Центральноєвропейські мішані ліси

Центральноєвропейський екорегіон мішаних лісів (WWF ID: PA0412) — регіон листяних лісів помірної кліматичної зони, що охоплює більшу частину центрально-східної Європи, від Німеччини до Росії. Екорегіон знаходиться у біомі широколистяного та мішаного лісу, у палеарктичній екозоні із вологим континентальним кліматом. Має площу 731 155 км².[1]

Центральноєвропейські мішані ліси

Біловезька пуща
Екозона Палеарктика
Біом Помірні широколистяні та мішані ліси
Типи клімату помірний
Статус збереження критичний/зникаючий
Назва WWF Central European mixed forests
Номер WWF ID:PA0412
Межі Західноєвропейські широколистяні ліси, Карпатські хвойні гірські ліси, Паннонські мішані ліси, Східноєвропейський лісостеп, Балканські мішані ліси, Понтійсько-каспійський степ, Сарматський мішаний ліс, Балтійські мішані ліси, Атлантичні мішані ліси
Країни Австрія, Білорусь, Чехія, Німеччина, Литва, Молдова, Польща, Румунія, Росія, Україна

Розташування та опис

Екорегіон охоплює рівнини Центральної Європи — Східну Німеччину та береги Балтійського моря, Чехію, Польщу, Південну Литву, Білорусь, Західну та Центральну Україну та частину РосіїБрянській та Калінінградській областях). Місцевість — в основному низовини в центрі, на півночі переважають горбисті морени, на півдні — передгір'я уздовж Карпатських гір.[1][2] На північ розташовано екорегіон сарматських мішаних лісів, у лісах якого є більше ялини та сосни. На сході — східноєвропейський лісостеп, в якому ліс поступово поступається степу. На південь розташований екорегіон карпатських хвойних гірських лісів, у якому представлені гірські пасовища та ліси з бука, смереки, в'яза та криволісся сосни гірської.[1] Також на північ розташовані прибалтійські мішані ліси з дуба, граба та липи на кислих ґрунтах. На заході — екорегіон західноєвропейських широколистяних лісів, який зараз переважно вирубано та на його теренах розташовані сільськогосподарські угіддя.

Клімат

Частини екорегіону в Німеччині та західній Польщі мають морський помірний високогірний клімат, (Cfb). Східна частина має вологий континентальний клімат з теплим літом (Класифікація кліматів Кеппена (Dfb)). Цей клімат характеризується великою сезонною різницею температур та теплим літом (принаймні чотири місяці в середньому вище 10° C, але середньомісячна температура не перевищує 22° C).[3][4] до сходу літо стає спекотнішим, а зими холоднішими. Середня температура січня в Німеччині становить -1 ° C до -6 ° С у Білорусі. Середня кількість опадів — 500 — 700 мм, переважно випадає влітку.[2]

Флора і фауна

Діброви характерні для всього регіону, на півночі — соснові ліси. Лісовий покрив має площу від 15% в Україні до 33% у Чехії.[2] Найпоширенішим деревом у екорегіоні, що охоплює половину лісистої площі, є сосна звичайна (Pinus sylvestris), яка була висаджена за останні 200 років[2]. Первинні мішані листяні ліси були замінені сільськогосподарським ландшафтом (луки та пасовища). У низинах також є великі заболочені місця. Водно-болотні угіддя підтримують різноманітні спільноти птахів, але землеробство має сильний вплив на ландшафт. Через рівномірність місцевості та відкритість до інших регіонів ендемічних видів в екорегіоні немає. У деяких країнах 20-30 видів ссавців перебувають під загрозою.[2]

Заповідники

Середньоєвропейські мішані ліси сильно постраждали від діяльності людини. Більшість заповідних територій невеликі та фрагментовані. Деякі з найбільших або з найвідоміших природоохоронних територій:

Примітки

  1. Central European mixed forest. Ecoregions of the World. GlobalSpecies.org. Архів оригіналу за 22 серпня 2018. Процитовано 14 серпня 2018.
  2. PA0412: Central Europe: Austria, Belarus, Czech Republic, Germany, Lithuania, Moldovia, Poland, Romania, Russia, and Ukraine. World Wildlife Federation. Процитовано 14 серпня 2018.
  3. Kottek, M., J. Grieser, C. Beck, B. Rudolf, and F. Rubel, 2006. World Map of Koppen-Geiger Climate Classification Updated (англ.). Gebrüder Borntraeger 2006. Процитовано 14 вересня 2019.
  4. Dataset - Koppen climate classifications (англ.). World Bank. Процитовано 14 вересня 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.