Помічна (станція)

Помічна́ дільнична вузлова залізнична станція 1-го класу Знам'янської дирекції Одеської залізниці на перетині ліній Імені Тараса Шевченка Помічна, Помічна Чорноліська, Помічна Підгородна та Колосівка Помічна. Розташована у місті Помічна Новоукраїнського району Кіровоградської області

Станція Помічна

Імені Тараса Шевченка Помічна
Помічна Чорноліська
Помічна Підгородна
Колосівка Помічна
Одеська залізниця
Знам'янська дирекція
м. Помічна

Вокзал станції Помічна
Вокзал станції Помічна
48°14′28″ пн. ш. 31°24′28″ сх. д.
Дата відкриття 1 серпня
Рік відкриття 1868 (154 роки)
Попередня назва Герасимівка
Тип дільнична
Колій 21
Платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Форма платформи пряма
Вулиця Вокзальна, 15
Відстань до Києва, км 341
Відстань до Одеси, км 273
Код станції 411901 ?
Код «Експрес-3» 2208360 ?
Послуги
Супутні послуги
Помічна
Помічна на Вікісховищі

На станції два парки Бахмацький та Кіровський.

Історія

Кінцевим пунктом Південної залізниці була Одеса. Першу залізницю планувалося побудувати від Одеси до села Паркани. Другу — від Одеси до міста Ольвіополя, далі прокласти залізницю у напрямку Кременчука, Полтави та Харкова.

У 1877 році утворився роз'їзд Південно-Західної залізниці, навколо якої з'явилося 9 хат, це поселення отримало назву Герасимівка на честь першого поселенця Герасима Васьохіна. Хата його була біля колодязя, який існує понині, тоді з нього брали воду для паровозів.

Будівництво залізничної лінії Одеса Бобринська (нині Імені Тараса Шевченка) сприяла тому, що у 1879 році роз'їзд перетворився на маленьку залізничну станцію з чотирма коліями, яка була названа Помічною. Назва походить від села Помічна, розташованого на відстані 1 км від станції.

У зв'язку з будівництвом залізниці Одеса Бобринська впродовж 19111912 років, на станції споруджено вокзал, паровозне депо, кілька житлових будинків.

У 1971 році електрифіковано дільницю Помічна — Хирівка (з 2 вересня 1980 року Чорноліська[1])[2].

У 1972 році електрифіковано дільницю Колосівка Помічна[3].

З 29 березня 2018 року розпочато у касах залізничного вокзалу продаж проїзних документів на автобусні рейси внутрішнього і міжнародного сполучення[4].

Туристичний потенціал Помічної

Одеська залізниця 14 жовтня 2020 року, з нагоди свят — Покрови Пресвятої Богородиці, Дня козацтва та Дня захисників та захисниць України, брала участь у фестивалі «На Покрову у Помічну». За задумом ініціаторів фестиваль демонструє туристичний потенціал Помічної, як міста залізничників. Організаторами цього заходу виступили Помічнянська міська рада та Одеська залізниця[5].

Галерея

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.