Національний університет «Чернігівська політехніка»

Національний університет «Чернігівська політехніка» (англ. Chernihiv Polytechnic National University) — найбільший заклад вищої освіти Чернігівської області.

Національний університет «Чернігівська політехніка»
НУ «Чернігівська політехніка»
51°30′19″ пн. ш. 31°20′06″ сх. д.
Країна  Україна
Розташування Чернігів
Гасло Шлях до успіху[1] і Way to success[1]
Засновано 1960
Акредитація IV рівня
Ректор Новомлинець Олег Олександрович
Кольори
   
Випускники Категорія:Випускники Чернігівського національного технологічного університету
Адреса Чернігів, вул. Шевченка, 95
Сайт en.stu.cn.ua
stu.cn.ua
 Національний університет «Чернігівська політехніка» у Вікісховищі

Заснований у 1960 році як загальнотехнічний факультет Київського політехнічного інституту.

Загальна інформація

Національний університет «Чернігівська політехніка» — єдиний в області багатопрофільний навчально-науковий центр з системою безперервної освіти, що включає: систему довузівської підготовки, 2 коледжі, 7 навчально-наукових інститутів, центр перепідготовки та підвищення кваліфікації, аспірантуру та докторантуру. До структури університету входять: наукова бібліотека, редакційно-видавничий відділ, розвинена мережа адміністративно-господарських підрозділів. Матеріально-технічну базу університету складають 16 навчально-лабораторних корпусів, 6 гуртожитків, навчально-виробничі дільниці, спортивно-оздоровчі, культурно-просвітницькі та розважальні комплекси.

Щорічний контингент студентів університету складає більше 10 тис. осіб. В університеті плідно працюють більше 100 докторів наук і понад 300 кандидатів наук, серед яких — лауреати Державних премій, заслужені діячі науки і техніки України, заслужені економісти України, заслужені працівники освіти, соціальної сфери та сільського господарства України, академіки галузевих академій наук.

У рейтингу вузів України за даними наукометричної бази даних Scopus та за популярністю в Інтернеті за даними міжнародного каталогу 4 International Colleges & Universities Чернігівський національний технологічний університет щорічно входить до 50-ти кращих ВНЗ України. За останні п'ять років у рейтингу «Топ 200 Україна» університет у 6 разів покращив свої показники і є безперечним лідером серед ВНЗ Чернігівського регіону.[джерело?]

З 2013 року Чернігівський національний технологічний університет увійшов до Великої Хартії університетів (Magna Charta Universitatum Observatory). 20 вересня 2013 року у м. Болонья (Італія) університет підписав Хартію.

Історія

Перші роки

1960 — Розпорядження Ради Міністрів Української РСР № 651 від 11 травня, у місті Чернігові організований загальнотехнічний факультет, підпорядкований Київському політехнічному інституту. Декан факультету — авторитетний працівник вищої школи Євген Калита.

1965 — Наказ Міністра вищої і середньої спеціальної освіти УРСР № 99 від 23 лютого 1965 р., з 1 вересня створено Чернігівський філіал Київського політехнічного інституту в складі 3-х факультетів: механічного, технологічного та загальнотехнічного. Директор філіалу Е. Г. Калита.

1965—1991 — Чернігівський філіал КПІ розвивається як вищий технічний навчальний заклад, що забезпечує потреби регіону у висококваліфікованих інженерних кадрах. 

Директори: кандидат технічних наук, доцент П. О. Руденко (1982—1986), доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України О. І. Денисов (1986—2009).

1991 — Чернігівський філіал КПІ стає самостійним вищим навчальним закладом як Чернігівський технологічний інститут.

1999 — Чернігівський технологічний інститут отримує найвищий статус освітянської кваліфікації і стає Чернігівським державним технологічним університетом.

З 2010 р. університет очолює доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України С. М. Шкарлет.

2013 Указ Президента № 544/2013 від 4 жовтня 2013 р., ЧДТУ отримує статус національного і починає функціонувати як Чернігівський національний технологічний університет.

