You'll Never Walk Alone

«You'll Never Walk Alone» (укр. «Ти ніколи не будеш іти один») пісня, що стала найвідомішим у світі гімном футбольної команди «Ліверпуль».

«You'll never walk alone»
Пісня Френк Сінатра, Барбра Стрейзанд, Сюзан Бойл, Gerry and the Pacemakers і Fast Food Rockersd
Випущено 1945 (мюзикл)
1963 (спортивний гімн)
Жанр show tuned
Мова англійська
Тривалість 2 хв. 40 сек.
Автор слів Оскар II Хаммерстайн
Композитор Річард Чарльз Роджерс

Історія створення

Пісня написана Річардом Роджерсом і Оскаром II Хаммерстайном для мюзиклу «Карусель» (1945), при трагічних обставинах: помер найкращий друг композитора, і на його похороні було написано цю композицію. Своєю популярністю зобов'язана тому, що в різний час її записали та використовували у своїх концертах такі відомі виконавці, як Френк Сінатра, Маріо Ланца, Елвіс Преслі та інші.

Ворота Білла Шенклі

Величезний вплив на долю композиції зробило те, що на початку 1960-х свою версію «You'll Never Walk Alone» записав відомий ліверпульський біт-гурт «Gerry & The Pacemakers».[1] 26 жовтня 1963 року сингл із цією піснею посів перше місце у Великій Британії і протримався там чотири тижні. Незабаром пісня стала гімном уболівальників «Ліверпуля», який виконують на стадіоні за кілька хвилин до стартового свистка та перед сигналом про закінчення матчу. Слова «You'll Never Walk Alone» з'явилися на емблемі клубу, а також нанесені на ворота стадіону «Енфілд», що названі на честь Білла Шенклі. У всьому світі назва композиції сьогодні асоціюється саме із цією командою. Успіхи «Ліверпуля» на внутрішній і міжнародній арені, а також хороші взаємини уболівальників мерсісайдців і деяких інших команд (наприклад, «Селтіка») допомогли пісні поширитися у футбольному середовищі. Як наслідок, до теперішнього моменту «You'll Never Walk Alone» можна також почути на трибунах у виконанні вболівальників таких футбольних клубів:

Існуючі версії

Примітки

  1. https://www.youtube.com/watch?v=QOXwzvk1WTc Gerry & The Pacemakers You'll Never Walk Alone (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.