The Witcher

«Відьмак» (пол. Wiedźmin [vjɛd͡ʑmin], англ. The Witcher) рольова відеогра за мотивами серії романів «Відьмак» Анджея Сапковського[8], розроблена польською компанією CD Projekt RED. Події в The Witcher відбувається в середньовічному фентезі світі. Гра розповідає історію про, одного з небагатьох, відьмака Геральта з Рівії, якому під час подорожі приходитиметься обирати моральні рішення, які вплинуть на весь ігровий світ.

Відьмак
Розробник CD Projekt RED
Видавець Atari
CD Projekt
Новый Диск
Дистриб'ютор Steam, Good Old Games[1] і Humble Store[2]
Жанр(и) RPG
Платформа Microsoft Windows, OS X [3]
Дата випуску Оригінальна версія
JP 11 квітня 2008[4]
NA 30 жовтня 2007[4]
EU 26 жовтня 2007[4]
Розширене видання
NA 16 вересня 2008[4]
EU 19 вересня 2008[4]
AUS 2 жовтня 2008[4]
UA 19 вересня 2008
Режим гри одиночна гра
Мова польська
Вік. обмеження BBFC:
ESRB: Mature 17+[5][6]
OFLC (A): MA 15+[7]
PEGI: PEGI 18
USK: USK 18
Творці
Композитор(и) Адам Скорупа і Павло Блащак
Технічні деталі
Рушій модифікований Aurora Engine
Носій DVD-DL
The Witcher
Наступна гра The Witcher 2: Assassins of Kings
Офіційний сайт

Гра використовує рушій Aurora Engine від BioWare. Критики високо оцінили сюжет, графіку, звукове оформлення та бойову систему. Гра стала комерційно-успішною і до 2012 року було продано понад 2 млн копій.[9]

18 вересня 2009 CD Projekt RED офіційно підтвердила, що вони почали працювати над сиквелом The Witcher 2: Assassins of Kings, який був випущений 17 травня 2011 року для ПК[10] і 17 квітня 2012 року для Xbox 360. Третя, заключна, гра з серії була анонсована під назвою The Witcher 3: Wild Hunt і була випущена 19 травня 2015 року.

Сюжет

Весь ігровий світ оснований на книгах польського письменника Анджея Сапковського. Розповідається в грі про Геральта з Рівії, який воскрес з мертвих і не пам'ятає свого минулого.

Початкова заставка показує час, коли Геральт вилікував дочку короля Фольтеста від прокляття стриги. Геральт використав зрадника, який надіслав прокляття, як приманку, щоб виманити стригу і, в битві налякати її. Потім Геральт спустився в склеп, де знаходиться її саркофаг та проводить з нею ніч, щоб зняти таким чином прокляття. На наступний ранок, він знаходить її як людину.

Пролог — Каер Морхен

Через декілька років Геральта знаходять загадковим чином у полі та везуть до Каер Морхен — гірської фортеці відьмаків. Геральт майже нічого не пам'ятає про своє життя до цього моменту. В фортеці він зустрічається з невеликою групою останніх відьмаків та давнім другом — чародійкою Трісс Мерігольд. Від інших відьмаків він дізнається, що крім них ще є один відьмак — Беренгар. Але від нього не мали звістки багато років. Пізніше на Каер Морхен нападають, викрадаючи секретні записи та мутагени відьмаків, які знаходилися у підземній лабораторії. Під час нападу Професор убиває Лео, наймолодшого відьмака, та втікає разом з іншими, вкравши все необхідне. Після битви Лео хоронять, Весемір, найстарший відьмак, вирішує, що настав час покинути Каер Морхен. В ході нападу була поранена Трісс, тому деякий час вони лікували чародійку. Після її одужання, Геральт відправився на пошуки нападників, які назвали себе «Саламандрами» та їх командира Азара Яведа. Геральт вирішив йти до столиці Темерії — Визіми.

Глава 1 — Передмістя Визіми

Дорогою до Визіми Геральт зустрічає обдарованого хлопчина Альвіна та подругу Шані, яку він не пам'ятає. Від неї він дізнається, що у Визімі карантин через чуму. В передмісті відьмак дізнається, що мешканців тероризує таємничий Звір. Відьмак допомагає жителям позбутися монстра. В ході пошуків причини появи Звіра, Геральт дізнається, що у всьому звинувачують місцеву відьму Абігайл. Це перший раз коли Геральту потрібно вибрати, або дозволити натовпу вбити відьму, або захистити її. Після вбивства Звіра Геральт отримує пропуск до Визіми.