Відповідно до наказу МОН від 10 грудня 2019 року № 1532 Чернігівський національний технологічний університет перейменовано на Національний університет «Чернігівська політехніка».

З червня 2020 року виконувач обов'язки ректора Національного університету «Чернігівська політехніка» доктор технічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Новомлинець Олег Олександрович. 25 листопада 2020 року відбулися вибори ректора Національного університету «Чернігівська політехніка». За результатами голосування ректором обрано Новомлинця Олега Олександровича.

6 червня 2021 року біля університету відкрили зарядну станцію-парковку для портативного електротранспорту — електро-велосипедів та скутерів.[2]

Розширення

2011 — Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 року № 707 до складу ЧДТУ входить Чернігівський державний інститут права, соціальних технологій та праці (з 1969 р. — єдиний в Україні навчальний заклад, який готував фахівців для системи соціального захисту населення).

2011 — Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.08.2011 року № 971 Чернігівський комерційний технікум приєднаний до Чернігівського державного технологічного університету як структурний підрозділ Університету Коледж економіки і технологій Університету. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25.07.2014 року № 875 Коледжу економіки і технологій Чернігівського державного технологічного університету наданий статус відокремленого структурного підрозділу Чернігівського державного технологічного університету. Наказом Міністерства освіти і науки України від 21.08.2014 року № 949 внесені зміни до наказу МОН України від 25.07.2014 року № 875 «Про зміну статусу Коледжу економіки і технологій Чернігівського національного технологічного університету» (який ще з 1966 р. готував висококваліфікованих працівників для торгівлі та готельно-ресторанного господарства. З 2006 р. директором коледжу є М. В. Сокол.)

2013 — Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.11.2013 року № 1639 Чернігівський технікум транспорту та комп‘ютерних технологій реорганізований шляхом приєднання до Чернігівського національного технологічного університету як структурний підрозділ — Коледж транспорту та комп‘ютерних технологій ЧНТУ. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.05.2014 року № 611 внесені зміни до наказу МОН України від 28.11.2013 року № 1639 Чернігівський технікум транспорту та комп‘ютерних технологій реорганізований шляхом приєднання до Чернігівського національного технологічного університету як відокремлений структурний підрозділ Коледж транспорту та комп‘ютерних технологій ЧНТУ (який був створений ще у 1967 р. як Чернігівський радіомеханічний технікум. З 1996 року його керівником незмінно є В. М. Радченко) к.п.н., доцент, заслужений працівник освіти).

2014 — На підставі наказів Міністерства освіти і науки України від 05.02.2014 року № 103, від 23.04.2014 року № 510 до складу університету входить Чернігівський державний інститут економіки і управління. За час його самостійного існування ВНЗ очолювали: заслужений працівник освіти України, академік Академії наук національного прогресу України, кандидат технічних наук Б. І. Суховірський (1994—2002 рр.); доктор технічних наук, професор В. О. Боровой (2002—2007 рр.); доктор економічних наук, професор І. С. Каленюк (2008—2013 рр.); доктор технічних наук, професор В. В. Казимир (2013—2014 рр.).

2020 — ЧНТУ у січні 2020 року купив елітний білий автомобіль VW Amarok за 60000 дол.[3]

10 червня 2020 року університет відвідав президент України Володимир Зеленський.[4][5]

Міжнародне співробітництво

Станом на 01.01.2017 У НУ «Чернігівська політехніка» діє 67 угод про співпрацю з іноземними вищими навчальними закладами та 8 угод з іноземними організаціями та підприємствами з 29-ти країн світу. Основні напрями співпраці: проведення спільних наукових та навчальних заходів, спільні наукові видання і публікації, спільна участь у наукових проектах та дослідженнях, обмін навчальними матеріалами, розвиток мобільності студентів та викладацького складу.

