Стогній Костянтин Петрович
Костянти́н Петро́вич Стогні́й (нар. 16 серпня 1968, Київ) — український телеведучий, автор програм «Вовремя», «Надзвичайні новини», «Країна має знати», засновник та президент міжнародного кінофестивалю «Золота пектораль», публіцист та продюсер. Заслужений журналіст України (2012).
Стогні́й Костянтин Петрович | |
---|---|
Народився |
16 серпня 1968 (53 роки) Київ, Українська РСР, СРСР |
Країна |
Україна СРСР |
Національність | українець |
Місце проживання | Київ |
Діяльність | журналіст |
Відомий завдяки | ведучий телевізійної програми «Надзвичайні Новини», публіцист та продюсер |
Alma mater | Навчально-науковий інститу́т журналі́стики Київського національного університету імені Тараса Шевченка |
Знання мов | українська |
Військове звання | Полковник |
Діти | чотири доньки |
Нагороди | |
засновник та президент міжнародного кінофестивалю «Золота пектораль» | |
Початок життя
Костянтин Петрович Стогній народився 16 серпня 1968 року в Києві. Його батько Петро Федотович Стогній був будівельником, мати Стогній (у дівоцтві — Лаврова) Людмила Василівна працювала комірницею. Батько був людиною суворою та вимогливою, тож матір часто заступалася за дітей. Проте Петро Стогній не відступався та завжди нагадував, що в його сім'ї було 10 дітей та одні чоботи на всіх.
Освіта
У 1989—1994 роках навчався на факультеті журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У 2002 ;році закінчив Національну академію МВС України.
Кар'єра
Після закінчення університету, Стогній стажувався в різних українських та іноземних редакціях. Працював у американському тележурналі National Geographic, де координував програму «По країнах колишнього СРСР». Разом із французькими колегами вів радіорепортажі із зони Придністровського конфлікту.
З 1998 по 2004 роки працював на телеканалі «Інтер». Його авторські програми та репортажі про резонансні кримінальні події, історичні розслідування, випуски з «гарячих точок», завжди мали високий глядацький рейтинг. На «Інтері» Стогній створив й власні програми. Перший проєкт — інформаційна щоденна програма «Вовремя».
Проте популярність К. Стогній здобув завдяки програмі «Кримінал», що виходила на «Інтері».
У 2005 році Стогній очолює Студію документальних фільмів та спеціальних проєктів. Темами «Спецпроєктів» Костянтина Стогнія на телеканалі «Інтер» були в основному історичні події. В цей же час «Інтер» починає трансляцію нової авторської програми Стогнія «Чергова камера».
У 2008 році К. Стогній створив власне журналістське агентство розслідувань «Ж.А.Р.А». Студія виробляє його новий авторський проєкт «Надзвичайні новини» для телеканалу ICTV.
Проєкт «Надзвичайні новини» у 2009 році став лідером у номінації «програма року» щорічної премії «Людина року». А ведучий «Надзвичайних новин» Костянтин Стогній отримав звання «Журналіст року у галузі електронних ЗМІ».
У 2009 році розпочалася трансляція нового проєкту К. Стогнія «Країна має знати» на каналі ICTV.
З 2003 року Костянтин Стогній почав створювати власні документальні фільми. Він працює в «гарячих точках» світу та знімає резонансні події та стихійні лиха: падіння «Шаттла», цунамі у Таїланді, звільнення захопленого піратами судна «Фаїна». Зони бойових дій також у полі зору Стогнія: Косово, Ірак, Сомалі, Афганістан, Придністров'я.
Всього К. Стогній створив 480 документальних проєктів, серед яких:
- «Дорога жизни» — 2003 рік, експедиція до Іраку;
- «Страж гроба господнего» — 2003 рік, експедиція у Сирію;
- «Кадорское ущелье» — 2006 рік, експедиція у Грузію;
- «Цунами» — 2004 рік, експедиція у Таїланд;
- «Загадка объекта 100» — 2008 рік, експедиція до Пуерто-Рико;
- «В плену у шайтана» — 2009 рік, експедиція у Афганістан;
- «Война спецслужб» — 2010 рік, експедиція до Сомалі;
- «Фальшивая история» — 2011 рік, Чилі-Аргентина-Антарктида;
- «Майя. Конец света» — 2012 рік, Мехіко-Гватемала
У 2011 році Костянтин Стогній спробував себе як продюсера багатосерійного фільму «Картина крейдою». Це перший в Україні фільм, в основу якого покладені реальні кримінальні справи. Прем'єра фільму «Картина крейдою» відбулася 16 грудня 2011 року з високим рейтингом. Транслювався фільм на каналі ICTV.
