Сувон

Сувон (кор. 수원) столиця та найбільше місто провінції Кьонгі Республіки Корея. Населення близько 1,2 млн осіб. Сувон розташований на 30 кілометрів південніше Сеула. Іноді місто називають столицею корейського футболу — в ньому знаходиться найвідоміша корейська футбольна команда Сувон Самсунг Блювінгз. У місті розташований дослідний центр провідних підрозділів компанії Самсунг Електронікс.

Сувон
수원

Прапор Герб
Файл:Suwon logo.gif

Координати 37°17′03″ пн. ш. 127°01′09″ сх. д.

Країна  Південна Корея[1][2]
Провінція Кенгидо
Внутрішній поділ
  • 4 ку, 42 тон
  • Голова Кім Енсо
    Статус з 1949
    Площа 121,1 км²
    Висота центру 66 м
    Населення 1 106 000  (2005)
    Міста-побратими Толука-де-Лердо, Таунсвіль, Гайдерабад, Куритиба, Бандунг, Чжухай, Клуж-Напока, Асахікава, Фес (2003)
    Часовий пояс UTC+9 (Провінція Кьонгі)
    Телефонний код +82 31
    Квітка азалія
    Дерево сосна
    GeoNames 1835553, 1835551
    OSM r2409182 ·R
    Офіційний сайт suwon.ne.kr  (англ.) (кит.) (яп.)
    Сувон
    Сувон (Республіка Корея)

    Історія

    У часи Трьох держав на території сучасного Сувона знаходилося поселення, відоме як Мосу, згодом перейменоване на Мехоль. У часи об'єднаного Силла Мехоль був перейменований в повіт Сусон, а під час правління династії Корі — в Суджу. Сучасна назва — з 1413 року, статус міста (сі) був отриманий 1949 року.

    1796 року король Чонджо (кор. 정조) зробив невдалу спробу перенести столицю країни в Сувон. Для цього навколо міста була споруджена знаменита Хвасонська фортеця, що зараз занесена до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Фортеця вважається головною історичною та архітектурною пам'яткою міста[3].

    Географія

    Місто розташоване в центральній частині провінції Кьонгі, на півночі межує з Ийваном, На заході — з Ан'яном, на сході — з Йон'іном, а на півдні — з Хвасоном. Ландшафт переважно горбистий. Кілька озер, найбільше з яких — Вончхон. Вища точка — гора Пхальдальсан (143 метри)[4].

    Економіка

    Сувон — один з найбільших промислових центрів Кореї. Головні галузі економіки електроніка, текстильна промисловість, хімічна промисловість, металургія, паперова промисловість та ін Річний бюджет міста становить бл. 1 млрд доларів США[5].

    Адміністративний поділ

    Місто поділено на 4 округи (ку, гу) : Чан'ангу, Хвасогу, Йонтхонгу та Пхальдальгу. Найновішим з районів є Йонтхонгу, що відокремився від Пхальдальгу 2003 року. Ці округу в свою чергу розділені на 42 району (тони, дона). До найвідоміших районів Сувона належать Метхан-Самдон, де розташовується дослідний центр Самсунга.

    Освіта

    Серед вищих навчальних закладів Сувона Університет Аджу, Медичний Університет тоннам, Університет Електроніки Кукче, Теологічна Семінарія Хаптон, Університет Кенги, Університет Кенхі, Сувонський Католицький Університет, Сувонський Науковий Коледж, Сувонський Жіночий Університетський та Сувонський Університет. Також в Сувоні знаходиться сільськогосподарський кампус Сеульського Національного Університету та кампус природничих наук Університету Сонгюнгван.

    Туризм та пам'ятки

    Кухня

    Сувон відомий особливим варіантом традиційної корейської страви кальбі — Сувонські кальбі. Кальбі — корейська страва, яка готуєть на грилі з яловичих ребер.

    Відомі жителі

    Відомі особистості, пов'язані з містом[7]:

    Уродженці

    • На Хє Сок (1896—1948) — корейська художниця, поетеса і письменниця.

    Транспорт

    Сувон — великий транспортний вузол та велика станція залізничної лінії Сеул-Пусан. Декілька ліній сеульського метрополітену також обслуговують Сувон. Головна траса країни автомагістраль Сеул-Пусан також проходить через Сувон. До найближчих аеропортів Інчхон (міжнародний) та Кімпхо (внутрішній) існує автобусне сполучення.

    Символи

    Як й інші міста й повіти Південної Кореї, Сувон має декілька символів[4]:

    Міста-побратими

    Сувон є містом-побратимом таких міст:

    Дружнє місто: Фукуї, Японія.

    Галерея

    Примітки

    1. archINFORM — 1994.
    2. GEOnet Names Server — 2018.
    3. Історія Сувона[недоступне посилання з травня 2019](англ.)
    4. Загальна інформація про місто[недоступне посилання з травня 2019](англ.)
    5. Економіка Сувона Архівовано 22 серпня 2004 у Wayback Machine.(англ.)
    6. Хвасонская крепость Архівовано 15 серпня 2004 у Wayback Machine.(англ.)
    7. Відомі сувонці[недоступне посилання з травня 2019](англ.)

    Див. також

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.