Премія імені Миколи Ушакова

Премія імені Миколи Ушакова — літературна премія Національної спілки письменників України, що присуджують українським поетам, які пишуть російською мовою. Це єдина офіційна премія Національної спілки письменників України за найкращу книгу поезій російською мовою. Названа на честь Миколи Ушакова. У 2019 році вручення скасовано за рішенням Верховного суду через невідповідність Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII та Закону України «Про засудження комуністичного, імперського та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»

Премія імені Миколи Ушакова
Присуджується за літературна премія за найкращу книгу поезій російськомовним авторам
Засновник(и) Національна спілка письменників України
Країна  Україна
Вручення Київ
Рік заснування 1995

Склад журі

Умови для подачі номінацій

Премія присуджувалася щорічно за найкращі твори, які утверджують ідеали гуманізму та духовності, глибоко розкривають світосприймання народу та внутрішній світогляд нашого сучасника, роблять вагомий внесок розвиток поезії.

Учасник повинен був бути членом Національної спілки письменників України. Представлені пропозиції приймаються Спілкою письменників України до 1 червня поточного року. Особі, якій присуджена премія, вручається диплом, та грошова винагорода розміром 1000 грн. Організатор премії Національна Спілка Письменників України. Необхідні матеріали для участі: книга в трьох екземплярах, подання від НСПУ з печаткою (або подання від редакції чи громадської організації). Книга має бути видана в рік присудження або на рік раніше.

Положення «Про літературну премію імені Миколи Ушакова»

  1. Літературна премія імені Миколи Ушакова заснована Національною Спілкою письменників України для відзначення українських поетів, що пишуть російською мовою і проживають в Україні та за її Межами, за визначні здобутки та новаторство в сучасній поезії.
  2. Премія присуджується щорічно за найкращі твори, які утверджують ідеали гуманізму та духовності, глибоко розкривають світосприймання народу та внутрішній світогляд нашого сучасника, роблять вагомий внесок розвиток поезії. Премія присуджується авторові (авторам) літературних творів з числа висунутих на здобуття премії, які були опубліковані чи оприлюднені протягом року, за який присуджується премія та початку (першого кварталу) року розгляду.
  3. Пропозиції про присудження премії вносять творчі спілки, редакції періодичних видань, вчені ради навчальних та наукових закладів, бібліотеки та окремі особи. Також, згідно зі світовою практикою, особисте право висунення кандидатур на премію ім. М .Ушакова мають лауреати премії попередніх років.
  4. Поезії у вигляді книжок віршів чи публікацій подаються до журі разом із представленням організації (особи), що висуває ї на здобуття премії. В представленні зазначається прізвище, ім'я та по батькові автора, назва творів, час їх написання та місце публікації. Також можуть бути надані відгуки про ці твори у засобах масової інформації, рецензії, статті та ін. Представлені пропозиції приймаються Спілкою письменників України до 1 червня поточного року.
  5. Порядок обговорення і розгляду авторів та кандидатур, висунутих на здобуття премії та склад журі встановлюється засновником. Перелік творів, що допущені до участі в конкурсі, публікується в пресі.
  6. Рішення про присудження премії приймається журі, затверджується президією ради НСПУ і публікується в пресі у червні відповідного року на відзначення дня народження М. Ушакова.
  7. Особі, якій присуджена премія, вручається диплом, та грошова винагорода. Вручення лауреату нагороди відбувається у вересні відповідного року на урочистих заходах на відзначення пам'яті Миколи Ушакова.
  8. Премія не присуджується посмертно.
  9. Всі матеріали на здобуття премії надсилаються за адресою: 01601, м. Київ, вул. Банкова, 2, Національна спілка письменників України /журі літературної премії імені Миколи Ушакова/.

Перелік лауреатів (хронологічний)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.