Степківка (Первомайський район)

Сте́пківка село в Україні, в Первомайському районі Миколаївської області. Населення становить 1130 осіб. Орган місцевого самоврядування— Степківська сільська рада. Село розташоване за 30 км на південь від міста Первомайськ і за 15 км від залізничної станції Кам'яний Міст. Населення — 1119 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Жовтневе, Зелені Кошари, Садибне і Степове.

село Степківка
Країна  Україна
Область Миколаївська область
Район/міськрада Первомайський район
Рада Степківська сільська рада
Облікова картка картка 
Основні дані
Засноване 1817
Населення 1130
Площа 0,03 км²
Густота населення 37666,67 осіб/км²
Поштовий індекс 55274
Телефонний код +380 5161
Географічні дані
Географічні координати 47°53′26″ пн. ш. 30°54′18″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
136 м
Водойми Два ставки (висохли)
Відстань до
залізничної станції
8 км
Місцева влада
Адреса ради 55274, Миколаївська обл., Первомайський р-н, с.Степківка, вул.Ювілейна,3
Карта
Степківка
Степківка
Мапа

 Степківка у Вікісховищі

Історія села

У районі села розташовані кургани епохи бронзи (III–I тис. до н. е.). Село засноване паном Фітімом у 1817 році та переселенцями з Полтавської губернії. За розповідями місцевих жителів, пан виміняв своїх породистих собак на кріпаків з Полтавської губернії.

У Великій Вітчизняній війні брали участь 304 жителі села, 149 з них загинули смертю хоробрих, 288 — удостоєні орденів і медалей. За мужність і відвагу, проявлені у боях з ворогом, високе звання Героя Радянського Союзу присвоєне В. Т. Головченко (посмертно) і М. І. Шкурко. В період тимчасової німецько-нацистської окупації в діяльності підпільної організації «Партизанська іскра» брав участь місцевий житель В. С. Терниченко.

Економіка села

У Степківці обробляється 4395 га сільськогосподарських угідь, в тому числі 3969 га орних земель. Є ставок площею 8 га. Господарство спеціалізується на виробництві насіння зернових, олійних і кормових культур, тваринницької продукції. Підсобні підприємства — млин і маслобійня.

Освіта і культура

У Степківці є середня школа (13 учителів і 165 учнів)з електроопаленням, будинок культури із залом на 350 місць, дві бібліотеки з фондом 27,3 тис. книг. Сільських трудівників обслуговують амбулаторія, де працюють вісім медпрацівників, в тому числі два лікарі, дві аптеки, дитячий сад на 50 місць, п'ять магазинів, кафе, ательє по пошиттю верхнього одягу, відділення Укрпошти та Ощадбанку України, АТС на 50 номерів.

У селі є пам'ятник воїнам-односельчанам, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. Також, у селі є курган пам'яті Голодомору 1932–1933 років.

Орденоносці села

За трудові успіхи 40 чоловік нагороджені орденами і медалями, в тому числі двома орденами Леніна — завідувачка фермою великої рогатої худоби Г. А. Бордіян-Кузнєцова, орденом Леніна — ланкові рільничих ланок П. Д. Царінна і М. І. Шкурко, бригадир рільничої бригади П. Д. Майстренко. Ордени Трудового Червоного Прапора удостоєні п'ять чоловік. 15 членів колгоспу нагороджені медалями і дипломами ВДНГ СРСР. Завідувачка свинофермою Л. В. Опалько була делегатом XXIV з'їзду Компартії України, а ланковий буряківницької ланки М. Д. Заболотня делегаткою 3-го делегатом 3-го Всесоюзного з'їзду колгоспників. 212 передовиків сільськогосподарського виробництва відмічені високими урядовими нагородами. Звання Героя Соціалістичної Праці удостоєні Г. Я. Беркман, О. П. Вербовий, М. К. Євич, А. В. Єліневська, Н. М. Кулик, Н. І. Куніцин, Я. І. Мельник, О. Г. Мурована (Курдюкова), О. І. Праніченко, О. І. Татарова, Н. О. Щербиніна. Орденами Леніна і Трудового Червоного Прапора нагороджені 8, орденом Леніна — 6, орденом Трудового Червоного Прапора — 10 чоловік. Герой Соціалістичної Праці, мати-героїня Михнюк К. І..

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.