Глава 2 — Храмовий квартал

Не все так добре проходить. Коли Геральт спробував увійти у місто, його зустрічають вартові та відправляють у в'язницю. Щоб його звільнили, йому потрібно вбити василіска в каналізації. Він погоджується на це. В каналізації відьмак зустрічає Зігфріда — лицаря Ордена Палаючої Троянди. Зігфрід допомагає Геральту у вбивстві василіска, але при виході з каналізації на них нападають бандити Саламандрів. Убивши їх, Геральт потрапляє у Храмовий квартал Визіми (найбідніший район міста). Для пошуку Саламандр Геральт звертається до приватного детектива Раймонда Мелоу. В ході розслідування відьмак дізнається що детектив мертвий, а його вигляд прийняв Азар Явед. На болотах Геральт дізнається, що Беренгар живий та знайомиться з командиром скоя'таелей Яевіном.

Щоб перемогти мага потрібно його заманити до Вежі мага на болотах. Під час битви з Яведом, з'являється Професор, який допомагає йому. Але в ході битви вони тікають, тому що маг-вогню був ослаблений вежею та болотами (водною стихією).

Глава 3 — Купецький район

Геральт прокидається в особистих покоях Трісс Мерігольд, у Купецькому кварталі (багата частина Визіми). Він дізнається від чародійки, що після битви з Яведом та Професором, пройшла найжорстокіша битва між Орденом Палающої Троянди та скоя'таелями (ельфами та нелюдами, які борються за свободу та рівні права). Щоб повністю знищити Саламандр, Геральд об'єднує свої зусилля разом з нільфгардським купцем Леуваарденом та Трісс Мерігольд. На прийомі в купця, Геральт знайомиться з всіма високопоставленими чиновниками та з принцесою Аддою. В її кімнаті він знаходить листи, які зв'язують її з Саламандрами. В цій частині гри Геральд повинен вибрати між Орденом та скоя'таелями (також можна вибрати нейтралітет) і стає опікуном Альвіна. Також в цій частині Геральт повинен вибрати собі одну з двох дівчат — Шані або Трісс. Зрештою відьмак знаходить базу та атакує її з допомогою або Ордена, або скоя'таелей . Геральт б'ється з Професором, але його з'їдає королева кікімор. Щоб вижити Геральд спричиняє завал в печері та вбиває королеву. Вийшовши з бази, він потрапляє в оточення Адди та стражників. Вона хоче його вбити, щоб приховати сліди зради, але в цей момент Геральта телепортує Трісс.

Глава 4 — Темноводдя

Відьмак потрапляє на берег Визімського озера. Поряд в селі він знаходить Альвіна, про якого турбувалася Аліна. Він допомагає їй з проблемами нещасливого весілля. Також Геральт вирішує конфлікт між людьми та водяними, за допомогою Володарки озера. Б'ється з легендарним Дагоном, зустрічається з Беренгаром (по квесту він його може вбити або простити), остаточно вирішує яку сторону конфлікту вибрати — Ордена або скоятаелей або нейтралітет. Під час нападу на село Альвін таємничо зникає. Геральт і Любисток вирішують пливти назад до Визіми.

Глава 5 — Стара Визіма

Король Фольтест повернувся та повідомляє Геральта, що Адда знову перетворилася на стригу. Визіма палає у вогні. Залежно від попереднього вибору гравця, Геральт може ставитися до цього нейтрально, допомагаючи пораненим, або вступити на одну зі сторін конфлікту. Після виліковування Адди, король Фольтест дає підказку про місце перебування Азара Яведа. Геральт вбиває його та дізнається, що за всім цим стоїть Великий магістр Ордена, який зрадив короля.

Епілог — Визіма у вогні

Геральт вирішує допомогти Фольтесту та вбити зрадника. Відьмак входить в замок Ордена, де магістр намагається переконати його в необхідності «великого плану». Після того як Геральт йому не повірив Яків створює ілюзію майбутнього, в якій світ покритий льодом, а люди перетворилися на монстрів. У крижаній пустелі він згадує своїх друзів, які допомагали йому. Врешті-решт відьмак вбиває Великого магістра повертається в реальний світ.

Після отримання нагороди від короля Фольтеста, Геральт зустрічає людину в капюшоні, яка хотіла вбити короля. Геральт вбиває його та знімає капюшон, та дізнається що це був відьмак. Це введення до гри The Witcher 2: Assassins of Kings.

