Саванний клімат

Тропічний клімат з сухою зимою і дощовим літом (або тропічний клімат саван) — різновид тропічного клімату, для якого є яскраво виражена сезонність — суха зима і дощове літо. У класифікації кліматів Кеппена йому відповідають літери (Aw).

Поширення тропічного клімату з сухою зимою і дощовим літом (Aw)

Характеристика

Тропічний клімат з вологим літом і сухою зимою має два яскраво виражених сезони. За класифікацією кліматів Кеппена місяць в тропічному кліматі вважається дощовим, якщо опадів в ньому не менше 60 мм. Інші місяці вважаються сухими. Даний тип клімату формується, якщо число дощових місяців від трьох до дев'яти протягом календарного року. Для цього клімату, як і для решти тропічних кліматів, середньомісячні температури повітря перевищують 17 °C протягом усього року.

В умовах даного типу клімату формується ландшафт савани. Іноді цей тип клімату так і називають тропічний клімат саван.

Географія

Aw клімат поширений в обох півкулях. В Євразії цей клімат характерний для Філіппін, В'єтнама, Лаоса, Камбоджі, Таїланда, М'янми, східних і південних регіонів Індії (штати Тамілнад, Андхра-Прадеш, Орісса, південь Західної Бенгалії), для південної частини Бангладеш, північної частини Шрі Ланки, на заході острова Хайнань Цей клімат поширений також на півостровах Кейп-Йорк і Арнемленд в Австралії, на острові Тимор та південному узбережжі острова Папуа Нова Гвінея.

В Африці цей клімат широкою смугою поширився від Атлантичного до Індійського океанів і характерний для Гамбії, півдня Сенегала, Гвінеї, Кот-д'Івуара, півдня Малі і Буркіна-Фасо, Гани, Того, Беніна, Нігерії, центрального Камеруна, Південного Судану, ЦАР, Уганди, Бурунді, Руанди, Танзанії, Габона, Конго, заходу ДРК і північної Анголи, узбережжя Мозамбіка і північно-західного Мадагаскара.

В Америці цей клімат характерний для південної Флориди, Гавайських островів, тихоокеанського узбережжя Мексики (від Сіналоа до Чіапас), мексиканського штату Табаско і півострова Юкатан, Сальвадора, центрального Гондураса, Панами, Куби, Гаїті[1], північної і центральної Венесуели, центральної та північно-східної Бразилії, східної Болівії, північного Парагваю.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.