Ризофора

Ризофо́ра (Rhizophora) — невеликий рід мангрових дерев і чагарників родини ризофорових, що складається з 6 різних видів. Назва походить від двох грецьких слів, що визначають основну характеристику рослин даного роду: ῥιζο, rhizo — «корінь», і φορός, phorós — «основа». Насправді, як і у інших мангрів, у ризофори коріння частково повітряне, що дозволяє їм утримувати стійке положення на мілководді в умовах солоної води, частих припливів і хиткого ґрунту.

?
Rhizophora

Гілка R. mangle з проростаючим насінням, Коста-Рика.
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viuridiplantae)
Відділ: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Ряд: Мальпігієцвіті (Malpighiales)
Родина: Ризофорові (Rhizophoraceae)
Рід: Ризофора (Rhizophora)
L.
Види
  • Rhizophora apiculata
  • Rhizophora harrisonii
  • Rhizophora mangle
  • Rhizophora mucronata
  • Rhizophora racemosa
  • Rhizophora stylosa
Посилання
Вікісховище: Rhizophora
EOL: 60810
IPNI: 30061149-2
ITIS: 27790
NCBI: 40030

Опис

Дерева і чагарники, що виростають на літоралі (припливно-відливной зоні) узбережжя тропічного і субтропічного поясу Землі. Мають характерне повітряне опорне коріння. Листя супротивні, цілісні, цільнокрайні, гладкі, на дотик нагадують шкіру. На нижній частині лістя часто є численні сочевички. На кожному пагоні є верхівкова брунька з парою прилистків, яка опадає при появі нової пари листків.

Рослини запилюються за допомогою вітру. Суцвіття бере свій початок в пазусі листа і розгалужується у окремих видів по-різному. Квітки актиноморфні, мають чотири міцних чашолистки, які при контакті з ґрунтом проростають. Чотири пелюстки, як правило, покриті волосками і на відміну від інших ризофорових, не несуть на собі інших відростків; після початку цвітіння вони незабаром опадають. Існує 8-12 редукованих тичинок.

Плід коричневий або сіро-зелений, яйцевидний або конічний, жорсткий. Як правило, проростає тільки насіння з материнського дерева. Первинний корінь швидко відмирає.

Класифікація

Розрізняють такі види цього роду:

Посилання

  • Tomlinson, P. B. (1986): The Botany of Mangroves. Cambridge University Press, Cambridge. 419 pp. ISBN 0-521-46675-X
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.