Місця

  • Визіма столиця королівства Темерії. Ділиться на 3 райони: Храмовий (бідняцький), Купецький (багатий), Стара Визіма (район нелюдей). Також тут знаходиться замок короля та дамба. У ході розвитку сюжету стала містем війни між скоя'таелями та Орденом. Більшу її частину було зруйновано вогнем.
  • Визімськая каналізація — була збудована в ті часи коли тут існувало древнє ельфійське місто. На даний момент в каналізації можна знайти руїни міста. З'єднує купецький та храмовий квартали. Населений утопцями та плавунами. Притулок для послідовників забороненого культу Левоголового Павука.
  • Храмовий квартал — район, де живуть всі бідняки Визіми. На її території знаходиться лікарня Св. Лебеди, в якій в цей момент знаходяться заражені чумою. На кожному кроці зустрічаються жебраки, нелюди, таємниці особи, проститутки. В кварталі знаходиться замок Палающої Рози.
  • Купецький квартал — багатий район Визіми. Скрізь ростуть мальовничі квіти. В центрі знаходиться великий ринок, а рядом банк Вівальді. Також у цьому кварталі живе Трісс Мерігольд.
  • Кладовище Визіми — рядом з замком Ордену знаходиться кладовище, яке кишить гулями (через них кладовище було закрите). На ньому розташований склеп.
  • Дамба — портовий район Визіми.
  • Болото — болотисто-лісова місцевість Визіми. Біля берегів розкинулось невелике село людей (цеглярів), в лісистій місцевості живуть лісоруби, а дальше, сховані від очей людей, друїди. Потрапити на болота можна на човні, який відправляється з дамби. В центрі місцевості знаходиться Вежа мага.
  • Каер Морхен — гірська фортеця, де в минулому навчалися відьмаки. Сьогодні притулок для останніх відьмаків.
  • Кладовище на болотах — болотиста місцевість, яка кишить монстрами. На деякий час стає притулком, де ховаються біженці. Посеред озера знаходиться склеп, де хоронили членів королівської сім'ї. З недавніх під стало місце життя стриги.
  • Передмістя — місце, де живуть бідняки і кмети. Великий вплив на нього має жрець Вічного Полум'я Преподобний, багатій Одо, стражник Микула та торговець Харен. Через їх гріхи в передміст'ї з'являється чудовисько, які місцеві називають Звірем.
  • Стара Визіма — після війни ця частина Визіми стала геттом для нелюдей. Стара Визіма нагадує нам про давні часи, коли столиці могутніх королівств виглядали як купка кволих дерев'яних будиночків, а вулиці були сповнені курей і брудних дітей. Зараз Стара Визіма стала ареною битви між Орденом і скоя'таелями.
  • Темноводдя — найпозитивніше місце в грі. Мальовнича і красива місцевість, де живуть кмети.
  • Поля — живописне місце. В центрі знаходяться руїни монастиря, а на півночі живе відлюдник. З недавнього часу населений полудницями, сколопендроморфами і ягами.
  • Мілина — невеличкий острівець на озері Темноводдя. Тут живе Володарка Озера. Став притулком для багатьох тварин. Деградовані водяні звели тут вівтар з глибинного каменю і приносять на ньому криваві жертви Дагонову.
  • Снігове пустище — це місце схоже на Визіму вкриту льодом. Це місце — ілюзія створена Великим Магіством, його жахливе бачення майбутнього, яке, можливо, очікує весь світ.

Розробка

Системні вимоги
Вимоги
«Відьмак»
Операційна система Microsoft® Windows® XP Service Pack 2
, Microsoft® Windows® Vista
Центральний процесор Intel Pentium 4 2,4 ГГц
або
AMD Athlon 64 2800+
Обсяг оперативної пам'яті 1 ГБ для Microsoft® Windows® XP / 1536 Мб для Microsoft® Windows® Vista (мін.)/ 2 ГБ (рек.)
Обсяг вінчестеру НЖМД 8,5 ГБ[11]
Носій інформації DVD
Графічний процесор 3D-відеоадаптер з пам'яттю 128 МБ, сумісний з DirectX® 9.0c, з підтримкою Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 або ATI Radeon 9800)
Звукова плата DirectX 9.0c з сумісною звуковою картою та з колонками або навушниками
Пристрої введення клавіатура, комп'ютерна мишка
«Відьмак: Доповнене видання»
Операційна система Microsoft® Windows® XP Service Pack 2
або
Microsoft® Windows® Vista
Центральний процесор Intel Pentium 4 2,4 ГГц
або
AMD Athlon 64 2800+
Обсяг оперативної пам'яті 1 ГБ для Microsoft® Windows® XP / 1536 Мб для Microsoft® Windows® Vista (мін.)/ 2 ГБ (рек.)
Обсяг вінчестеру НЖМД 13,4 ГБ
Носій інформації DVD
Графічний процесор 3D-відеоадаптер з пам'яттю 128 МБ, сумісний з DirectX® 9.0c, з підтримкою Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 або ATI Radeon 9800)
Звукова плата DirectX 9.0c з сумісною звуковою картою та з колонками або навушниками
Пристрої введення клавіатура, комп'ютерна мишка

Першою студією, яка повинна була випустити Відьмака, за мотивами романів Сапковського була Metropolis Software. Гра повинна була вийти в 1997 році, але розробку гри було скасовано, тому що компанія боялася що гра матиме низьку популярність.

