Сенна

Се́нна (лат. Senna alexandrina) — рослина родини бобових. Також — ка́сія (лат. Cassia acutifolia), александрійський лист.

?
Касія гостролиста

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Надклас: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Евдикоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Підродина: Цезальпінієві (Caesalpinioideae)
Рід: Касія
Вид: Касія гостролиста
Cassia acutifolia
Delile, 1813
Посилання
Вікісховище: Cassia acutifolia
Віківиди: Cassia acutifolia
EOL: 418313
IPNI: 518323-1
ITIS: 505142
МСОП: 19375516
NCBI: 72402

Будова

Життєва форма: напівчагарник.

Поширення та середовище існування

Батьківщиною Сенни є Африка і Аравійський півострів. Зростає в Єгипті, Судані, Індії. В Судані культивується в промислових масштабах.

Практичне використання

Як лікарська сировина використовувався лист сенни або александрійський лист (лат. Folium Sennae) — зібрані у декілька разів протягом літа окремі листочки складного парноперистого листа. Лікувальна дія обумовлена алое-емодіном, діантронамі рєїна сеннозидами A і B. Смолянисті речовини, що містяться також в листі при неправильному приготуванні настоїв можуть викликати болі в кишечнику.

Також застосовуються плоди сенни лат. Fructus Sennae(Cassiae). Це насіння і стулки різного ступеня зрілості. Застосовуються для отримання екстракта і кафіола.

Листя і екстракти рослини відвіку використовувалися як проносне, а також при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Проте в наш час[коли?] лікарські форми сенни поступово вилучають з національних фармакопей унаслідок недостатньо доброго співвідношення ефективності і безпеки препаратів.

Використовується у «чаю для балерин» — напою, для схуднення.[1]

Примітки

  1. 19 Best Teas for Weight Loss. Home Remedies For Life (амер.). Процитовано 21 квітня 2016.

Література

  • Касія гостролиста // Лікарські рослини : енциклопедичний довідник / за ред. А. М. Гродзінського. — Київ : Видавництво «Українська Енциклопедія» ім. М. П. Бажана, Український виробничо-комерційний центр «Олімп», 1992. — С. 197. — ISBN 5-88500-055-7.
  • Ботанико-фармакогностический словарь: Справочное пособие / К. Ф. Блинова, Н. А. Борисова, Г. Б. Гортинский и др; под редакцией К. Ф. Блиновой, Г. П. Яковлева. М.: Высш. шк., 1990. ISBN 5-06-000085-0

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.