Янів (станція)

Історія

Введена в дію у 1925 році[1]. Селище і станція Янів дали початок місту Прип'ять.

До аварії на ЧАЕС станція належала до Південно-Західної залізниці. На станції виконувалася пасажирська (до квітня 1986 року) і вантажна робота, від неї пролягали під'їзні залізничні гілки до ЧАЕС, складів ОРС, нафтобази та інших підприємств міста Прип'ять.

Станція Янів входить до складу транспортного комплексу держпідприємства «Чорнобильсервіс».

На станції одна головна, три приймально-відправні колії і кілька колій для накопичення рухомого складу. Є пристрої для виконання вантажних операцій, примикання під'їзних колій ЧАЕС та Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Між залізничними коліями західної горловини станції збереглася паровозна колонка.

До аварії на ЧАЕС у квітні 1986 через станцію Янів курсував пасажирський потяг № 192/191 сполученням Хмельницький Москва[2].

У період реконструкції залізничної дільниці Чернігів — Янів для забезпечення обслуговування персоналу ЧАЕС та підрядних організацій у 19861987 роках станція Янів і ділянка від Янова до Славутича були електрифіковані. В наш час контактна мережа не використовується і частково демонтована на самій станції і на перегоні Янів Семиходи.

Від знедавна, деякі колії на станції реконструйовані і використовуються для забезпечення будівельних робіт під час спорудження об'єкта «Укриття-2» — нового саркофага для ЧАЕС.

Ділянка «Вільча — Янів»

У лютому 2017 року прийнято рішення про будівництво ділянки залізничного полотна між існуючою лінією Вільча — Янів і будівельного майданчика Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Відповідний контракт укладений між ДП «Енергоатом» та входить до складу корпорації «Укрбуд» компанією «Укренергомонтаж», яка вже багато років виконує роботи в Чорнобильській зоні. На виконання цього проекту вимагається 14 місяців. Загальна довжина нової гілки складе 5,8 км[3].

9 липня 2021 року «Енергоатом» закінчив будівництво 43-кілометрової колії в зоні відчуження ЧАЕС між станціями Вільча та Янів.[4]

Прокладання колії вели дві бригади залізничників, одна зі станції Вільча, друга — зі станції Янів. Саме 9 липня 2021 року бригади зустрілися і забили «золотий костиль» у колію, яка з'єднала ЦСВЯП із залізничною мережею України.[5]

У мистецтві

Галерея

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.