Настоящее время (телеканал)
Настоящее время (укр. Поточний час) — російськомовний телеканал з редакцією у Празі, медіа-проєкт Радіо «Свобода» та «Голосу Америки»[1]. Мовлення почав 7 лютого 2017 року, мовить на кабельних, супутникових, цифрових платформах тощо[2].
Настоящее время | |
---|---|
Країна | Чехія |
Зона мовлення |
Росія Україна Естонія Грузія Латвія Литва Молдова Польща Туреччина |
Час мовлення | цілодобово |
Мова мовлення | російська |
Центр керування | Прага, Чехія |
Тематика каналу | інформаційно-новинна |
Дата початку мовлення |
7 лютого 2017 |
Засновник | Радіо «Свобода» |
Власник(и) | Конгрес США |
Керівник(и) |
Кенан Алієв Дейзі Сінделар |
Сайт | currenttime.tv |
Телеканал фінансується Конгресом США через Раду керівників із питань мовлення[3]. Згідно концепції, завданням каналу є «просування демократичних цінностей та інститутів»[3].
Історія
14 жовтня 2014 на Радіо «Свобода» і «Голосі Америки» була запущена щоденна програма «Настоящее время»[4]. У жовтні 2016 року проєкт розширився і став працювати як телеканал[4]. Виконавчий продюсер Кенан Алієв сказав в інтерв'ю агентству Reuters: «Ми вважаємо, що наш об'єктивний і збалансований канал послужить альтернативою дезінформації та брехні, яку іноді ми бачимо в російських державних виданнях»[2]. За словами шеф-редактора відділу цифрового мовлення каналу «Настоящее время» Гленна Кейтса, команду телеканалу надихнула популярність коротких відеороликів у «Facebook» від таких видань як «BuzzFeed» і Аль-Джазіра[5]. За словами директора медіапроєкту Дейзі Сінделар, потенційна аудиторія каналу — 3,5 млн телеглядачів[6].
13 листопада 2017 року телеканал «Russia Today» був зареєстрований в США як іноземний агент[7]. 15 листопада Міністерство юстиції Росії пригрозило обмежити діяльність каналу «Настоящее время» через те, що в ньому містяться «ознаки виконання функцій іноземного агента»[7]. 5 грудня 2017 року Мін'юстиції РФ визнало телеканал «Настоящее время» засобом масової інформації, «що виконує функції іноземного агента»[8]. Депутати Держдуми пропонують закрити телеканал «Настоящее время», який «ігнорує російську норму про маркування ефіру для каналів, які отримали статус іноземного агента»[9].
28 жовтня 2021 року сайт каналу заблокували в Білорусі, це було пояснено звинуваченням у поширенні сайтів на матеріали, визнані екстремістськими білоруським судом[10].
Параметри супутникового мовлення
- Супутниковий ретранслятор — Hot Bird 13В
- Орбітальна позиція — 13 градус східної довготи
- Частота прийому — 12226 MHz
- Символьна швидкість — 27500 Мсимв/c
- Поляризація — вертикальна
- Корекція помилок (FEC) — 3/4
- Стандарт — DVB-S
- Якість зображення — MPEG-2
Програми
- Головне (рос. Главное), раніше «Підсумки дня» (рос. Итоги дня) — щоденна інформаційна програма.
- Вечір (рос. Вечер), раніше «Година Тимура Олевского» (рос. Час Тимура Олевского) — щоденна (у будні дні) інформаційна програма.
- Ранок (рос. Утро) — щоденна ранкова інформаційна програма, що випускається українським бюро.
- Азія (рос. Азия) — інформаційна програма служби новин країн Центральної Азії — Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану і Туркменістану.
- Америка (рос. Америка) — щоденна інформаційна програма, представлена новинами, аналітикою, репортажами зі США та країн пострадянського простору, підготовленими репортерами «Голосу Америки».
- Підсумки (рос. Итоги) — огляд головних подій тижня.
- Тиждень (рос. Неделя) — недільне ток-шоу з Вашингтона, де обговорюються події тижня.
- Невідома Росія (рос. Неизвестная Россия) — авторський проєкт Вадима Кондакова, півгодинна документальна програма про місця та людей Росії, про їх життя, успіхи та проблеми.
- Людина на карті (рос. Человек на карте) — проєкт про людей з російської глибинки. Головні герої — люди, які попри свою успішність залишилися жити і творити у провінції.
- Форма 087 (рос. Форма 087) — проєкт про людей, що змінили стать та представників ЛГБТ, які мешкають в Росії. Форма 087 — тип довідки, яку медики видають людині, що бажає змінити стать.
