Браузерний рушій

Браузерний рушій, часто також рушій виведення чи двигун розміщення — це програмний рушій, який працює з розміченим вмістом (таким як HTML, XML файли, файли зображень тощо), а також форматувальною інформацією (CSS, XSL файли тощо), і виводить вміст на екран згідно з форматуванням у зручному для спостереження вигляді. Він «малює» на вмістовій площі вікна, яке виводиться на монітор чи принтер. Двигун розміщення зазвичай застосовується веб-оглядачами, поштовими клієнтами або іншими прикладними програмами, що потребують виведення чи редагування вмісту веб-документів.

HTML

Термін «двигун розміщення» набув широкого вжитку, коли ці програми стали «відокремлюваними» від браузера. Найпоширенішими браузерними рушіями є:

  • Geckoвідкритий двигун проекту Mozilla, використовується в багатьох програмах на основі кодів Mozilla (веб-оглядач Firefox, поштовий клієнт Thunderbird та набір прикладних програм SeaMonkey).
  • Presto — двигун, розроблений компанією Opera Software, є основою браузера Opera (до версії 12.17 включно), також ліцензований для використання сторонніми компаніями.
  • Trident — двигун браузера Internet Explorer; використовується багатьма програмами для Microsoft Windows, наприклад: Outlook Express, деякі версії Microsoft Outlook, а також міні-оглядачі у програмах Winamp та RealPlayer.
  • KHTML — двигун проекту KDE, використовується у власному оглядачі Konqueror; також став основою для WebKit.
  • WebKit — двигун браузера Apple Safari, що входить в операційну систему Mac OS X, та браузерів Google Chrome та Opera. Вбудований у бібліотеку Qt.
  • Blink — форк WebKit, використовується у Google Chrome (28 - ) та Opera (15 - ).
  • Edge — новий двигун від компанії Microsoft для її нового браузера Microsoft Edge.

Назву «двигун виведення» можна також віднести до таких текстових двигунів як Pango чи Uniscribe, які подають багатомовні тексти в правильному вигляді, беручи до уваги такі ускладнення як різнонаправленість текстів, комбінація «базових символів» з наголосами, різними позначками тощо.

Дивись також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.