Договори про співробітництво з іноземними установами

Країна Установа
 Азербайджан Азербайджанський державний університет нафти та промисловості
 Білорусь  Гомельський державний технічний університет ім. П. О. Сухого

Могилевський державний університет продовольства

Вітебський державний технологічний університет

Білоруський торговельно — економічний університет споживчої кооперації

Гомельський державний університет імені Франциска Скорини

Державна наукова установа «Інститут лісу НАН Білорусі»

Барановицький державний університет

Білоруський державний технологічний університет

 Болгарія  Господарська академія ім. Д. А. Ценова

Технічний університет м. Варни

Інститут захисту Болгарії

 Боснія і Герцеговина Університет Тузли
 Велика Британія  Гліндворський університет

Міжнародна академія наук та вищої освіти

 Вірменія ТОВ «Інститут зварювання»
 Греція Інститут технології Серрес
 Грузія  Батумський державний університет ім. Шота Руставелі

Бізнес-aкадемія Грузії — SBA

Державний університет м. Сухумі

Батумський навчальний університет навігації

Європейський навчальний університет

 Естонія Таллінський технологічний університет
 Італія Римський університет ла Сапієнца
 Казахстан Карагандинський державний технічний університет
 Держава Катар Компанія «Three Dot International Construction»
 Китайська Народна Республіка  Пекінська компанія з розвитку науки та технологій «Жундединчхен»

Технологічний університет Ланьчжоу

Інститут міжнародної освіти Ланьчжоуського транспортного університету

 Латвія Ризький технічний університет
 Північна Македонія Економічний факультет  Університету ім. Св. Климента Охридського
 Молдова  Сучасний гуманітарний інститут Республіки Молдова

Кооперативно-торговельний університет Молдови

 Німеччина  Фірма «Barmag»

Університет прикладних наук Бон-Рейн-Зіг

 Норвегія  Інститут Доктора Яна-Урбана Сандала

Університет Норд

 Польща  Лодзький технічний університет

Технічний університет Ополе

Вроцлавський технологічний університет

Університет в Бялистоку

Університет інформатики та мистецтв

Університет менеджменту у Варшаві

Люблінський католицький уніврситет Івана Павла ІІ

Суспільна Академія Наук

Варшавська школа управління — Вища школа

Білостоцький технологічний університет

Люблінська політехніка

 Португалія Університет Авейру
 Словацька Республіка  Академічне співтовариство Михайла Балудянського

Університет з безпеки управління в Кошице

 Турецька Республіка  Стамбульський університет торгівлі

Агрійський університет ім. Ібрагіма Чечена

 Узбекистан Андижанський машинобудівний інститут
 Франція  Федерація «Обміни Франція — Україна»

Асоціація «Французька іноземна мова Франція — Україна»

 Чехія Науково-дослідний геодезичний, топографічний і картографічний інститут
 Чорногорія Університет Донья Горіца
 Швеція Уппсальський Університет
 Японія Університет Фукусіми
міжнародний Університет Менеджменту в м. Варшава (Польща);

Університет з безпеки управління в Кошице (Словаччина);

Технічний університет Кошице (Словаччина);

Чеський технічний університет в Празі (Чехія);

Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія);

Батумський навчальний університет навігації (Грузія)

 інше Представництво Європейського Союзу

Почесні доктори (професори)

Почесний професор Національного університету «Чернігівська політехніка» — присвоюється особам, які мають визначні досягнення в історії розвитку Університету та в освітній і науковій діяльності.

Почесний доктор Національного університету «Чернігівська політехніка» — звання, присвоюється видатним ученим, діячам галузі вищої освіти, державним і громадським діячам за: діяльність і здобутки, що мають вагоме значення для розвитку інтелектуального потенціалу України, а також утвердження авторитету освіти та науки в суспільстві; плідну громадську діяльність, направлену на збереження та зміцнення загальнолюдських цінностей; значний вклад та сприяння в розвитку та становленні Університету, розбудову співробітництва Університету з підприємствами, освітніми та науковими інституціями України та світу, підвищенні міжнародного авторитету Університету.