У 2004 році за розробку The Witcher взялася друга польська компанія CD Projekt RED. Над сюжетом гри займалися відомі польські письменники Яцек Комуда (пол. Jacek Komuda) та Мачєй Юревіч (пол. Maciej Jurewicz). Анджей Сапковский брав участь в розробці сюжету (давав настанови, редагував)[12]. Загальний бюджет гри був 19,1 млн.[13]. Офіційна дата виходу гри 26 жовтня 2007 (для OS X — 2012). Гра була локалізована на 10 мовах (озвучена на 9)

Рушій гри

Спочатку CD Projekt RED планувала створити гру на своєму ігровому рушії, але пізніше вони вирішили, що буде використовувати ліцензійний рушій. CD Projekt RED домовилась з BioWare використовувати їхній рушій Aurora Engine. Цей двигун був повністю модифікований для того, щоб відповідати стандартам сучасних на той час ігор. Розробники додали такі можливості до рушія як: підтримка DirectX 9, реалістичний фізичний двигун, введення порталів і включення додаткових графічних ефектів (світіння, динамічні тіні, розмитість та інше). Рушій гри підтримує багатоканальні аудіо технології, використовуючи Dolby Digital 5.1.

Консольна версія

The Witcher: Rise of the White Wolf повинна була стати ремейком для консолей PlayStation 3 та Xbox 360. Офіційний анонс гри відбувся 2 грудня 2008 року[14].

"Єдине, що береться від комп'ютерної версії гри — так це сюжет, все інше створюється з нуля і значно перероблюється, щоб в кінцевому рахунку отримати RPG для консолей, — прокоментував анонс Адам Кічіньскі (пол. Adam Kiciński), генеральний директор компанії CD Projekt RED[15].

6 травня 2009 року проект «The Witcher: Rise of the White Wolf» був офіційно заморожений на невизначений час, у зв'язку з затримкою платежів від CD Projekt до французьких розробників консольної версії

29 квітня 2009 було оголошено, що виробництво гри було зупинено у зв'язку з затримкою платежів від CD Projekt до французьких розробників консольної версії, Widescreen.[16]

Ігровий процес

В грі є 3 режими камери:

  • далека ізометрія — камера знаходиться високо над героєм. Управління мишкою.
  • ближня ізометрія — камера знаходиться близько до героя. Управління мишкою.
  • вигляд від третьої особи.

Бойова система в The Witcher представляє різний ігровий досвід з більшості RPG.

Гравці можуть вибрати один з трьох бойових стилів для використання в різних ситуаціях і проти різних ворогів:

  • швидкий стиль — швидкі, але менш руйнівні, рухи мечем для більшої вірогідності попадання по ворогам;
  • силовий стиль — завдає більше шкоди, але рухи мечем повільніші і більш низький шанс попасти по ворогу;
  • груповий стиль — використовується тоді, коли відьмак оточений групою ворогів.

Гравець може змінювати стиль бою у будь-який момент часу. Також обидва головних меча Геральта (сталевий та срібний) служать для конкретних цілей. Сталевий використовується для боротьби з людьми та істотами з плоті та крові, а срібний — з надприродними істотами, монстрами. Відьмак може використовувати комбо удари, якщо гравець вчасно клікне мишкою по ворогу. В гру також присутні добиваючі прийоми, парирування та перестрибування через ворога (це відбувається автоматично в певний момент).

Алхімія є основною частиною ігрового процесу. Гравець може створювати зілля, які підвищують здоров'я або витривалість регенерації, дозволяють бачити в темряві, або надавати інші позитивні ефекти. Рецепти на ці зілля можна дізнатися через сувої, або експериментальним шляхом. Після того як гравець створює невідоме зілля він може випити його, але якщо зілля не вдалося воно отруїть або відьмак отримає негативні ефекти. Коли Геральт п'є зілля вони збільшують рівень токсичності в його тілі. Токсичність може буди знижена, якщо випити спеціальне зілля або медитуючи в таверні або біля вогнища. На додаток до зілля, гравець може створити масла, використовуючи їх для збільшення пошкодження від меча. Також можна створювати бомби та використовувати як зброю у бою. Для деяких навичок потрібні спеціальні зілля. Алхімію можна використовувати тільки в режимі медитації.

За кожне завдання та вбивство гравець отримує очки досвіду. Набравши певні їх кількість персонаж отримує новий рівень та таланти, які використовуються для вивчення умінь. Таланти бувають трьох видів: бронзові, срібні й золоті. Бронзові таланти доступні з нульового, срібні з п'ятнадцятого, а золоті з тридцятого рівня.

