Роман Горбик

Роман Горбик (швед. Roman Horbyk, (нар. 31 березня 1985, Київ) — український науковець, журналіст та письменник. Живе та працює в Стокгольмі, де з 2012 року є студентом Phd в Содерторнському університеті.[1][2] Відомий тим, що вперше вжив соціолінгвістичний термін «мовна шизофренія» в українському контексті.

Роман Горбик
Roman Horbyk
Народився 31 березня 1985(1985-03-31) (36 років)
Київ, тепер Україна
Громадянство українське
Національність українець
Місце проживання Стокгольм, Швеція
Діяльність наукові досліди
Alma mater КНУ (BA, MA)
SU (Phd)
Сайт fb.com/roman.horbyk

За роки своєї професійної діяльності змінив професії перекладача, експерта, піарника. Прозу, есеї, вірші та п'єси публікує з 2004 року.

Життєпис

Роман Горбик народився в Києві у 1985 році. Закінчив київський ліцей «Наукова зміна»[3] у 2002 році. Отримав ступінь бакалавра у 2006 році та магістра у 2008 році за спеціальністю «журналіст» у КНУ ім. Шевченка. Горбик отримав міжнародний ступінь магістра у 2012 році за спеціальністю «Журналізм та медіа у глобалізації: європейська перспектива» (англ. Master's degree in "Journalism and Media within Globalisation: a European Perspective"), отримавши спільний сертифікат від Університету Орхуса (Амстердам) та Університету Гамбурга (Німеччина) та взявши також окремі предмети в UC Berkeley.

Як журналіст працював у редакціях українських газет і телеканалів, друкував статті в данських, німецьких, бразильських, українських ЗМІ. Зокрема був дописувачем таких українських видань як Главком,[4] Урбаніст,[5] Історична правда, Лівий берег,[6][7] Телекритика, Український тиждень,[8] Фокус[9] тощо.

Як Phd студент досліджує історію медій та політики. Горбик вільно володіє українською, англійською, німецькою та російською.

Один з співзасновників українського онлайн часопису про міську культуру та стиль життя «Урбаніст», заснованого у жовтні 2014 року у Стокгольмі (існував з 2014 по 2015 рік).[10]

П'єси та сценарії

Автор п'єси «Центр», за мотивами якої у 2017 році було знято український фільм «Припутні».

Цікаві факти

  • В 10 класі середньої школи Горбик переміг у Всеукраїнському конкурсі української мови.[11][3]

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.