- Азія 360° (рос. Азия 360°) — проєкт про людей, культури і традиції країн Центральної Азії.
- Америка. Велика подорож (рос. Америка. Большое путешествие) — проєкт про життя, культуру, людей, штати та міста США.
- Нью-Йорк, New York (рос. Нью-Йорк, New York) — програма про мешканців Нью-Йорка, підготовлена «Голосом Америки».
- Шаманська пояснює (рос. Шаманская объясняет) — авторський проєкт Ганни Шаманської про складні теми, які розтлумачуються більш доступною мовою.
- Пильнуй (рос. Смотри в оба) — програма про новини і тих, хто їх створює. Ведучий — Андрій Черкасов, колишній працівник російських ЗМІ. Крім огляду ЗМІ, розбору фейків та пропаганди наявна рубрика огляду соцмереж.
- Деталі (рос. Детали) — тижневий телевізійний проєкт російської служби «Голосу Америки», де ведучий Андрій Деркач розповідає про наукові відкриття та високотехнологічні розробки у таких сферах, як медицина, космос, інформаційні технології.
- Блог Богдана Орлова (рос. Блог Богдана Орлова) — блог про цікавий досвід різних країн у різних сферах.
- Реальна розмова (рос. Реальный разговор) — програма про документальні фільми та проблеми, що вони порушують.
- Справжній серіал (рос. Настоящий сериал) — документальні проєкти з усього світу про музику, психологію, бізнес, благодійність, науку і техніку.
- #ВУкраїні (рос. #ВУкраине) — авторський проєкт Антоніни Маровді про життя звичайних українців.
- Схеми (рос. Схемы) — програма журналістських розслідувань на базі української служби «Радіо Свобода».
- Балтія. Тиждень (рос. Балтия. Неделя) — російськомовна програма про країни Балтії, про мешканців Латвії, Литви та Естонії.
- Ознаки життя (рос. Признаки жизни) — документальні фільми про реальне російське життя, від протестів проти Кремля до черги по хліб у провінційному місті.
- Не від нашого імені (рос. Не от нашего имени) — проєкт про людей з пострадянського простору, що за тих чи інших обставин були залучені до участі у військових конфліктах у Сирії та Іраку.
- П'ята пора року (рос. Пятое время года) — програма про історію та сучаність Молдови.
- Перехрестя (рос. Перекресток) — проєкт документального кіно різних редакцій «Радіо Свобода».
- Чекаємо у гості (рос. Ждем в гости) — проєкт про культуру, історію і традиції різних країн світу. Найчастіше — про Грузію, ведучий — Зураб Двалі.
- ZOOM — програма-панорама життя на пострадянському просторі.
- Відкритий урок (рос. Открытый урок) — програма про проблеми сучасної шкільної освіти.
- Тримайтеся там (рос. Держитесь там) — сатиричне шоу з балтійським акцентом.
- Бізнес-план (рос. Бизнес-план) — спільний проєкт «Настоящее время» та «Hromadske.ua» про успішні бізнес-проєкти в Україні, їх досвід, проблеми та успіх, а також поради для підприємців-початківців.
Обмеження та блокування
Починаючи з 28 жовтня блокується на території Білорусі. Проєкт має декілька дзеркал а також власний додаток який працює із вбудованим VPN сервісом який дозволяє обійти блокування.[11]
Примітки
- Настоящее Время. Настоящее Время (рос.). Процитовано 16 червня 2018. (рос.)
- Radio Free Europe launches new Russian-language TV channel. Рейтер. 7 лютого 2017. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- О нас. Currenttime.tv. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- В Киеве презентовали телеканал «Настоящее время». Крым. Реалии. 27 лютого 2017. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- Новый русскоязычный телеканал намерен противодействовать пропаганде Кремля. inosmi.ru. 10 лютого 2017. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- Возвращение советологии. Новая газета. 2 листопада 2016. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- Минюст увидел у телеканала «Настоящее время» признаки иностранного агента. РБК. 15 листопада 2017. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- Реестр иностранных средств массовой информации, выполняющих функции иностранного агента. minjust.ru. 5 грудня 2017. Процитовано 16 травня 2018. (рос.)
- Депутаты предложили закрыть "Настоящее время" за неподчинение законам РФ (рос.). Gomel-Sat.bz - Форум о спутниковом телевидении. Процитовано 5 серпня 2018. (рос.)
- В Білорусі заблокували низку іноземних ЗМІ (укр.). РБК-Україна. Процитовано 29 жовтня 2021.
- Как нас читать в Беларуси. currenttime.tv.