2011 році вперше отримує[2] акредитацію на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення» у Дюссельдорфі, у рамках якого запускає прямоефірні студії, що оперативно повідомляють найсвіжіші новини популярного міжнародного фестивалю. Студії традиційно стають щорічними.
У 2012 році починає співпрацю із журналом «Marketing Media Review», де пише про останні тенденції сучасного маркетингу.
У 2013 році Володимир Мула у партнерстві з продакшн-компанією «ФМ-ТВ» запускає щотижневий годинний прямоефірний проект під назвою LiveTime[3]. Кожного тижня читачі порталу «ТелеПростір» мали можливість наживо поспілкуватись із зірками вітчизняного телебачення, спорту, політики та шоу-бізнесу завдяки технології Skype-зв'язку. У студії програми разом із Володимиром Мулою працював Володимир Бірюков. В ефірі з'явилося 11 програм. Телевізійна версія проекту виходила на регіональних каналах України.
У 2014 році Володимир Мула у якості журналіста-фрілансера працює[4] на Чемпіонаті Світу по футболу у Ріо-де-Жанейро для телеканалу «1+1», порталу ТСН, Львівської хвилі радіо та Громадського телебачення. По поверненню до України починає співпрацювати із Громадським ТБ на постійній основі, реалізовує для каналу повноцінний цикл репортажів про Ріо-де-Жанейро, а також пізнавально-розважальні цикли «Балтійськими країнами»[5] та «Американська Мрія»[6].
У 2015 році Володимир починає займатися спортивним напрямом на Громадському. В ефірі починають з'являтися спортивні студії[7], а його репортажі щоразу набирають популярності[8], тим самим спростовуючи твердження про те, що спорт аудиторії Громадського не цікавий.
У червні-липні 2016 року Володимир Мула стає спеціальним кореспондентом української служби BBC[9] на Чемпіонаті Європи по футболу на полях Франції. У серпні журналіст відлітає у Ріо-де-Жанейро, де працює на XXXI Літніх Олімпійських іграх для української служби BBC[10] та телеканалу ICTV.
У лютому 2018 року Володимир Мула у якості репортера працює на Зимових Олімпійських іграх 2018 у корейському місті Пхьончхан для телеканалу ICTV.
У квітні 2018 року журналіст розпочинає роботу[11] над новим документальним фільмом про українців-володарів Кубку Стенлі NHL під робочою назвою «UKE»[12]. 3 грудня 2020 року ЮКІ (фільм, 2020) вийшов у всеукраїнський кінотеатральний прокат[13] та став найкасовішим документальним фільмом України.
Нагороди
7 травня 2021 року документальну стрічку «ЮКІ» режисера Володимира Мули визнано головною медіа-подією року у рамках премії «Ukraine Sports Media Awards – 2020» від Асоціації спортивних журналістів України[14].
10 вересня 2021 року режисеру присвоєно звання "Заслужений діяч мистецтв України" за значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність[15].
Номінації
4 лютого 2021 року фільм «ЮКІ» режисера Володимира Мули потрапив до короткого списку AIPS Sport Media Awards 2020[16].
23 квітня 2021 року стрічку «ЮКІ» було номіновано на звання «Найкращий документальний фільм року» у рамках кінопремії «Золота Дзиґа»[17].
Документальний фільм «Американська мрія»
У 2015 році Володимир Мула власними силами і власним коштом зняв документальний фільм «Американська мрія». Картина побудована на історіях людей, які свого часу покинули рідні домівки і відправилися назустріч новому і незвіданому життю[18].
режисер д/ф «Американська мрія» Володимир Мула | ||
— Кинувши за плечі жменю запитань я зібрав усі свої заощадження і фактично із дулею в кишені відправився за океан, щоб показати реальний стан речей у США очима щирих і відвертих українців та вихідців із СНД, які свого часу зробили непростий вибір і покинули Батьківщину у пошуках кращого життя. Життя, яке довелось починати спочатку. Життя у зовсім іншому світі – по нових законах і зовсім інших правилах. Життя без подань і дотацій. Життя все-таки своїм коштом! |
Журналіст пробув за океаном два місяці. За цей час він подолав 15 американських штатів, 11 з яких — безпосередньо із далекобійником — своїм другом Сашком Стефанюком. Українці перетнули Америку від канадського до мексиканського кордонів, обираючи автентичні маршрути незвіданих осередків.
На етапі продакшну до проекту долучилися телеведучий Микола Васильков, який виступив у ролі сценариста, Тимур Мірошниченко — у якості диктора, а також Андрій Луннік та Станіслав Ткачов — займалися монтажною частиною проекту.
Робота над фільмом тривала 6 місяців. Деякі сюжетні кадри картини були дозняті уже у Києві.
