Philip Morris International Inc.

Філіп Морріс Інтернешнл
Philip Morris International Inc.
Тип Публічна
Форма власності публічна компанія
Галузь Тютюн
Лістинг на біржі
Попередник(и) Rothmans Internationald
Засновано 1900
Засновник(и) Philip Morris
Штаб-квартира Нью-Йорк, Нью-Йорк, США
Територія діяльності Цілий світ
Ключові особи Louis Camilleri (Голова)
André Calantzopoulos (ГВД)
Продукція Сигарети, Сигари, Codentify, нарізаний тютюн, снафф, папір для закручування та трубки
Виторг А$80.106 мільярдів (2014)[1]
Операційний прибуток (EBIT) А$11.702 мільярдів (2014)[1]
Чистий прибуток А$7.658 мільярдів (2014)[1]
Активи А$35.187 мільярдів (2014)[1]
Співробітники 82,500 (2014)[1]
Дочірні компанії
  • Sampoerna
    PMFTC, Inc.
    Rothmans, Benson & Hedges
    Papastratos Philip Morris International
  • Член Verband der Bayerischen Metall- und Elektro-Industried[2]
    www.pmi.com
     Philip Morris International Inc. у Вікісховищі


    Філіп Морріс Інтернешнл (англ. Philip Morris International) — американська глобальна сигаретна і тютюнова компанія, яка продає свою продукцію в понад 180 країнах світу. Входила до складу Altria Group. 28 березня 2008 Філіп Морріс Інтернешнл була виділена у незалежну компанію. Штаб-квартира розташована в Лозанні (Швейцарія). Найбільш відомим та найбільш продаваним продуктом є Marlboro.

    Історія

    Історія компанії почалася з єдиного магазина з продажу тютюну і сигарет, відкритого Філіпом Моррісом у 1847 році в Лондоні на Бонд-стріт.

    Після смерті містера Морріса його бізнес перейшов до дружини Маргарет і брата Леопольда. У 1881 році компанія стала відомою, Леопольд Морріс разом з Джозефом Грюнбаумом заснували компанію Philip Morris & Company and Grunebaum, Ltd. У 1885 році ці партнерські відносини були розірвані, а компанію перейменовано на Philip Morris & Co., Ltd.

    Компанія вийшла з-під контролю сім'ї, яка її заснувала, в 1894 році, коли володіння нею перейшло до Вільяма Куртіса Томсона і його родини. Під час правління Томсона компанія постачала тютюн до королівського двору Едварда VII, а в 1902 році була зареєстрована Густавом Екмейєром у Нью-Йорку. Володіння компанією було розділено навпіл між англійськими та американськими партнерами. З 1872 року Екмейєр був єдиним представником компанії Philip Morris у США; він імпортував і продавав сигарети, вироблені в Англії.

    1919 рік став переломним для компанії. Він був ознаменований появою товарного знаку Philip Morris у вигляді корони, придбанням компанії Philip Morris у США новою фірмою, власниками якої були американські акціонери, а також реєстрацією у Вірджинії під назвою Philip Morris & Co., Ltd., Inc. До кінця наступного десятиліття компанія стала виробляти сигарети на своїй фабриці у Річмонді, штат Вірджинія; а в 1924 році з'явилася марка сигарет Marlboro, яка згодом стала однією з найвідоміших.

    До середини 50-х компанія стала частиною американської культури, й незабаром після цього було покладено початок компанії Філіп Морріс Інтернешнл, призначеної для виробництва та збуту продукції в усьому світі.

    Завоювавши тверді позиції в Сполучених Штатах, керівництво компанії Філіп Морріс Інк. вирішило продавати свою продукцію у всьому світі. У 1954 році була заснована компанія Philip Morris (Australia) Ltd, а через рік після цього — міжнародне відділення Philip Morris Overseas, яке 1961 року перетворилося на компанію Філіп Морріс Інтернешнл.

    У той час з'явилося поле діяльності для вражаючого розширення ринків збуту шляхом укладення ліцензійних угод і швидкого збільшення числа філій компанії по всьому світу. У 1963 році з'явилася перша філія в Європі під назвою Swiss Fabriques de Tabac Réunies.

    До 1972 року обсяг продажів компанії Філіп Морріс Інтернешнл досяг 113 мільярдів одиниць; до того часу на багатьох ринках в усіх куточках світу були налагоджені виробництво й збут. Для поширення на території колишнього Радянського Союзу фахівцями компанії були розроблені сигарети в американському стилі, завдяки чому в 1977 році відкрився доступ до ринків збуту, які перебували за Залізною Завісою.

    Від часу заснування компанії Філіп Морріс Інтернешнл утвердила свої позиції в країнах і областях усього світу, включаючи Центральну й Південну Африку, а також Японію. У період з 1981 по 2004 рік обсяги збуту зросли з 249 мільярдів сигарет до 761 мільярдів. Пропорційно до цих показників зростав й операційний прибуток.

    У 90-х відкрилися жорстко контрольовані ринки Східної Європи, у компанії Філіп Морріс з'явилися контрольні пакети у кількох фабриках у Литві, Росії й Польщі. Крім того, були побудовані нові фабрики, наприклад, у містах Санкт-Петербург у Росії, Алмати у Казахстані.

    Сигарети виробляються на більш ніж 50 підприємствах у всьому світі та продаються на ринках 160 країн.

    Заснована у 19 столітті, компанія Філіп Морріс Інтернешнл перетворилася на організацію глобального масштабу, у компанії працюють понад 75 тис. працівників.

    Станом на 2007 рік продукція компанії становила 15,6 % світового ринку сигарет.

    У травні 2021 року головний операційний директор компанії Яцек Ольчак став генеральним директором компанії, замінивши на посаді Андре Каланцопулоса, що керував компанією з 2013 року і став головою ради директорів компанії[3].

    В Україні

    В Україні філія компанії відкрилася 1993 року «Філіп Морріс Україна».

    Продукція

    Найпопулярнішою сімкою сигарет компанії у світі є:

    IQOS

    IQOS 3 в різних кольорах

    В 2014 році компанія Philip Morris почала продаж системи нагрівання тютюну IQOS.

    Галерея

    Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.