Антоній (Пухкан)

Єпископ Антоній (в миру Дмитро Ілліч Пухкан; народився 27 серпня 1974 року в м.Рига) — єпископ Української Православної церкви (Московського Патріархату), єпископ Корсунь-Шевченківський, вікарій Черкаської єпархії

Біографія

Народився 27 серпня 1974 року в місті Рига Латвійської РСР в сім'ї військовослужбовця[1].

У 1991 році після закінчення середньої школи № 75 міста Миколаїв вступив до Миколаївського медичного училища, яке закінчив на відмінно в 1994 році[1].

У 1994 році вступив до Калузького Духовного училища, яке з благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія II 20 січня 1997 року було перетворено в Духовну Семінарію. У 1998 році закінчив Калузьку духовну семінарію[1].

У 1998 році вступив на очне відділення Московської духовної академії, яку закінчив у 2002 році і був направлений Навчальним комітетом при Священному Синоді Руської Православної Церкви у розпорядження митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана). 22 липня 2002 року призначений на парафію на честь преп. Евфросинії Полоцької в м. Києві як штатний псаломщик[1].

4 листопада 2007 року в Трапезному храмі Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископом Вишгородським Павлом (Лебедем) рукопокладений у сан диякона і направлений для служіння в храм преподобної Євфросинії Полоцької міста Києва[1].

13 листопада 2007 року призначений прес-секретарем Синодального відділу у справах молоді Української Православної церкви, і, одночасно, з квітня 2008 року – прес-секретарем Сектора духовно-просвітницьких проектів Української Православної Церкви.[1].

3 квітня 2008 року в храмі преподобного Антонія Печерського в Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври пострижений у мантію з нареченням імені Антоній на честь преподобного Антонія Києво-Печерського[1].

До свята Святої Пасхи 2010 року зведений в сан архідиякона[1].

З лютого 2011 року ніс послух старшого архієрейського диякона при вікарії Київської митрополії єпископі Броварському Феодосії (Снігірьові)[1].

28 серпня 2011 року рукопокладений у сан священика єпископом Броварським Феодосієм (Снігірьовим) у Воскресенському храмі міста Києва[1].

15 жовтня 2011 року призначений секретарем Броварського вікаріатства Київської єпархії зі зведенням у сан архімандрита за посадою[1].

З 2011 по 2021 рік послідовно був кліриком храмів м.Києва: Воскресенського (Афганського) в Печерському районі, Хрестовоздвиженського в Подільському районі, Свято-Введенського Обиденного в Голосіївському районі м.Києва. З 2013р. по 2020р. – секретар єпископа (архієпископа) Феодосія (Снігірьова), керуючого Північним вікаріатством м.Києва. З серпня 2020 року ніс послух секретаря-референта керуючого Черкаською єпархією, архієпископа Черкаського і Канівського Феодосія.[1].

Архієрейство

12 травня 2021 року рішенням Священного Синоду УПЦ був обраний єпископом Корсунь-Шевченківським, вікарієм Черкаської єпархії[2].

5 червня 2021 року у Свято-Троїцькому храмі Пантелеімонівського жіночого монастиря Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення архімандрита Антонія (Пухкана) на єпископа Корсунь-Шевченківського, вікарія Черкаської єпархії[3].

6 червня 2021 року в Успенському соборі Успенської Києво-Печерської Лаври хіротонісаний на єпископа Корсунь-Шевченківського, вікарія Черкаської єпархії. Хіротонію звершили: митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський), митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич), митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней (Середній), митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря), митрополит Вінницький і Барський Варсонофій (Столяр), архієпископ Бучанський Пантелеімон (Бащук), архієпископ Городницький Олександр (Нестерчук), архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов), архієпископ Вознесенський і Первомайський Алексій (Шпаков), архієпископ Васильківський Миколай (Поштовий), єпископ Золотоніський Іоанн (Вахнюк), єпископ Баришівський Віктор (Коцаба), єпископ Білогородський Сильвестр (Стойчев), єпископ Макарівський Гедеон (Харон), єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій (Пилипчук), єпископ Вишневський Спиридон (Романов), єпископ Ірпінський Лавр (Березовський), єпископ Бородянський Марк (Андрюк)[4].

Примітка

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.