сценарист д/ф «Американська мрія» Микола Васильков | ||
— Насправді це кіно не про еміграцію чи імміграцію. У цій роботі закладені числові координати двох типів життя, які притаманні сучасному суспільству: життя на шару і життя своїм коштом. Ми не давали оцінок, а донесли до глядача факти, цифри, свідчення, емоції. І дозволили собі зробити лише один висновок в кінці, заснований на даних, очевидність яких годі спростовувати. Цей фільм треба подивитися уважно, зосереджено, а потім сісти й подумати… |
Прем'єра стрічки відбулася із аншлагом 26 листопада 2015 року у столичному кінотеатрі «Кінопанорама». Наступного тижня фільм було показано у Львові.
Міжнародна прем'єра фільму «Американська мрія» відбулась у Чикаго за підтримки організації Помаранчева хвиля 13 лютого 2016 року[19].
17 лютого 2016 року фільм був показаний у престижному Колумбійському університеті Нью-Йорка, де отримав схвальні відгуки від американської аудиторії.
Протягом наступних чотирьох тижнів стрічку побачили у Філадельфії, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.
Телевізійна прем'єра документального фільму «Американська мрія» відбулася 25 лютого 2017 року в ефірі каналу новин «24»[20].
7 травня телеканал НЛО TV у програмі «ПроКіноНаНло» також здійснив показ документальної стрічки «Американська мрія»[21].
Документальний фільм «Американська мрія. У пошуках правди»
У 2016 журналіст береться за реалізацію продовження нашумілого кіна про життя емігрантів за океаном. На цей раз Володимир Мула подорожує по США у пошуках успішних та відомих співвітчизників, які відверто і правдиво перебирають свої долі та резюмують головну проблему України.
У стрічці показано 8 успішних історій українців, які не так давно покинули Батьківщину та досягли успіху за океаном[22].
У мотивувальному кинІ знялися співачка Міка Ньютон[23], голлівудська акторка Тетяна Родина, чемпіон MLS Дмитро Коваленко, відомий лікар Юрій Мельник, програміст із Twitter Арсен Костенко, винахідник Вадим Чаленко, професор колумбійського університету Юрій Шевчук, спортивний юрист Олена Жирнова.
режисер д/ф «Американська мрія. У пошуках правди» Володимир Мула | ||
— Ми навмисно відшукали у США українців із різних сфер життєдіяльності, щоби довести, що шлях нагору таки існує і його таки можливо подолати навіть у несприятливих, чужих і дуже некомфортних для себе умовах. Через це у нас вийшла дуже пристойна мотивувальна історія, яка точно заставить глядача задуматися і проаналізувати, що саме у нас йде не так… |
Робота над фільмом тривала рік. Зйомки картини проходили на початку 2016 року протягом двох місяців у чотирьох американських містах — Чикаго, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Сан-Франциско.
сценарист д/ф «Американська мрія. У пошуках правди» Микола Васильков | ||
— У фільмі розкривається неголлівудська Америка. Наші герої потрапили із тепличних умов в умови жорсткого пресингу. Ми підібрали людей, які змогли перебороти у собі цей чорний квадрат, цю безодню. Вони зробили неможливе, зробили 300…500 %. Тому деякі глядачі, що уже подивилися фільм кажуть: «Ееее… ні, друзі! Ми краще залишимося в Україні, у наших умовах, аніж будемо поневірятися там! |
Прем'єра д/ф «Американська мрія. У пошуках правди» відбулася 29 квітня 2017 року у Лондоні[24]. 5 травня 2017 року стрічку презентували у рамках всеукраїнської прем'єри у Києві у кінотеатрі «Україна»[25]. У кінотеатральному прокаті фільм можна було побачити у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Сумах, Рівному та Коломиї. Загалом стрічку показали 34 українські кінотеатри[26].
ПРО ФІЛЬМ:
Назва: «Американська мрія. У пошуках правди»
Жанр: документальний фільм
Хронометраж: 90 хв
Продюсер: Володимир Мула
Режисер: Володимир Мула
Сценарист: Микола Васильков
Оператор-постановник: Станіслав Ткачов
Режисер монтажу: Андрій Луннік
Звукорежисер: Олександр Строкач
Голос за кадром: Микола Сирокваш
Герої: Міка Ньютон, Дмитро Коваленко, Тетяна Родина, Арсен Костенко, Вадим Чаленко, Юрій Мельник, Олена Жирнова, Юрій Шевчук
Студія виробництва: «ТелеПростір Студіо»
Рік виробництва: 2017
11 серпня 2017 року в ефірі телеканалу ICTV стартував спільний проект із творчою групою фільму «Американська Мрія. У пошуках правди» — документальної стрічки про життя успішних українців у США. Спеціально для «Фактів» автори картини підготували 7 сюжетів-відеонарисів про героїв фільму. Мета проекту — якомога більше розповісти глядачам про українців за кордоном, які прославляють там нашу країну[27].
