Сухачівка

Сухачівка мікрорайон на заході міста Дніпро, колишнє козацьке село біля річок Річиця та Дніпро. Розташований на захід від житлового масиву Діївки і на північний схід від місцевості Таромське. Територіально входить до складу Новокодацького району міста Дніпро. Вздовж річки Сухачівка знаходяться численні бази відпочинку.

Ботанічна пам'ятка природи «Ділянка тополевих насаджень»
Сухачівка
м. Дніпро
Сухачівка

Залізнична станція Сухачівка
Загальна інформація
48°28′56″ пн. ш. 34°50′46″ сх. д.
Країна  Україна
Район Новокодацький район
Адмінодиниця Новокодацький район
Головні вулиці Доблесна вулиця
Транспорт
Залізнична інфраструктура Сухачівка, Платформа 175 км
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
Карта
Сухачівка
Сухачівка (Україна)

На півдні знаходяться лісові Таромська гора та Біла балка. За 1 км на північний захід від Сухачівки розташована ботанічна пам'ятка природи місцевого значення «Ділянка тополевих насаджень».

Історія

За переказами місцевість отримала назву на честь запорозького козака Сохача або Сухача, який тут оселився. Дмитро Яворницький писав:

Тут жив запорожець-чумак, Іван Сохач; багатенький був: возів по шість, по вісім у дорогу споряжав

За словами Дмитра Яворницького, козак Сохач заселив Сухачівку своїми родичами і знайомими з Кобеляк. Після ліквідації Запорозької Січі у 1775 році тут оселилася також інша частина козаків.

У 1784 році місто Катеринослав було вирішено перенести у Половицю. Невдовзі українські мешканці Половиці були переселені у Сухачівку та Діївку, з метою звільнення їх хат для мешканців з Катеринославу (Кільченського). 1793 року стару Казанську церкву з Половиці (Катеринослава) було перенесено до Сухачівки.

Станом на 1859 рік Сухачівка була державним селом і налічувалось 198 подвірь, 1 православна церква й мешкало 1106 осіб[1].

Станом на 1886 рік у селі Діївської волості Катеринославського повіту Катеринославської губернії мешкало 1140 осіб, налічувалось 228 дворових господарств, існувала православна церква[2].

За переписом 1897 року в Сухачівці налічувалось 490 господарств, 1215 чоловіків, 1302 жінки, разом — 2517 осіб; 1 паровий і 7 вітряних млинів, 1 маслобійка, 1 коковальня. У Таромському на горі, була побудована залізнична станція Сухачівка, назва якої іноді помилково переноситься на Таромське.

Заклад освіти

Навчально-виховний комплекс № 103 "Школа І—ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)»
  • Комунальний заклад освіти «Навчально-виховний комплекс № 103 "Школа І—ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)"» Дніпровської міської ради (вул. Доблесна, 164)[3].

Світлини

Примітки

  1. Списки населенных мест Российской империи, составленные и издаваемые Центральным статистическим комитетом Министерства внутренних дел (По сведениям 1859 года). 42 выпуска - Санкт-Петербург.: издание Центрального статистического комитета Министерства внутренних дел, 1861-1885.
  2. Волости и важнѣйшія селенія Европейской Россіи. По данным обслѣдованія, произведеннаго статистическими учрежденіями Министерства Внутренних Дѣл, по порученію Статистическаго Совѣта. Изданіе Центральнаго Статистическаго Комитета. Выпуск VIII. Губерніи Новороссійской группы. СанктПетербургъ. 1886. — VI + 157 с. (рос. дореф.)
  3. Навчально-виховний комплекс № 103 "Школа І—ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)"
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.