Міжнародний чорноморський клуб

Міжнаро́дний Чорномо́рський Клуб (МЧК) (англ. International Black Sea Club (IBSC)) — це неурядова громадська організація, що має статус спостерігача при організації Чорноморського Економічного Співробітництва та консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, що надаються лише організаціям, які одержали світове визнання. МЧК є також членом міжнародного Союзу місцевих влад і Європейської ради малого бізнесу. Клуб створено для зміцнення й розвитку ділового співробітництва між містами-портами країн Чорноморського басейну, він був заснований 5 грудня 1992 року на 1 Асамблеї в Одесі (Україна). Членські внески — 500 євро на рік.

Міжнародний Чорноморський Клуб (англ. International Black Sea Club)
Абревіатура МЧК
англ. IBSC
Мета утворення Досягнення високого ступеня інтеграції між країнами Чорноморського регіону, координація соціально-економічного, екологічного, культурно-освітнього розвитку в Чорноморському регіоні.
Заснована 5 грудня 1992
Поточний голова Сергій Бездольний
Вебсайт http://www.i-bsc.org

Історія

  • 11 липня 2003 року було ухвалене рішення міської ради № 1376-ХХІ від 11 липня 2003 року про підтвердження членства Одеси (Україна) у клубі.
  • 17-та Асамблея МЧК пройшла в Одесі 3 червня 2006 року.
  • 18-та Асамблея пройшла в Ялті (Україна, АР Крим). На цій Асамблеї в члени МЧК були прийняті 2 грузинських міста Поті та Батумі. Також було вирішено залишити за Одесою право відкриття Представництва МЧК для роботи з українськими містами-членами Клубу. Місто Одеса було прийняте в члени правління.
  • З 25 по 26 червня 2007 року в Одесі пройшла 3-я Міжнародна Конференція Ради Європи з питань міжрегіонального співробітництва в басейні Чорного моря. За підсумками конференції висунута ініціатива відкриття третього Молодіжного центра Ради Європи в Одесі, запропонований проект створення «Малої Чорноморської енциклопедії», готується устав Чорноморського Єврорегіону.
  • За час існування МЧК була проведена ефективна робота у всіх напрямках співробітництва: це і надання допомога турецькому місту Ізміт, що потерпіло від землетрусу, проведення міжнародного музичного фестивалю «Морський коник», десятки конференцій; саміт міських голів Європейського Союзу та Чорноморського регіону з проблем портів і транспорту.

Основні положення

Ціль створення — досягнення високого ступеня інтеграції між країнами Чорноморського регіону, координація соціально-економічного, екологічного, культурно-освітнього розвитку в Чорноморському регіоні.[1][2]

Завдання організації:

  1. участь у розробці, узгодженні, організації й виконанні спільних інвестиційних проектів в області економіки, екології, туризму й культури;
  2. створення умов для вільного підприємництва, розширення торгівлі;
  3. вирішення проблем раціонального використання природно-ресурсного потенціалу та захисту Чорного й Азовського морів від забруднення;
  4. зміцнення системи організаційно-економічних, науково-технічних, комерційних і культурних зв'язків між містами і регіонами Чорноморського басейну.

Керівним органом МЧК є загальні збори (Асамблея) всіх членів Клубу, що проводиться не рідше одного разу в рік послідовно в кожному з міст-членів Клубу. Відповідно до Уставу Клубу Асамблея приймає й вносить зміни до нього; приймає річний баланс, фінансовий звіт і схвалює бюджет на наступний фінансовий рік; формує політику Клубу шляхом прийняття річних програм діяльності Клубу; вибирає Правління Клубу і його Голову, приймає звіт з їхньої діяльності; приймає нових членів Клубу; визначає розмір вступного й членського внесків; ухвалює рішення щодо припиненні діяльності Клубу.

Міста-члени

Керівництво

Президенти

Виконувальні директори

  • 20082011 Міхаліс Хрісомаліс (Кавала)
  • 20122014 Євген Мамічев (Азов)

Головні секретарі

  • 19922014 Радул Ковачев (Варна)

Примітки

  1. Міжнародні організації. Офіційний сайт Одеської міської ради. 01-06-2008.
  2. Міжнародний Чорноморський Клуб. Офіційний сайт Миколаївської міської ради. 04-04-2013. Архів оригіналу за 03-01-2014. Процитовано 06-12-2013.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.