У березні 2012 року Костянтин Стогній організував нову експедицію до Мехіко та Гватемали. Майже місяць Стогній разом зі своєю командою перебував у цих двох країнах. Та за цей час вони зробили кілька відкриттів. Наприклад, експедиція виявила руїни стародавнього міста Атлан на дні озера Ісабаль у Гватемалі. Після своєї подорожі Стогній створив новий документальний фільм про календар Майя — «Майя. Конец света», прем'єра якого відбулася на каналі ICTV. У 2013 році Костянтин Стогній здійснив подорож до Японії та зібрав матеріал для нового фільму, який буде присвячено японській мафії Якудза.
Служба в органах внутрішніх справ
Костянтин Стогній служив у кримінальному розшуку Києва. Пізніше проходив службу у центральному апараті МВС України. У 2004 році Президент України Леонід Кучма нагородив орденом «За мужність» III ступеня.
Нагороди
- Медаль "За бойові заслуги" (1988 рік)-за мужність та хоробрість,проявлені при виконанні спеціальних завдань командування Прикордонних військ на території Республіки Афганістан.[джерело?]
- Орден «За мужність» III ст. (16 листопада 2004) — за вагомий особистий внесок у розвиток телебачення і радіомовлення, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю[1]
- Заслужений журналіст України (16 листопада 2012) — за вагомий особистий внесок у розбудову вітчизняного інформаційного простору, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв'язку[2]
Книги
Костянтин Стогній автор ряду книг, у тому числі:
- «Резонансные дела МВД» (у співавторстві з А.Кокотюхою)[3];
- «Настоящий детектив» — книга — переможець VII Міжнародного фестивалю видавців та розповсюджувачів книг. Стогній завоював головний приз фестивалю «Золотий фенікс» в номінації «Вибір читача»;
- «Экзотические места планеты». Відзначена спеціальним призом на книжковому фестивалі «Світ книги»;
- «Золотая десятка спецназа»;
- «Криминал»;
- «В поисках счастья. Азиатський дневник»;
- У 2015 році вийшов пригодницький роман «Пангапу» про експедицію на острови Океанії;
- «Сокровища майя и конец света»;
- У 2015 році вийшов його перший пригодницький роман «Пангапу, или Статуэтка богини Кали» про експедицію на острови Океанії. Ця книга видавалася тричі – два рази в Україні, один раз у США.
- «Тибет, или Изумрудная Чаша Патриарха» (2016 р.);
- «Озеро Исабаль, или Секретный код смерти» (2016 р.);
- «Волки траву не едят» (2017 р.).
Особисті якості та погляди
Прихильник сильної держави з «вільною політикою» і вільною економікою. Захоплюється гірськолижним спортом, дайвінгом, боксом, стрільбою. Грає у футбол, волейбол. Володіє англійською та німецькою мовами.
Родина
Одружений, батько чотирьох доньок.
Додаткова інформація
Як автор циклу телевізійних програм, автор багатьох сюжетів і документальних фільмів нагороджений Премією імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності (2006).
Примітки
- Указ Президента України № 1407/2004 від 16 листопада 2004 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників радіо, телебачення і зв'язку»
- Указ Президента України № 640/2012 від 16 листопада 2012 року «Про відзначення державними нагородами України»
- Стогний К., Кокотюха А. Резонансные дела МВД. — Харків: Фоліо, 2005. - 382 с.
Джерела
- Блог Костянтина Стогнія
- Фільм «Фальшива історія»
- Стогній про свої телепроєкти
- Костянтин Стогній став радником МВС
- Майя та ритуальні жертвоприношення
- Кінофестиваль «Золота пектораль». Засновники
- КиноПоиск. Власна справа
- Сторінка Костянтина Стогнія на facebook
- Біографія[недоступне посилання з липня 2019]
- YouTube канал