7 вересня 2017 року розпочалося заокеанське турне д/ф «Американська мрія. У пошуках правди». Стрічку показали у Сент-Луїсі, Чикаго[28], Нью-Йорку, Філадельфії[29], Орландо, Сакраменто[30], Сан-Франциско[31] та Сіетлі.
13 жовтня 2017 року — прем'єра фільму у м. Дублін, Ірландія[32].
14 грудня 2017 року фільм з'явився[33] на популярному сервісі Amazon[34].
Міжнародна телевізійна прем'єра фільму відбулася[35] 25 січня 2018 року на міжнародному телеканалі «Настоящее Время»[36].
Всеукраїнська телевізійна прем'єра фільму відбулася[37] 28 квітня 2018 в ефірі каналу новин «24»[38].
1 травня 2018 року д/ф «Американська мрія. У пошуках правди» став доступним для перегляду пасажирам Turkish Airlines[39] українською мовою із англійськими субтитрами на внутрішніх та міжнародних рейсах до Європи, Азії, Африки та Америки.
Від 1 січня 2019 року д/ф «Американська мрія. У пошуках правди» з'явився на борту авіакомпанії МАУ на рейсах до Нью-Йорка, Пекіна, Бангкока та Тель-Авіва.
Цікаві факти
- Служба Безпеки України долучила репортаж Володимира Мули «Зоряні війни» або у столиці відбувся матч «Зоря» — «Легія» до розслідування сутички у центрі Києва між українськими та польськими фанатами у серпні 2015 року.
- Опісля розгрому збірної Бразилії командою Німеччини з рахунком 1:7 у рамках півфіналу Чемпіонату світу з футболу бразильський фанат накинувся на кореспондента каналу «1+1» Володимира Мулу під час його включення. Через деякий час журналісту, який стояв у кадрі у футболці Бундестіму, вийшло вгамувати емоції бразильця та вийти в ефір[40].
- Володимир Мула — єдиний український журналіст, що у 2016 році працював на трьох подіях міжнародного рівня — Rio 2016 Olympics, Stockholm Eurovision 2016 та UEFA Euro 2016 France.
Посилання
- В гостях Сніданку з 1+1 режисер фільму «Американська мрія. У пошуках правди» Володимир Мула
- Володимир Мула: «У Чикаго доводилося підробляти: ми прибирали сніг за $ 60»
- ICTV: Журналіст Володимир Мула знайшов в Америці успішних українців і зняв про них цілий фільм
- «Американська мрія» Володимира Мули // Кіно з Яніною Соколовою
- «Американська мрія. У пошуках правди»: 8 неймовірних історій українців, що емігрували до США
- «Арґумент-Кіно» на «1+1» про д/ф «Американська мрія. У пошуках правди»
- Співачка Міка Ньютон знялася у фільмі про «американську мрію» українців
- Телеканал «Київ» про д/ф «Американська мрія. У пошуках правди»
- Міністр культури України Євген Нищук про д/ф «Американська мрія. У пошуках правди»
- ВИСНОВКИ |21/04/2017| У прокат виходить д/ф «Американська мрія. У пошуках правди»
- UA: Перший про д/ф «Американська мрія. У пошуках правди»
- Володимир Мула: «Перед тим як повстати — вони впали на дно»
- Люди з Андрієм Чемесом | Володимир Мула
- Вийде продовження фільму, який спростовує теорію «русского мира»
- В прокат виходить стрічка про успішних українських емігрантів
- «Американская Мечта-2»: украинец снимает второй фильм о жизни земляков в США
- Владимир Мула. Какое оно, телепространство?
- Владимир Мула: «Иностранные журналисты рады, что не поедут в Россию»
- Владимир Мула: «Американская мечта» — это вернуться в Украину
Примітки
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №465/2021. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 11 вересня 2021.
- Інтернет-видання “ТелеПростір" акредитовано на міжнародний пісенний конкурс "Євробачення - 2011" - TeleProstir.com - ТелеПростір знає про телебачення все | Новини телекомпаній, новини супутникового ТБ, аналітика ТБ, онлайн ТБ, галерея ТБ, досьє, інтерв'ю. teleprostir.com. Процитовано 2 жовтня 2017.
- «ТелеПростір» і FM-TV запускають прямоефірний проект LiveTime.
- ТСН (12 липня 2014). Бразилія готується до битви за бронзу на чемпіонаті світу з футболу. Процитовано 2 жовтня 2017.
- Цикл "Балтійськими країнами". Київ - Мінськ.
- Цикл "Американська мрія" на Громадському ТБ.
- Громадське ТБ. Ярмоленко VS Степаненко. Чи помиряться збірники на час Євро-2016?.
- Громадське ТБ. «Зоряні війни» або у столиці відбувся матч «Зоря» - «Легія».
