Фредерік Кетервуд

Фредері́к Ке́тервуд (англ. Frederick Catherwood, 1799 20 вересня 1854) — англійський митець, архітектор, художник. Іноді в літературі можна знайти інше написання його прізвища як Фредерік Казервуд.

Фредерік Кетервуд
Frederick Catherwoo
При народженні Frederick Catherwoo
Народження 27 лютого 1799(1799-02-27)
Великий Лондон, Англія, Королівство Велика Британія[1]
Смерть 20 вересня 1854(1854-09-20) (55 років)
  Атлантичний океан
Національність англієць
Країна Британська імперія
Жанр малюнок, краєвид
Навчання Оксфордський університет, Англія
Діяльність мандрівник-дослідник, археолог, художник, архітектор, мандрівник, літограф, фотограф, ілюстратор
Напрямок романтизм
Твори Incidents of Travel in Yucatand і Incidents of Travel in Central America, Chiapas, and Yucatand

 Фредерік Кетервуд у Вікісховищі

Роботи Фредеріка Кетервуда надзвичайно точно відображали стародавні пам'ятки. Народився він у 1799 році в Англії в забезпеченій сім'ї.

Освіта

Освіту здобув в Оксфорді, вчився на архітектора, проте по-справжньому його в житті цікавило тільки мистецтво, особливо йому подобалося малювати різні стародавні споруди.

Подорожі

Кетервуд любив подорожувати, і ця пристрасть, можливо, вплинула на вибір його поля діяльності і, зокрема, об'єктів для малювання.

У віці 40 років Кетервуд супроводжував відомого дослідника Ллойда Стівенса в поїздці по Месоамериці для того, щоб проілюструвати його книгу про руїни, залишені культурою Мая та її ворогами. Найбільше враження на Стівенса й Кетервуда справило відкриття прекрасних, але спорожнілих і покинутих міст індіанців. Саме ці руїни були джерелом для натхнення та замальовок Кетервуда. Він відобразив їх за допомогою так званої камери camera lucida (оптичний прилад, що передував винайденню фотоапарата), пізніше ці зображення допомогли йому у процесі малювання. Ілюстрації Кетервуда зробили книгу Стівенса лідером продажів, викликавши жвавий інтерес у читачів. Утім, Мезоаемрика була не єдиним місцем, куди натхнення кликало Кетервуда. До того як почати вивчення цивілізації мая, він цікавився мусульманством і Близьким Сходом. Він також документував експедиції Роберта Хея до Єгипту. В цілому Кетервуд подорожував по всьому світу, цікавився різними культурами та країнами. Після того як Кетервуд деякою мірою зробився розсудливим, став працювати інженером-будівельником.

Під час його подорожей траплялися й нещастя. Скажімо, коли його корабель, перетинаючи океан, плив з Ліверпуля в Сполучені Штати, він був протаранений французьким судном «Весту». Роботи Кетервуда дотепер привертають увагу людей завдяки майстерно виконаним замальовкам стародавніх культур.

Помер Фредерік Кетервуд 20 вересня 1854 року.

Малюнок Стели N, виконаний Кетервудом під час його подорожі разом зі Стефенсом у Копан

Галерея

Див. також

Примітки

Джерела

  • Frederick Catherwood: Views of Ancient Monuments in Central America, Chiapas and Yucatan. New York 1844
  • John Lloyd Stephens: Incidents of Travel in Central America, Chiapas and Yucatan. 1841 (Bd. 1 und 2)
  • John Lloyd Stephens: Incidents of Travel in Yucatan. 1843 (Bd. 1 und 2)
  • Victor Wolfgang von Hagen: Search for Maya. The story of Stephens and Catherwood. London 1947
  • Fabio Bourbon: Die Mayas, auf den Spuren einer versunkenen Kultur, Lithographien von Frederick Catherwood. Erlangen, Karl Müller 1999. ISBN 3-86070-743-4
  • Милослав Стингл «Тайны индейских пирамид». М., Прогресс, 1978.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.