Знаки

Відьмак може використовувати спеціальну магію знаків. В грі доступні такі знаки:

  • Аард — телекінетичний імпульс, який здатний відштовхувати і збивати з ніг противника (може оглушити або послати в нокдаун ворога). Також використовується для руйнування перешкод на шляху.
  • Квен — створює захисне поле навколо відьмака, яке робить його невразливим до атак противника. Припиняє свою дію коли відьмак починає атакувати (або за часом). Після покращення може наносити пошкодження ворогу.
  • Ірден — створює на землі магічну пастку, яка наносить пошкодження ворогам навколо (може викликати негативні ефекти у ворогів: кровотечу, біль, отруєння).
  • Ігні — атака противника вогнем, здатна (після покращення) підпалювати противника. Також можна використовувати для розпалення вогнища.
  • Аксій — телепатична хвиля, яка може впливати на розум монстрів (налякати їх або перейти на сторону відьмака).

Всі знаки Геральт буде отримувати в ході гри, за допомогою спеціальних «кругів сили».

Міні-ігри

  • «покер на костях»
  • «кулачний бій»
  • «п'ємо до дна».

Персонажі

Головні

  • Геральт з Рівії — головний персонаж гри. На початку гри втратив пам'ять. По ходу сюжету дізнається, що він загинув та воскрес з мертвих. Його мета повернути вкрадене Саламандрами з Каен Морхена.
  • Трісс Мерігольд — талановита і могутня чародійка, подруга Геральта. Вона бачила його смерть, і його повернення у світ живих сильно її здивувало. Має багато впливових друзів. Трісс завжди в курсі всіх політичних подій в Темерії. Може стати дівчиною Геральта.
  • Шані — лікар, працює в лікарні Св. Лободи. Може стати дівчиною Геральта.
  • Лютік — найкращий друг Геральта, талановитий бард і поет, а також ледар, базіка і бабій. Крім того, має великий талант вплутуватися в неприємності.
  • Золтан Хівай — краснолюд, найкращий друг Геральта. За характером розумний і прагматичний. Також добре розбирається в зброї.

Другорядні

  • Адда — принцеса королівства Темерії, дитя інцесту Фольтеста (короля Темерії) і Адди (сестри Фольтеста). Була проклята і перетворена в стигу двічі. Співпрацювала з Саламандрами. Якщо вдруге Геральт зніме прокляття, то Адда стане дружиною Радовіда.
  • Адам — поет з Темноводдя. Закоханий в Аліну, яка виходить заміж за іншого.
  • Альвін — маленький хлопчик з неймовірною магічною силою. Геральт зустрічає його в Передмісті, в IV главі таємничо зникає, телепортувавшись в якесь місце або в якийсь час.
  • Алина — дівчина з Темноводдя. Готовиться до весілля з Юліаном.
  • Беренгар — таємничий відьмак, про якого розповідав Весемір в Каен Морхен.
  • Велерад — містоуправляючий Визіми, столиці Темерії.
  • Деклан Леуваарден — торговець з Нільфгарда. Дуже впливова людина не тільки в Темерії, а і за її кордонами. Допомагає Геральду в боротьбі з Саламандрами.
  • Зігфрід з Денесле — хоробрий лицар Палаючої Рози, ідеаліст. Вперше зустрівся з Геральтом в каналізації, коли полював на кокатрікса. За сюжетом гри стане або найкращим другом Геральту та новим Великим магістром Ордена або буде вбитий.
  • Калькштейн — алхімік, який практикує магію. Також автор багатьох книг, втому числі трактату по створенню голема. Допомагає Геральту в різних ситуаціях впродовж всієї гри.
  • Мікула — стражник з Передмістя. За характером егоїст, шахрай та ледар.
  • Одо — багатій з Передмістя. П'яниця, який успадкував багатство свого брата. За характером жадібна і потайна людина.
  • Преподобний — старійшина мешканців Передмістя, жрець Вічного Полум'я. За характером лицемір. Засуджує людей за неіснуючі гріхи, не звертає увагу на справжні злочини.
  • Радовід — король Реданії.
  • Реймонд Марлоу — приватний детектив, який допомагав Геральту на початку розслідування. Пізніше Раймонда вбили Саламандри, а на його місце став Явед, який за допомогою магії змінив вигляд.
  • Родерік де Ветт — виходець із Нільфгаарда, членом Ордена Палаючої Троянди, радник короля Фольтеста. Впливова людина, яка завжди з'являється на званих прийомах у супроводі принцеси Адди. Він був зрадником, який повторно прокляв Адду.
  • Талер — скупник краденого, який виявляється головою темеріанської розвідки.
  • Фолтест — король Темерії, батько Адди.
  • Харен Брогг — сумнівний тип з Передмістя, який продає незаконно зброю та припаси скоя'таелям.
  • Яевінн — лідер скоя'таелів. Визнає тільки старші народи. Впродовж гри може стати для Геральта або союзником, або ворогом. Шанобливо ставится до Геральта.
  • Абігайль — відьма, живе в передміст'ї. Місцеві жителі її недолюблюють, але купляють у неї трави та еліксири. Вона заставить Геральта прийняти нелегке рішення на початку гри.
  • Васка — старійшина деревні цеглярів, які живуть на болотах Визіми.
  • Весемір — наймудріший і найдосвідченіший з відьмаків. Останній хто володіє секретами мутації відьмаків.
  • Ветала — розмовляючий гуль, який ходить по кладовищу Визіми та живиться тільки мертвими.
  • Вінсент Мейс — капітан міської варти Визіми у Храмовому кварталі. Пізніше виявляється, що він хворий на лікантропію, але монстром себе не визнає. За допомогою свого прокляття вночі бореться із злочинністю. Геральт повинен буде вибрати вбити його чи ні. Також відьмак може вилікувати його від лікантропії.
  • Голан Вівальді — краснолюд, колишній власник банку Вівальді в Купецькому кварталі.
  • Кармен — головна жриця кохання з Храмового кварталу. Протягом гри у вас буде можливість допомогти Кармен зняти прокляття з її коханого.
  • Ламберт — юний та запальний відьмак, який мешкає в Каен Морхен.
  • Лео — наймолодший з всіх відьмаків в Каен Морхен. Вбитий Професором при нападі на фортецю.
  • Юз — тюремщик Визімської в'язниці. Сидить на фісштехі (наркотику).
  • Ескель — спокійний і розсудливий відьмак з Каен Морхен.
  • Могила — ватажок бандитів у Храмовому кварталі.

