Quercus agrifolia

Quercus agrifolia — вид рослин з родини букових (Fagaceae); поширений у Каліфорнії, США й Нижній Каліфорнії, Мексика.

?
Quercus agrifolia

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. agrifolia
Quercus agrifolia
Née, 1801

Посилання
Вікісховище: Quercus agrifolia
Віківиди: Quercus agrifolia
EOL: 1151806
IPNI: 295759-1
ITIS: 19289
МСОП: 194049
NCBI: 97693

Опис

Дерево заввишки від 6 до 25 м, але частіше чагарник. Кора дерев гладка і з віком розвиває глибокі хребти, вона сірого або темно-коричневого кольору. Гілки часто досягають землі в місцях, де бракує випасу[1][2]. Листки 2.5–7 × 1.2–4 см, вічнозелені, товсті, еліптичні, овальні або довгасті, іноді майже округлі, найчастіше опуклі вгорі; верхівка тупа або слабо гостра; основа округла або віддалено серцеподібна; край з колючими зубами, рідко цілий; зверху темно блискуче-зелені та голі, знизу блідіші, з деякими пахвовими пучками зірчастих трихомів; ніжка листка злегка запушена, 0.5–1.5 см завдовжки. Сережки довжиною 3–6 см. Жолуді сидячі, витягнуті й загострені, парні або найчастіше поодинокі, завдовжки 2.5–3.5 см; чашечка охоплює 1/4 або 1/3 горіха; дозрівають за 1 рік[2]. 2n = 24[3].

Цвіте від ранньої весни до середини весни[3].

Середовище проживання

Ендемік узбережжя Каліфорнії, США й півночі Нижньої Каліфорнії, Мексика[4][5][1].

Зростає в дубових рідколіссях, у змішаних вічнозелених лісах і співпанує в горіхових рідколіссях Південної Каліфорнії; на висотах 0–1500 м. Росте в добре дренованих ґрунтах. Добре пристосований до вогню[1].

Використання

Забезпечуючи деякі з найважливіших середовищ існування для багатьох комах, птахів та ссавців у Каліфорнії, Quercus agrifolia також годує багатьох птахів та гризунів своїми жолудями, а своїм листям забезпечує важливе джерело їжі для чорнохвостого оленя. Quercus agrifolia допомагає контролювати ерозію, стабілізуючи ґрунт на схилах, і є важливим для використання в реабілітаційних проектах, як-от поліпшення водозбору та відновлення середовища існування дикої природи. Це також важливий елемент в озелененні[1].

Деревина не підходить як будівельний матеріал, але використовується для дров і деревного вугілля. Жолуді легко споживаються худобою[1].

Загрози й охорона

Зрілі дерева дуже сприйнятливі до Phytophthora ramorum, яка може знищити здорове дерево за кілька тижнів чи років. У Каліфорнії хвороба набула "масштабів епідемії"[1].

Каліфорнійська програма збереження дубових лісів дозволяє власникам земель, природоохоронним організаціям, містам та округам отримати фінансування для проектів, спрямованих на збереження та відновлення лісових лісів Каліфорнії[1].

Галерея

Примітки

  1. Beckman E. (2016). Quercus agrifolia. The IUCN. Процитовано 27.09.2020. (англ.)
  2. Oaks of the World. Процитовано 27.09.2020. (англ.)
  3. Flora of North America. Процитовано 27.09.2020. (англ.)
  4. Plants of the World Online — Kew Science. Процитовано 27.09.2020. (англ.)
  5. Germplasm Resources Information Network. Процитовано 27.09.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.