Ботанічний сад (станція метро, Харків)

«Ботані́чний сад» — 27-ма станція Харківського метрополітену. Розташована на Олексіївській лінії між станціями «Наукова» і «23 Серпня». Відкрита 21 серпня 2004 року.

Ботанічний сад

Колони станції інструктовані зеленою і синьою плиткою. На правому куті фото — мозаїка станції
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 102 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 29 червня 1999,
21 серпня 2004 (для пасажирів)
Архітектор(и) Спивачук В. А., Карпенко І. Т.; художники: Єрофеєва О. Ю., Моргунов І. І.
Пересадка на Тр: 2, 18
Виходи до проспект Науки, вулиця Отакара Яроша
Час відкриття 06:00
Час закриття 00:00
Географічні координати 50°01′ пн. ш. 36°13′ сх. д.
Стільниковий зв'язок Київстар, Vodafone Україна
Олексіївська лінія
Легенда
Дергачі
оборотні тупики
р. Олексіївка
оборотні тупики
оборотний тупик
Мотель «Дружба»
Аеропорт

Технічна характеристика

Колонна трипрогінна станція мілкого закладення з острівною прямою платформою.

Оздоблення

Оздоблення станції виконано у світло-зелених відтінках. Колійні стіни оздоблені штампованими металоемалевими елементами. Підлога на станції з сірого граніту, колони оздоблено світло-зеленої мозаїкою. Вісім мозаїчних панно з рослинними малюнками прикрашають колійні стіни станції — по чотири панно з кожного боку. Стіни обох вестибюлів прикрашені лайтбоксами з фотографіями Харкова, зробленими з нагоди 350-річчя міста.

Виходи до міста

Вихід зі станції розташований на розі проспекту Науки та вулиці вул. Отакара Яроша. Станція розташована біля Саржиного яру — зеленої зони на межі Павлова Поля.

Вестибюлів на станції два. Північний вестибюль з'єднаний з платформою допомогою сходового маршу (на спуск) і двох ескалаторних стрічок (на підйом), південний вестибюль — тільки сходами. Північний вестибюль має чотири надземних виходи, південний — всього один.

Відкриття станції було присвячено до 350-річчя міста. На відкритті був присутній президент Леонід Кучма. Станція розташована в житловому районі Павлове Поле. Поблизу знаходяться студентське містечко, готель «Мир», магазини, супермаркет. Біля виходу з метро розташована зупинка наземного громадського транспорту.

Проєктування

Під час прєектування були розроблені два варіанти станції. В одному з них передбачалося побудувати дворівневий міст через Саржин Яр, на нижньому ярусі якого повинна була розташована станція, а на верхньому — проходити проїжджа частина проспекту Науки. Однак у підсумку був реалізований інший проєкт, за яким станція зведена в тілі насипу-дамби.

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.