Берегова (станція)

Береговá — вантажна залізнична станція Одеської дирекції Одеської залізниці. Розташована поблизу міста обласного значення Южне на території Одеського району Одеської області на відгалуженій лінії Чорноморська — Берегова.

Берегова
Чорноморська — Берегова
Одеська дирекція
Одеська залізниця

станція
Розташування
Розташування  Україна
Адреса Южне, Одеський район, Одеська область
Координати 46°37′56″ пн. ш. 31°02′39″ сх. д.
Структура
Лінія(ї) Чорноморська — Берегова
Структура Одеська дирекція
Послуги
Транспортні станція обслуговує Морський торговельний порт «Південний» та Одеський припортовий завод
Супутні вантажні операції
Історія
Відкрито 1975 (47 років)
Електрифіковано 1984[1]
Інша інформація
Власник Одеська залізниця
Оператор Укрзалізниця
Код ЄМР (АСУЗТ) 400502
Тарифні відстані до транзитних пунктів
Чорноморська 37 км
Одеса-Порт 79 км
Мапа

Станція обслуговує Морський торговельний порт «Південний» та Одеський припортовий завод[2].

У 2021 році розпочалося будівництво другої колії на ділянці залізниці Чорноморська — Берегова, в ході якого було заплановано прокласти 6,5 км колії та провести електрифікацію. Саме цим залізничним шляхом здійснюються перевезення для трьох із п'яти найбільших стивідорних компаній країни — ДП МТП «Південний», ТОВ «Трансінвестсервіс» та АТ «Одеський припортовий завод».

Пасажирське сполучення по станції не здійснюється.

Інфраструктура та робота станції

Одноколійна дільниця Чорноморська — Берегова довжиною 36 кілометрів була побудована для забезпечення перевезення вантажів підприємств, розташованих в районі Малого Аджалицького лиману, в першу чергу для переробки імпорту, який переважав у другій половині ХХ століття над експортом, але надалі напрямок роботи портів змінився докорінно з переробки імпорту на експорт.

До порту «Південний» примикають три залізничні станції — Берегова, Хімічна та Промислова[3].

Переробна спроможність станції згідно з технологією (з урахуванням вкладених портом і залізницею засобів) становить 456 вагонів і, оскільки вивантаження в порту до деяких добу перевищує 600 вагонів, назріла необхідність в будівництві додатково 3 шляхів в приймально-відправних парку і 3 колій у сортувальному парку. Дане будівництво мало збільшити переробну спроможність станції ще на 300 вагонів.

Загальна вантажопереробка підприємствами, розташованими в районі Малого Аджалицького лиману, склала у 2008 році 21,3 млн тонн, в тому числі:

Переробка великотоннажних контейнерів в портах становить 73,2 % від загальної переробки контейнерів по Одеській залізниці. У 2009 році на станції Хімічна розпочато будівництво терміналу 500000 TEU в рік, з подальшим збільшенням до 1 млн TEU в рік[4].

Через те, що пропускна спроможність дільниці Чорноморська — Берегова себе вичерпала, 2015 року було завершено спорудження другої магістральної та двох приймально-відправних колій[5].

За попередніми розрахунками, наданим проєктним інститутом «Одесзалпроєкт», на виконання вищезазначених робіт було необхідно близько 400 млн грн. в тому числі:

  • будівництво другого головного шляху, з електрифікацією, пристроями СЦБ і автоблокування на дільниці Пост 5 км Роз'їзд 18 км складає 108 млн грн;
  • відповідно до договору від 17 квітня 2007 року між Одеською залізницею та ТОВ «Трансінвестсервіс» будівництво 2-ї головної колії від Роз'їзду 18 км до Поста 24 км дільниці Чорноморська — Берегова проводилася ТОВ «Трансінвестсервіс»;
  • електрифікація цієї ділянки виконана Одеською залізницею;
  • будівництво станції Пост 24 км — 82 млн грн (проєкт станції на 6 приймально-відправних колій виконаний за рахунок коштів ТОВ «Дельта Вілмар СНД»);
  • реконструкція станції Чорноморська з облаштуванням механізованої гірки — 200 млн грн.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.