Фаюмська культура В

Карун(ій)ська культура (англ. Qarunian), Фаюмська культура B (Б)епіпалеолітична археологічна культура додинастичного Єгипту.

Частина серії статей на тему:
Історія Стародавнього Єгипту[1]
Великий Сфінкс і піраміди Гізи
Категорія • Портал

Існувала в період близько 6000-5000 до н. е. Знахідки, пов'язані з даною культурою, виявлені на північ і захід від сучасного Фаюмського озера в місцевості Біркет-Карун. Ці знахідки вказують на сезонний характер стоянок даної культури.

Кам'яна промисловість — мікроліти. Типові знаряддя — ножі, скребки. Деякі типи кам'яних виробів, як, наприклад, наконечники стріл, використовувалися і пізнішою фаюмською культурою A, що вказує на зв'язок між цими культурами. Кераміка відсутня.

Судячи з тваринних решток, громади карунійської культури жили в основному риболовлею, що частково доповнювалося полюванням на диких тварин і збиранням поживних рослин. Відоме тільки одне поховання даної культури, де похована 40-річна жінка в злегка скорченому положенні, лежачи на лівому боці, головою на схід.

Джерела

  1. Усі роки подані до нашої ери.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.