Blemus discus

Blemus discus — вид жуків-турунів з підродини трехін. Відомі два підвиди: номінативний підвид — B. d. discus (син.: Trechus mariae Hummel, 1823, Carabus unifasciatus Panzer, 1796), який поширений в ЄвропіАвстрії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Великій Британії, Угорщині, Німеччині, Данії, Ірландії, Італії, Латвії, Литві, Ліхтенштейні, Молдові, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Україні, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії, Швеції, Естонії), Росії, Японії та Південній Кореї, і підвид B. d. orientalis — в Китаї в провінції Юньнань[1]. Номінативний підвид інтродукований до Північної Америки на південний схід Канади і на крайній північний схід США, де зустрічається в штатах Мен, Нью-Гемпшир, Вермонт та Нью-Йорк[2].

?
Lymnastis

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні тварини (Eumetazoa)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Підклас: Крилаті комахи (Pterygota)
Інфраклас: Новокрилі (Neoptera)
Надряд: Голометабола (Holometabola)
Ряд: Жуки (Coleoptera)
Підряд: Хижі жуки (Adephaga)
Надродина: Туруноїдні (Caraboidea)
Родина: Туруни (Carabidae)
Latreille, 1802
Рід: Lymnastis
Motschulsky, 1862
Вид: B. discus
Blemus discus
Fabricius, 1792
Посилання
Вікісховище: Blemus discus
ITIS: 931754
NCBI: 879042

Довжина тіла дорослих комах 4,5-5,5 мм[2]. Голова темно-коричнева або чорнувата. Переднєспинка або пронотум і основна половина надкрил червонувато-коричнева, дистальна половина надкрил жовтувато-коричнева. На надкрилах є темна пляма, розташована за серединою надкрил. Ноги жовтуваті[2].

Жуки живуть в ґрунті на берегах річок[3] і в інших вологих біотопах[2], в місцях з глинистим та суглинистим ґрунтом[4]. У нічний час доби жуки можуть прилітати на штучне світло[2].

Примітки

  1. Поширення і систематика (англійською). Сайт «Carabidae of the World» (carabidae.pro). Архів оригіналу за 5 вересня 2012. Процитовано 8 грудня 2011.
  2. Інформація та фотографії (англійською). Сайт «BugGuide» : Identification, Images, & Information For Insects, Spiders & Their Kin For the United States & Canada (bugguide.net). Архів оригіналу за 5 вересня 2012. Процитовано 8 грудня 2011.
  3. Екологія і розповсюдження. Фотографія. (англійською). Сайт «Ground Beetles of Ireland» (habitas.org.uk). Архів оригіналу за 5 вересня 2012. Процитовано 8 грудня 2011.
  4. Павлюшін В. А. 4 // / pdf/2008-4.pdf Вісник захисту рослин. — Санкт-Пітербург-Пушкін : Російська Академія сільськогосподарських наук. Всеросійський інститут захисту рослин, 2008. — С. 7.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.