- [На полях Євро-2016: перші труднощі через страйки http://www.bbc.com/ukrainian/blogs/2016/06/160606_football_euro-2016_blog_vc].
- #Відеоблог із Ріо: дістатися до Ігор за 25 годин.
- Режисер «Американської мрії» готує новий український документальний фільм із зірками NHL. detector.media (укр.). Процитовано 17 жовтня 2018.
- TeleProstir (17 жовтня 2018). «UKE» - the unknown history of historical legends | OFFICIAL TRAILER #1. Процитовано 17 жовтня 2018.
- Вийшла в прокат "Історія перемог вільних українців": документальна стрічка "ЮКІ" режисера Володимира Мули. usfa.gov.ua (uk-Uk). Процитовано 19 грудня 2020.
- АСЖУ нагородила найкращі спортивні медіа України 2020. Асоціація спортивних журналістів України (укр.). 8 травня 2021. Процитовано 6 жовтня 2021.
- УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №465/2021. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 6 жовтня 2021.
- AIPS Media. AIPS. Процитовано 6 жовтня 2021.
- Оголошено список номінантів на V Національну кінопремію "Золота Дзиґа" | Новини. Українська Кіноакадемія (укр.). Процитовано 6 жовтня 2021.
- TeleProstir (2 листопада 2015). American Dream. Documentary by Volodymyr Mula. Teaser. Процитовано 10 серпня 2017.
- Час i Подii. www.chasipodii.net. Процитовано 2 жовтня 2017.
- 24 канал. "Американська мрія" для українців – приголомшлива прем'єра на 24 Каналі.
- НЛО TV покаже стрічку «Американська мрія». Телеканал НЛО TV. Заряжает! (укр.). Процитовано 2 жовтня 2017.
- 112 канал. Від Міки Ньютон до Володимира Кличка: Яка вона - Американська Мрія українців.
- TabloID. Міка Ньютон: Я більше не хочу бути зіркою і з’являтися в українській пресі.
- American Dream: documentary about Ukrainian emigrants in the US, 29-04-2017 - Ukrainian Events in London. Ukrainian Events in London (uk-UA). 21 березня 2017. Процитовано 2 жовтня 2017.
- 24 канал. 5 травня відбудеться прем’єра документального фільму "Американська мрія. У пошуках правди".
- TeleProstir (26 березня 2017). Американська мрія. У пошуках правди. Від 5 травня у кіно. Процитовано 10 серпня 2017.
- «Факти» на ICTV запускають серію сюжетів про українців за кордоном. ICTV. 10 серпня 2017. Процитовано 10 серпня 2017.
- Презентація стрічки 'Американська мрія. У пошуках правди' у Чикаго. UaPost - Ukrainian American Media. Процитовано 2 жовтня 2017.
- Бібліотека УОКЦ презентує показ документального фільму «Американська мрія. У пошуках правди». Hromada Phila. 13 вересня 2017. Процитовано 2 жовтня 2017.
- Американська мрія У пошуках правди Показ у Сакраменто @ Good Samaritan Slavic Missionary Church, Sacramento [7 October]. sacramento.carpediem.cd (англ.). Архів оригіналу за 2 жовтня 2017. Процитовано 2 жовтня 2017.
- Американська мрія У пошуках правди Показ у Сан-Франциско @ Ukrainian American Coordinating Council, San Francisco [8 October]. sanfrancisco.carpediem.cd (англ.). Архів оригіналу за 2 жовтня 2017. Процитовано 2 жовтня 2017.
- Eventbu.com. АМЕРИКАНСЬКА МРІЯ | event | Dublin. Eventbu.com (амер.). Процитовано 2 жовтня 2017.
- Amazon показує український фільм. UaPost - Ukrainian American Media. Процитовано 16 грудня 2017.
- Amazon.com: American Dream. In Search of the Truth: Mika Newton, Dema Kovalenko, Tetyana Rodina, Vadym Chalenko: Amazon Digital Services LLC. www.amazon.com. Процитовано 16 грудня 2017.
- Время, Настоящее. Американская мечта. В поисках правды: восемь историй успеха украинцев в США (рос.). Процитовано 23 січня 2018.
- Настоящее Время. Настоящее Время (рос.). Процитовано 2 жовтня 2017.
- 24 канал покаже фільм "Американська мрія. В пошуках правди" - 24 Канал. 24 Канал. Процитовано 29 квітня 2018.
- Новини - останні новини за сьогодні - Телеканал 24. 24 Канал. Процитовано 29 квітня 2018.
- Turkish Airlines ® | Flights to 110+ countries from İstanbul. www.turkishairlines.com (англ.). Процитовано 29 квітня 2018.
- Brazil Fan attacks German TV reporter / Бразильці напали на журналіста "1+1".