Відзначаються особи, які не знаходяться у трудових відносинах з Університетом.

Присвоюється рішенням Вченої ради Національного університету «Чернігівська політехніка».

На урочистому засіданні Вченої ради Національного університету «Чернігівська політехніка» за участю наукових, науково-педагогічних працівників, студентів і співробітників Університету набувачам почесного звання вручається диплом і пам'ятна медаль.

Ім'я Країна Дата Посада
Кучма Леонід Данилович  Україна 30.11.2015 р. Президент України (1994—2005 р.р.)
Гюнтер-Ульріх Толкієн  Німеччина 30.11.2015 р. доктор природничих наук Технічного університету прикладних наук Вільдау
Джон Девіс  Велика Британія 30.11.2015 р. доктор комп'ютерних наук Гліндвордського університету
Ріхард Фортмюллер  Австрія 30.11.2015 р. доктор економічних наук, професор, заступник директора інституту економічної педагогіки Віденського університету економіки та бізнесу
Мірослав Бадіда  Словацька Республіка 28.12.2015 р. професор, доктор наук, завідувач кафедри технологічної та екологічної інженерії Кошицького технічного університету
Міхал Вархола  Словацька Республіка 28.12.2015 р. доктор наук, професор, Президент Академічного товариства ім. Міхала Балудянського 
Кетеван Голетіані  Грузія 28.12.2015 р. доктор технічних наук, декан факультету логістики Батумського навчального університету навігації
Бадрі Гечбая  Грузія 28.12.2015 р. доктор економіки, керівник департаменту управління бізнесом батумського державного університету ім. Шота Руставелі
Мірослав Келемен  Словацька Республіка 28.12.2015 р. професор, ректор Університету з безпеки управління в Кошице
Павел Чернецкі  Польща 28.12.2015 р. професор, ректор Вищої школи менеджменту у Варшаві
Станіслав Шабо  Чехія 28.12.2015 р. доцент, начальник відділу повітряного транспорту, факультету транспортної науки Чеського технічного університету у Празі
Рікардо Алвес Де Соуса  Португалія 28.12.2015 р. доцент кафедри механічної інженерії Університету Авейро
Шериф Клаус  Німеччина 25.01.2016 р. доктор, віце-президент компанії Oerlikon Bagmag
Рустіам Чекіров  Німеччина 25.01.2016 р. професор факультету електроніки, машинобудування та технічної журналістики Бонн-Рейн-Зіг Університету прикладних наук
Дмітрій Новіков  Естонія 25.01.2016 р. доктор філософії, керівник групи силової електроніки Талліннського технічного університету
Енріке Ромеро-Кадавал  Іспанія 25.01.2016 р. професор, професор кафедри електричної інженерії, електроніки та автоматики Університету Екстремадури
Ян-Урбан Сандал  Норвегія 29.06.2016 р. професор, власник Інституту ім. доктора Сандала
Саркисян Агоп Болгарія 31.10.2016 р. к.т.н., доцент Господарської академії ім. Д. А. Ценова
Демченко Ганна Іванівна

(почесний професор)

Україна 24.02.2020 р. старший викладач кафедри соціальної роботи
Волкова Ганна Романівна

(почесний професор)

Україна 24.02.2020 р. старший викладач кафедри кримінального права та правосуддя
Крук Олександр Іванович

(почесний професор)

Україна 24.02.2020 р. завідувач кафедри філософії і суспільних наук
Терещук Олексій Іванович

(почесний професор)

Україна 24.02.2020 р. директор навчально-наукового інституту будівництва
Кривоконь Наталія Іванівна (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. професор кафедри соціальної роботи
Канівець Віктор Іванович (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. професор кафедри аграрних технологій та лісового господарства
Скоробогатова Валентина Іванівна (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. завідувач кафедри електричних систем та мереж
Сатюков Анатолій Іванович (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. доцент кафедри інформаційно-вимірювальних технологій метрології та фізики
Олійченко Ігор Михайлович (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. професор кафедри менеджменту та державної служби
Ступа Володимир Іванович (почесний професор) Україна 24.02.2020 р. директор ТОВ «БАХ ІНЖИНІРИНГ»
Полякова Богдана Михайлівна