Вороги

  • Професор — досвідчений вбивця, права рука Азара Яведа. Від його руки загинув Лео. Був з'їдений королевою кікімор.
  • Яків із Альдерсберга — Великий Магістр Ордена Палаючої Рози, наймогутніший маг. Його головна роль відкриється Геральту тільки в кінці гри.
  • Азар Явед — маг-відлюдник з Зерріканіі, лідер Саламандр, використовує магію вогню. Він очолив напад на Каен Морхен та забрав секрети відьмаків.

Музика

Відьмак: Музика з гри
(англ. Original Soundtrack)
Саундтрек-альбом
Композитор Адам Скорупа і Павло Блащак
Виконавець
Павло Блащак і Адам Скорупа
Дата випуску 14 жовтня 2007
Записаний 2004—2007
Жанр Етнічна музика[17]
Тривалість 73:13
Мова польська
Лейбл CD Projekt RED,
Новий Диск
Продюсер CD Projekt RED
Професійні огляди
Game-OST: [17]

Над саундтреком до гри працювали польські композитори Павло Блашчак (пол. Paweł Błaszczak) і Адам Скорупа (пол. Adam Skorupa), вокал Івона Мальч (пол. Iwona Malcz).

Назва композиції Час Композитор
1Dusk of a Northern Kingdom
(укр. Сутінки над Північним Королівством)
4:32Адам Скорупа
2A Wolf’s Demise
(укр. Загибель Вовка)
2:09Адам Скорупа
3River of Life
(укр. Річка Життя)
5:19Павло Блашчак
4Mighty
(укр. Могутній)
1:08Павло Блашчак
5Dead City
(укр. Мертве місто)
8:02Адам Скорупа
6Last Battle
(укр. Остання битва)
1:12Павло Блашчак
7Elaine Ettariel1:13Адам Скорупа
8To Arms (Rebellion)
(укр. До зброї (Повстання))
1:22Адам Скорупа
9The Princess Striga
(укр. Принцеса Стрига)
6:50Павло Блашчак і Адам Скорупа
10Returning to the Fortress
(укр. Повернення до фортеці)
1:28Павло Блашчак
11Evening in the Tavern
(укр. Вечір в трактирі)
0:55Павло Блашчак
12Peaceful Moments
(укр. Мирні моменти)
5:08Адам Скорупа
13An Ominous Place
(укр. Зловісне місце)
5:10Адам Скорупа
14Temerian Castle Theme
(укр. Музикальна тема темерського замку)
0:47Павло Блашчак
15The Order
(укр. Орден)
3:51Павло Блашчак
16Night Approaches
(укр. Наближається ніч)
1:06Павло Блашчак
17The Grand Master Revealed
(укр. Великий Магістр розкритий)
1:26Адам Скорупа
18Withered Roses
(укр. Зів'ялі троянди)
1:14Адам Скорупа
19Prepare for Battle!
(укр. Підготовка до битви!)
1:06Павло Блашчак
20Do You Remember?
(укр. Ти пам'ятаєш?)
1:30Адам Скорупа
21The Lesser of Two Evils
(укр. Менше з двох зол)
1:53Павло Блашчак і Адам Скорупа
22Catch Me If You Can
(укр. Спіймай мене, якщо зможеш)
0:22Адам Скорупа
23Tavern at the End of World
(укр. Трактир на Краю Світа)
1:23Павло Блашчак
24The Dike
(укр. Дамба)
7:02Павло Блашчак
25Twilight
(укр. Сутінки)
0:37Адам Скорупа
26A Matter of Conscience
(укр. Діло совісті)
1:26Павло Блашчак і Адам Скорупа
27Leo’s Farewell
(укр. Проводи Лео)
1:44Адам Скорупа
28Silver Sword
(укр. Срібний меч)
1:31Павло Блашчак
29Kingdom & Betrayal
(укр. Королівство і зрада)
1:48Павло Блашчак і Адам Скорупа

