Перемишльське князівство

Перемишльське князівство — давньоруське князівство XIXIII століть зі столицею в Перемишлі. Виокремилось під владою синів князя Ростислава Володимировича в 1084 році в результаті виділення з Волинського князівства. Також Перемиське князівство.

Перемишльське князівство
1084  1141

Герб

Столиця Перемишль
Мови Руська
Форма правління монархія
Історія
 - Засновано 1084
 - Ліквідовано 1141
Сучасний Перемишль.

Історія

Перемишль у складі Київської Русі.

Після втечі Ростиславичів від Ярополка Ізяславича Волинське князівство отримав Рюрик Ростиславич, який помер бездітним 1092 року, і його змінив Володар Ростиславич (Василько Ростиславич сів у Теребовлі).

Рішенням Любецького з'їзду князів 1097 року Перемиське князівство було закріплене за Володарем як спадкове володіння. Однак того ж року волинський князь Давид Ігоревич, а потім і сам Святополк Ізяславич спробували оволодіти Теребовлянським князівством. 1098 року Ростиславичі розбили киян і чернігівчан у битві на Рожнім полі, а 1099 — союзних Святополку Київському угорців у битві над Вягром.

1122 р. Володар потрапив у полон до поляків і звільнився лише за величезний викуп. Після смерті Володаря в 1124 в Перемишлі і Звенигороді княжили його сини. В 11251126 роках молодший з них, Володимир Володаревич, спробував за допомогою угорців влаштувати переділ князівства, але за Ростислава Володаревича заступилися теребовлянські Васильковичі й Мстислав Володимирович.

1141 року після смерті Івана Галицького Володимир Володаревич Перемиський об'єднав всі уділи в єдине Галицьке князівство та переніс центр своїх володінь з Перемишля в Галич. В 1144 після придушення заколоту свого племінника, Івана Берладника, приєднав до своїх особистих володінь і Звенигород.

З 1199 року це князівство перебувало у складі об'єднаного Галицько-Волинського князівства. В період боротьби за владу після смерті Романа Галицького Перемишль був уділом князя Святослава Ігоревича (12101211), володінням Лешка Краківського (1214), уділом угорського королевича Андраша (12261227), володінням Данила Романовича Волинського (12351238).

Князі

Див. також

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.