Київська дирекція залізничних перевезень

Київська дирекція залізничних перевезень (ДН-1) — виробничий підрозділ Регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця». Київська дирекція є однією з п'ятьох дирекцій Південно-Західної залізниці.

Київська дирекція залізничних перевезень
Тип підприємство і дирекція залізничних перевезень
Галузь Залізничний транспорт
Штаб-квартира м. Київ, вул. Уманська, 5
Адреса Уманська вулиця (5)
Послуги Залізничні перевезення
Холдингова компанія Південно-Західна залізниця

Дирекція обслуговує столицю України — місто Київ, а також більшу частину Київської області (окрім півдня), західну половину Чернігівської області та незначні ділянки Черкаської та Полтавської областей. На території, що обслуговує дирекція, проживає приблизно 4,5 млн осіб.

Надає послуги з перевезення багажів та пасажирів, завантаження та розвантаження вантажів та інші.

Розташована за адресою: м. Київ, вул. Уманська, 5

Межі дирекції

Київська дирекція залізничних перевезень межує з такими дирекціями:

Назва дирекції Назва залізниці Кількість з'єднань Ділянки з'єднання Магістральна лінія
Коростенська Південно-Західна
1
Київ Коростень Київ Варшава
Козятинська Південно-Західна
2
Київ Фастів
Київ Миронівка
Київ Жмеринка
Київ Дніпро
Полтавська Південна
2
Київ Гребінка
Ніжин Гребінка
Київ Харків
Санкт-Петербург Одеса
Конотопська Південно-Західна
1
Ніжин Бахмач Київ Москва
Гомельська Білоруська
1
Чернігів Гомель Київ Санкт-Петербург

Станції

Центр дирекції розташований у столиці України — місті Києві, яке одночасно є найбільшим містом в Україні і великим залізничним вузлом. Серед інших важливих станцій слід зазначити обласний центр Чернігів та вузлову станцію Ніжин.

Напрямки

Оскільки ця дирекція обслуговує столицю, тому більшість залізниць пов'язують саме столицю. Від Києва відходять п'ять магістральних залізниць і всі окрім однієї є двоколійними та електрифікованими. Лише лінія у миронівському напрямку є одноколійною, хоча і досить вантажонапруженою. Ця лінія була побудована на початку 1980-х років з метою переведення частини поїздів (як приміських, так і далекого сполучення) з двоколійної лінії Миронівка Фастів Київ.

Серед ділянок, що безпосередньо не з'єднані з Києвом слід відзначити одноколійну електрифіковану ділянку Ніжин Чернігів Семиходи та відгалуження від неї — одноколійну неелектрифіковану ділянку Чернігів Гомель. Лінія до Семиходів забезпечує доступ робітників до ЧАЕС у Прип'яті, а лінія до Гомеля забезпечує сполучення з Мінськом та Санкт-Петербургом.

Від станції Почайна до Вишгороду йде залізниця, якою у 2010 році запустили приміський дизель-поїзд. Це єдина ділянка серед тих, що з'єднані з Києвом, яка не є електрифікованою. Причина криється у тому що ця ділянка є немагістральною, занадто короткою, не підпорядковується "Укрзалізниці" , а знаходиться у власності ПрАТ «Київ – Дніпровське МППЗТ»(за Вишгородом, що є передмістям Києва лінія тягнеться лише до Київської ГЕС) та була збудована для вантажних потреб, але наразі, в зв'язку з поганим технічним станом ділянки пасажирський рух на ній відсутній.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.