У 2007 році від ігрового сайта IGN отримав нагороду «Best Original Score» (укр. Найкращий музикальний супровід)[18].

Музика за мотивами гри

Відьмак: Музика за мотивами гри
(англ. Inspired by the Witcher)
Музична збірка
Композитор Адам Скорупа і Павло Блащак
Виконавець
Павло Блащак і Адам Скорупа
Дата випуску 14 жовтня 2007
Записаний 2004—2007
Жанр Кельтська музика,
кельтський лаунж, реггі,
панк-рок, метал[17]
Тривалість 61:03
Мова польська
Лейбл CD Projekt RED,
Новий Диск
Продюсер CD Projekt RED

Над диском працювали відомі польські музикальні групи.

Назва композиції Час Композитор
1Tales of the Witcher
(укр. Казки відьмака)
2:35Адам Скорупа
2Born Again
(укр. Народжений знов)
4:37Rootwater
3Throw The Stone
(укр. Кинути камінь)
5:32Jesus Chrysler Suicide
4Sword of the Witcher
(укр. Меч відьмака)
3:34Vader
5Tarot
(укр. Таро)
4:15Lady Aarp
6Hallowed be thy name
(укр. Хай святиться ім'я твоє)
4:14Habakuk
7Sapphire Waters
(укр. Сапфірові води)
4:24Village Kollektiv
8Skellige
(укр. Скелліге)
4:19Duan
9Sou-au4:28Me Myself And I
10Bring to the Boil
(укр. Довести до кипіння)
4:32Beltaine
11Sentinels of Brokilon
(укр. Стражі Брокілона)
7:16Rimead
12The Witcher Theme
(укр. Музикальна тема відьмака)
2:13Believe
13Running Away
(укр. Втеча)
2:54Skowyt
14They Want to Suck
(укр. Вони хочуть крові)
3:08Lal
15Trial of Herbs
(укр. Випробування Травами)
3:02Марчін Пшибилович

Критика

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
1UP.comB-[19]
Eurogamer7/10[20]
GamePro4.5/5[21]
GameSpot8.5/10[22]
GameSpy[23]
GameZone8.8/10[24]
IGN8.5/10[25]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
GameRankings86.00%[26]
Metacritic86/100[27]
Нагороди
ВиданняНагорода
GameSpyPC RPG of the Year[28]
IGNBest of 2007, Best RPG[29]

В основному гра The Witcher отримала від критиків позитивні відгуки. Гра отримала оцінку 86,00 % на GameRankings[26] і 86 з 100 на Metacritic.[27] Майкл Лафферті з GameZone дав грі 8,8 з 10, охарактеризувавши її як глибоку, захоплювальну гру.[24] Сайт IGN дав грі титул «Вибір редакції» (англ. IGN Editor’s Choice Award)[25], а також «Відьмак» увійшов в TOP-10 ігор 2007 року (англ. Editor Top Ten Favorites of 2007)[30]. GameSpy дав грі оцінку 4,5 з 5 та присудив грі титули «Вибір редакції» (англ. Editor’s Choice) та «Найкраща ПК РПГ 2007 року» (англ. PC RPG Game of the Year `07).[23] Український журнал «Gameplay» визнав гру «The Witcher» найкращою грою для ПК.[31] У 2010 році гру включили в список «1001 Відеогра, в які повинні зіграти перед смертю».[32]

Цікаві факти

  • У вступному ролику гри говориться, що дія відбувається в 1270 році за літочисленням саги, через 5 років після закінчення «Північних війн». Насправді ж «Північні війни» закінчилися в 1268[33].
  • У травні 2007 року шанувальники операційної системи Linux розмістили онлайн петицію компанії CD Projekt RED з вимогою розробити версію гри під цю ОС[34], під якою підписалося понад п'ять тисяч осіб.
  • У грудні 2007 року з'явилося інтерв'ю польського мережевого ресурсу «Gaminator» з Уве Боллом, який планував подумати про її екранізації[35]. У відповідь на цю заяву компанія CD Projekt зв'язалася з Анджеєм Сапковським, і була отримана відповідь, що «Відьмака» Уве Боллу знімати не дадуть[36].
  • У 2008 році співробітники журналу «Forbes» припустили, що гра «Відьмак» в найближчі роки стане класикою жанру[37][38].
  • Вступний ролик ілюструє події оповідання «Відьмак» (1983).

