Quercus crispipilis

Quercus crispipilis — вид рослин з родини букових (Fagaceae); поширений в Гватемалі й Мексиці (Чіапас).

?
Quercus crispipilis

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Angiosperms)
Евдикоти (Eudicots)
Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид: Q. crispipilis
Quercus crispipilis
Trel., 1924[1]
Посилання
Вікісховище: Quercus crispipilis
Віківиди: Quercus crispipilis
EOL: 1151272
IPNI: 215738-2
МСОП: 194824
NCBI: 1266323

Опис

стовбур

Це напіввічнозелене дерево середнього розміру, до 27 метрів заввишки і стовбур до 30–60 см у діаметрі. Кора сіра, злегка тріщиниста. Гілочки тонкі, запушені протягом року, коричневі, пізніше сірі, з деякими помітними сочевицями. Листки довгасті або еліптичні, 3–10 × 1–4 см, тонкі але жорсткі; основа округла до серцеподібної, рідко клиноподібна; верхівка округла або віддалено гостра; край товстий, плоский або віддалено загнутий, цілий або хвилястий, або навіть іноді трохи дуже неглибоко зубчастий; верх темно блискуче-зелений, без волосся, крім інколи вздовж середньої жилки; низ блідіший, запушений; ніжка <0.5 см, трохи запушена. Жолудів поодинокі або в парі на короткій ніжці <0.5 см, однорічні, в жовтні; горіх яйцеподібний або злегка циліндричний, світло-коричневий, 1–1.5 см; чашечка вкриває <1/2 горіха[2][3].

Середовище проживання

Країни поширення: Гватемала, Мексика (Чіапас)[2].

Росте в хмарних лісах і додатково в дубових і сосново-дубових лісах; на висотах 750–2700 м. Він добре відновлюється на відкритих ділянках всередині лісу та на занедбаних полях, однак поїдання та витоптування вівцями є поширеною причиною загибелі молодих рослин[2].

Використання

Використовується значною мірою як дрова, а також як тіньове дерево[2].

Загрози

З часів доколумбового періоду великі площі лісів у високогір’ї Чіапас були розчищені для переробки вирощування однорічних культур та вирубувані для спалення дров та деревного вугілля. Також повідомлялося, що цей вид чутливий до кліматичних змін[2].

Примітки

  1. The Plant List. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
  2. Jerome D. (2020). Quercus crispipilis. The IUCN. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Процитовано 15.10.2020. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.