Одеська дирекція залізничних перевезень

Одеська дирекція залізничних перевезень (ДН-1) є однією з чотирьох дирекцій Одеської залізниці. Дирекція обслуговує Одеську, а також невеликі ділянки Вінницької та Миколаївської областей. На території дирекції мешкає понад 2,5 млн осіб.

Межує з такими дирекціями:

Назва дирекції Назва залізниці Кількість з'єднань Ділянки з'єднання Магістральна лінія
Херсонська дирекція Одеська залізниця 1 Колосівка Миколаїв Одеса — Херсон
Знам'янська дирекція Одеська залізниця 2 Колосівка Помічна
Подільськ Помічна
Одеса — Москва
Подільськ — Запоріжжя
Шевченківська дирекція Одеська залізниця 2 Рудниця Бершадь
Вапнярка Зятківці
Рудниця — Гайворон
Вапнярка — Сміла
Жмеринська дирекція Південно-Західна залізниця 1 Вапнярка Жмеринка Одеса — Київ

Є численні переходи з Молдовою:

Також зі станції Поромна курсують залізничні пороми у такі порти:

Станції

Центр дирекції знаходиться у м. Одеса, яке одночасно є найбільшим містом у дирекції і центром Одеської залізниці. Інші важливі станції Подільськ та Роздільна-Сортувальна. Через Чорноморськ-Порт Україна з'єднана залізничним сполученням по морю з Болгарією та Грузією.

Залізниці

Через дирекцію проходять кілька важливих маршрутів, зокрема найважливіші Одеса Київ (з відгалуженням на Тирасполь та Кишинів) та Одеса Москва (з відгалуженням до порту Південний). Ці залізниці є двоколійними та електрифікованими. Вони забезпечують доступ до портів Чорного моря, зв'язують з найбільшим містом на півдні України, а також забезпечують доступ для туристів у курортний час.

Серед інших електрифікованих дільниць слід зазначити магістральну дільницю Подільськ Помічна, що з'єднує захід та схід України. Це одна з трьох магістральних залізниць, що з'єднують захід та схід України. Ще одна електрифікована дільниця Білгород-Дністровський Одеса-Головна (з відгалуженням до морської переправи у Чорноморську). Вона забезпечує приміське сполучення, особливо під час напливу туристів влітку.

Інші напрямки не електрифіковані. Серед них найважливіша — це одноколійна дільниця Білгород-Дністровський Ізмаїл (з відгалуженням на Березине).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.