Посилання

Примітки

  1. Good Old Games — 2008.
  2. Humble Store
  3. Новое издание первого Ведьмака для PC и Mac (рос.)
  4. Release Summary. GameSpot. Процитовано 30 жовтня 2008.
  5. ESRB Ratings Search Results // Entertainment Software Rating Board — 1994.
  6. The Witcher – Search Results // Entertainment Software Rating Board — 1994.
  7. THE WITCHER. OFLC.(англ.)
  8. Aihoshi, Richard (24 травня 2006). The Witcher E3 View. IGN. Архів оригіналу за 9 вересня 2006. Процитовано 30 вересня 2014.
  9. Продажи серии The Witcher превысили 4 млн. копий. Gametech.ru. 11 липня 2012.(рос.)
  10. The Witcher 2 Release Date Announced. Strategy Informer. Архів оригіналу за 16 липня 2011. Процитовано 30 вересня 2014.(англ.)
  11. The Witcher Official Website. Архів оригіналу за 12 жовтня 2007. Процитовано 13 жовтня 2007.(англ.)
  12. Часто Задаваемые Вопросы. «Хроники Каэр Морхена».(рос.)
  13. Бюджет The Witcher склав 19,1 млн. злотих. Gry-Online. 22 жовтня 2002.(пол.)
  14. Justin McElroy (2 грудня 2008). The Witcher: Rise of the White Wolf coming to Xbox 360, PS3. Joystiq.com. Архів оригіналу за 30 січня 2012. Процитовано 12 жовтня 2014.(англ.)
  15. ZooL SmoK (2 грудня 2008). «The Witcher: Rise of the White Wolf». Офіційний анонс. «Хроники Каэр Морхена».(рос.)
  16. Jin (30 квітня 2009). «CD Projekt насчет отмены консольного "Ведьмака"». Gametech.(рос.)
  17. OST Collector. (03 липня 2008). Ведьмак: Коллекционное издание Soundtrack. Game-OST.(рос.)
  18. Best Original Score: The Witcher. IGN. 22 грудня 2007.(англ.)
  19. Eric Neigher (8 листопада 2007). The Witcher (PC). 1up.com.[недоступне посилання з лютого 2019](англ.)
  20. Whitehead, Dan (26 жовтня 2007). The Witcher. Eurogamer.(англ.)
  21. Rivera, Amanda (4 грудня 2007). Review: The Witcher. GamePro.(англ.)
  22. Todd, Brett (5 листопада 2005). The Witcher Review. GameSpot.(англ.)
  23. Abner, William (21 листопада 2007). The Witcher (PC) Review. GameSpy.(англ.)
  24. Майкл Лафферті (2007) «Gamezone Witcher Review» retrieved January 8, 2010 (англ.)
  25. Aihoshi, Richard (24 травня 2006). The Witcher E3 View. IGN. Архів оригіналу за 9 вересня 2006. Процитовано 30 вересня 2014.(англ.)
  26. The Witcher for PC. GameRankings.(англ.)
  27. The Witcher for PC Reviews. Metacritic.(англ.)
  28. Sal 'Sluggo' Accardo. Gamespy's Game of the Year 2007. Gamespy. Архів оригіналу за 23 липня 2008. Процитовано 30 вересня 2014.(англ.)
  29. IGN Best of 2007. IGN.(англ.)
  30. Dan Adams, Steve Butts, Charles Onyett. (11 січня 2008). Editor Top Ten Favorites of 2007. IGN.(англ.)
  31. Germis (15 лютого 2008). The Witcher: Enhanced Edition. Gameplay. Архів оригіналу за 19 жовтня 2014. Процитовано 8 жовтня 2014.
  32. Mott, Tony (2010). 1001 Video Games You Must Play Before You Die. London: Quintessence Editions Ltd. с. 751. ISBN 978-1-74173-076-0.
  33. Хронологія світу Відьмака.
  34. Ksandr Warfire. (7 травня 2007). Пингвинофилы пишут петицию. «Хроники Каэр Морхена».(рос.)
  35. Борис Невский. (1 грудня 2007). Планы Герра Болла. Мир фантастики. Архів оригіналу за 6 жовтня 2014. Процитовано 30 вересня 2014.(рос.)
  36. Ksandr Warfire. (2 грудня 2007). Уве Болл и «Ведьмак». «Хроники Каэр Морхена».(рос.)
  37. Michael Noer. (11 лютого 2008). The Future Of Videogames. Forbes.(англ.)
  38. David M. Ewalt. In Pictures: 10 Future Classic Games. Forbes.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.