(почесний доктор)

Україна 27.02.2020 р. начальник відділу НДЧ 1963—2016 рр.
Морозова Ганна Олександрівна (почесний доктор) Україна 22.02.2021 асистент кафедри технологій зварювання та будівництва, завідувач спеціалізованої лабораторії "Творча майстерня з рисунку та живопису НУ «Чернігівська політехніка»
Павленко Володимир Володимирович

(почесний доктор)

Україна 22.02.2021 народний архітектор України, старший викладач архітектури та дизайну середовища

Видатні випускники

Науковці

Структура університету

Навчально-наукові інститути

Навчально-науковий інститут економіки

Навчально-науковий інститут права і соціальних технологій

Навчально-науковий інститут механічної інженерії, технологій та транспорту

Навчально-науковий інститут електронних та інформаційних технологій

Навчально-науковий інститут бізнесу, природокористування і туризму

Навчально-науковий інститут менеджементу, харчових технологій та торгівлі

Навчально-науковий інститут архітектури, дизайну та геодезії

Факультети

  • Факультет соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації
  • Юридичний факультет

Кафедри

  • Кафедра фінансів, банківської справи та страхування
  • Кафедра іноземних мов професійного спрямування
  • Кафедра філософії і суспільних наук
  • Кафедра бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту
  • Кафедра теоретичної та прикладної економіки
  • Кафедра фізичної реабілітації
  • Кафедра соціальної роботи
  • Кафедра креативних індустрій і соціальних інновацій
  • Кафедра трудового права, адміністративного права та процесу
  • Кафедра цивільного, господарського права та процесу
  • Кафедра кримінального права та правосуддя
  • Кафедра правоохоронної діяльності та загальноправових дисциплін
  • Кафедра технологій зварювання та будівництва
  • Кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування
  • Кафедра технологій машинобудування та деревообробки
  • Кафедра інформаційних та комп'ютерних систем
  • Кафедра електричної інженерії та інформаційно-вимірювальних технологій
  • Кафедра електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки
  • Кафедра інформаційних технологій та програмної інженерії
  • Кафедра біомедичних радіоелектронних апаратів та систем
  • Кафедра кібербезпеки та математичного моделювання
  • Кафедра маркетингу, РR-технологій та логістики
  • Кафедра управління персоналом та економіки праці
  • Кафедра туризму
  • Кафедра аграрних технологій та лісового господарства
  • Кафедра публічного управління та менеджменту організацій
  • Кафедра підприємництва і торгівлі
  • Кафедра харчових технологій
  • Кафедра менеджменту і державної служби
  • Кафедра геодезії, картографії та землеустрою
  • Кафедра промислового та цивільного будівництва

Відокремлені структурні підрозділи

  •  Відокремлений структурний підрозділ "Фаховий коледж економіки і технологій Національного університету «Чернігівська Політехніка»
  •  Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж транспорту та комп'ютерних технологій Національного університету „Чернігівська Політехніка“

Інші

·        Вчена рада

  • З 1993 року проводиться навчання в системі післядипломної освіти осіб, які мають середньо спеціальну, незакінчену вищу освіту, або кваліфікацію молодшого спеціаліста, яка й на сьогодні успішно розвивається та має великий попит серед випускників всіх напрямів та спеціальностей.

· ЦЕНТР ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ЗАОЧНОГО НАВЧАННЯ

· АСПІРАНТУРА ТА ДОКТОРАНТУРА

Підготовка науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в Чернігівському національному технологічному університеті здійснюється через аспірантуру і докторантуру

· НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

· РЕДАКЦІЙНО-ВИДАВНИЧИЙ ВІДДІЛ

· БІЗНЕС-ІННОВАЦІЙНИЙ ЦЕНТР

·ПІДГОТОВЧЕ ВІДДІЛЕННЯ

·МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Основні напрями наукових досліджень

1.     Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України в світі та сталого розвитку суспільства і держави

1.1.   Найважливіші проблеми фізико-математичних і технічних наук.

