Трясохвіст білокрилий

Трясохві́ст білокрилий[2] (Cinclodes atacamensis) — вид горобцеподібних птахів родини горнерових (Furnariidae). Мешкає в Південній Америці.

?
Трясохвіст білокрилий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Горнерові (Furnariidae)
Рід: Трясохвіст (Cinclodes)
Вид: Трясохвіст білокрилий
Cinclodes atacamensis
(Philippi, 1857)

Ареал поширення виду
Підвиди

(Див. текст)

Посилання
Вікісховище: Cinclodes atacamensis
Віківиди: Cinclodes atacamensis
EOL: 917662
ITIS: 559269
МСОП: 22702114
NCBI: 279545

Опис

Довжина птаха становить 19-23 см, довжина хвоста 8 см, довжина дзьоба 22 мм, вага 45-56 г. Голова і верхня частина тіла бурі з рудуватим відтінком, більш помітним на спині. Над очима білі "брови". Горло біле, поцятковане чорними плямками. Нижня частина тіла світло-сіра, боки сірувато-коричневі, крила чорнуваті з білими смугами. Нижні покривні пера крил білі, поцятковані коричневими плямками. Хвіст чорнуватий, крайні стернові пера на кінці білі. Очі карі. Дзьоб відносно довгий, чорнуватий, знизу біля основи світліший. Лапи коричневі.

Підвиди

Виділяють два підвиди:[3]

  • C. a. atacamensis (Philippi, 1857) Анди від центрального Перу (Ліма) через Болівію до крайньої півночі Чилі та до північно-західної Аргентини (на південь до Кордови і Катамарки);
  • C. a. schocolatinus Reichenow, 1920 Сьєррас-де-Кордова (північ центральної Аргентини).

Поширення і екологія

Білокрилі трясохвости мешкають в Перу, Болівії, Чилі і Аргентині. Вони живуть на високогірних луках пуна та у високогірних чагарникових заростях, поблизу річок і струмків. Зустрічаються на висоті від 2200 до 4500 м над рівнем моря. Живляться безхребетними, пуголовками і равликами. Віддають перевагу личинкам водяних комах. Гніздяться в жовтні-грудні. Гніздо невелике, чашоподібне. розміщується серед каміння або в норах. В кладці 2 білих яйця розміром 28×22 мм. І самички, і самці доглядають за пташенятами. Білокрилі трясохвости іноді стають жертвами гніздового паразитизму синіх вашерів.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Cinclodes atacamensis.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Ovenbirds, woodcreepers. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 04 лютого 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.