1.2.   Фундаментальні дослідження з актуальних проблем суспільних та гуманітарних наук.

2.     Інформаційні та комутаційні технології

2.1.   Нові апаратні рішення для перспективних засобів обчислювальної техніки інформаційних та комутаційних технологій.

2.2.   Технології та інструментальні засоби електронного урядування. Інформаційно-аналітичні системи, системи підтримки прийняття рішень. Ситуаційні центри.

2.3.   Технології та засоби захисту інформації.

3.     Енергетика та енергоефективність

3.1.   Технології електроенергетики.

3.2.   Технології енергетичного машинобудування.

Наукові проекти[6], забезпечують безперервну діяльність кафедр у сфері науки та техніки України.

Спеціалізовані вчені ради

В ЧНТУ працюють 5 спеціалізованих вчених рад: Право прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук:

- Д 79.051.01 08.00.04 — „Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)“ 08.00.05 — „Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка“ 

- Д 79.051.04 08.00.03 — „Економіка та управління національним господарством“ 08.00.08 — „Гроші, фінанси і кредит“. 

Право прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук:

- К 79 .051.02  05.03.01 — „Процеси механічної обробки, верстати та інструменти“

- К 79.051.03  05.09.03 — „Електротехнічні комплекси і системи“ 05.13.06 — „Інформаційні технології“

- К 79.051.05 25.00.02 — „Механізми державного управління“. 

Наукове товариство

В університеті працює понад 100 молодих вчених, в тому числі 49 кандидатів наук.

Молодими вченими ЧНТУ було організовано та проведено 3 міжнародні та 1 всеукраїнська науково-практичні конференції, 5 тренінгів, створено гурток з інтелектуальної діяльності, проведено активну роботу в рамках МАН. Протягом року молодими вченими було опубліковано 177 наукових статей, та опубліковано у співавторстві 15 монографій (1 з них за кордоном) й 14 навчальних посібників.

Освітні проекти

Основні результати наукової роботи викладачі та університету мають можливість публікувати у 5-ти фахових виданнях ЧНТУ, які включено до міжнародних наукометричних баз даних, в тому числі й до Web of Science та Index Copernicus.

ЧНТУ є активним представником світової освітньо-наукової спільноти. На сьогодні, університет має більше 50 зарубіжних організацій-партнерів з 18 країн світу. Протягом останніх п'яти років активно ведеться співпраця в рамках програм:

  •  — „Темпус“ (IEMAST“  – „Створення сучасної магістерської програми з промислової екології“, IHSITOP — „Інноваційна гібридна стратегія IT-аутсорсингового партнерства з підприємствами“, „BUSEEG-RU-UA“ — „Набуття професійних і підприємницьких навичок шляхом виховання підприємницького духу і консультації підприємців-початківців“ та CABRIOLET   – „Модельно-орієнтований підхід та інтелектуальна система для еволюційного співробітництва академії та промисловості в сфері електронної та обчислювальної техніки“);
  •  — „Еразмус+“ за напрямом КА1 (академічну мобільність запроваджено з Лодзьким технічним університетом (Польща) та Господарською академією ім. Д. А. Ценова (Болгарія));
  •  — „Балтійських університетів“ (Students` Conference, Teachers` Conference, Students` Sail, Teachers` Sail, PhD Students` Training);
  •  Україна — Норвегія („Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні“»; «Школа соціального підприємництва»);
  •  — Британської Ради («Англійська мова для університетів», «Активні громадяни»;
  •  — Обмінів Франція–Україна (FEFU) («Французька мова для індустрії туризму»).  

В ЧНТУ створені Інформаційний Центр ЄС ЧНТУ, Центр міжнародної атестації та академічної мобільності «Британська кафедра», Центр Українсько-Польської освіти. 

Викладачі ЧНТУ щороку проходять стажування в університетах Європи, США, Японії та Китаю за двосторонніми договорами та міжнародними програмами (програма імені Фулбрайта, стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда, DAAD, проект BILAT-UKR*AINA, програма Східного партнерства, Еразмус + та інш.)

Студентське життя

В університеті функціонує багато різноманітних студентських осередків: Студентська рада, первинна профспілкова організація студентів, студентський клуб «Перемога», студентська соціальна служба, волонтерський центр «Довіра», творча студія «Гаудеамус», юридична клініка «Adiutorium», кіноклубом «Новий погляд».[джерело?]

Представники Студентської ради входять до складу Вченої ради університету та беруть участь у Конференціях трудового колективу. Співпраця органів студентського самоврядування з адміністрацією Університету спрямована на вирішення питання навчання та побуту, захисту прав та інтересів студентів.

Студенти ЧНТУ плідно співпрацюють зі студентськими організаціями інших вищих навчальних закладів, представляє Університет у всеукраїнських, регіональних та місцевих студентських та молодіжних організаціях, що надає можливості встановленню нових контактів, реалізації спільних проектів, обміну досвідом.

Найголовнішими завданнями у виховній роботі та роботі органів студентського самоврядування є:

  • активізація процесу формування духу єдності, солідарності та корпоративної культури в Університеті;
  • активна участь студентської громади Університету в організації та проведення профорієнтаційних заходів, а також у формуванні позитивного іміджу Університету;
  • організація заходів, спрямованих на пропаганду здорового способу життя;
  • підсилення уваги та допомога в адаптації до освітнього процесу студентам-переселенцям із зони АТО;
  • активізація спортивно-масової роботи, в тому числі через проведення традиційних та нових університетських змагань (День здоров'я, Кубок ЧНТУ з боулінгу, Чемпіонат з настільного тенісу серед гуртожитків, Кубок ЧНТУ з міні-футболу, Кубок з футболу серед гуртожитків);
  • активізація Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету.

 Значна увага в університеті приділяється залученню студентів до роботи в спортивних секціях, організації спортивних змагань, туристичній діяльності. В університеті працюють спортивні секції з волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, кульової стрільби, лижних перегонів, пауерліфтингу, багатоборства, шахів. Серед студентів-спортсменів ЧНТУ є призери Чемпіонату України, Чемпіонату Європи, Чемпіонату світу, Кубку світу, Всесвітньої Універсіади та Олімпійських ігор.

Рейтинги

Місця університету в міжнародних рейтингах:[джерело?]

  •  — за результатами моніторингу наукових та науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів та наукових установ України, що представлені в системі Google Scholar, відповідно до останніх наведених даних, ЧНТУ посідає 17 місце в рейтингу установ за кількістю вчених, індекс Гірша яких ≥ 5;
  •  — за даними наукометричної бази даних Scopus станом на квітень 2018 року ЧНТУ за кількістю публікацій та цитувань у Scopus посідає 40 місце, порівняно з квітнем 2017 року, він піднявся на 2 позиції;
  •  — за академічним рейтингом університетів проекту «Топ-200 Україна» ЧНТУ посідає 93 місце в порівнянні з 121 у 2016 році;
  •  — за рейтингом WEBOMETRICS, результати якого визначаються на основі показників, що свідчать про масштабність та авторитетність представлення вишів у науково-освітньому просторі, показників цитованості наукових праць, якості науково-методичних матеріалів, популярності усіх складових діяльності університету в Інтернет-просторі, ЧНТУ посідає 43 місце (станом на липень 2018 року).
  •  — в Консолідованому рейтингу вузів України 2018, серед вихідних даних якого використовуються міжнародні рейтинги вузів України: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Вебометрикс», ЧНТУ посідає 61 місце в загальному рейтингу.

Див. також

Примітки

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.