Бріорія Фремонта

Бріорія Фремонта (Bryoria fremontii, англ. Wila) — їстівний лишайник родини пармелієвих (Parmeliaceae) порядку леканоральних (Lecanorales).

?
Бріорія Фремонта

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Гриби (Fungi)
Підцарство: Вищі гриби (Dikarya)
Відділ: Аскомікотові гриби (Ascomycota)
Клас: Леканороміцети (Lecanoromycetes)
Порядок: Леканоральні (Lecanorales)
Родина: Пармелієві (Parmeliaceae)
Рід: Бріорія (Bryoria)
Вид: Бріорія Фремонта
Bryoria fremontii
(Tuck.) Brodo & D. Hawksw., 1977
Посилання
Вікісховище: Bryoria fremontii
EOL: 2858603
ITIS: 190576
МСОП: 175709575
NCBI: 283295
MB: 341501
IF: 341501

Характеристика

Слоєвище 10-50 (частіше близько 20-30) см завдовжки, бородоподібно звисає з гілок дерев, іноді розпростерте, в основному блискуче, темно-червонувато-коричневе або оливково-коричневе. Гілочки довгі, нерівні по товщині (0,4-1,5 (2) мм в діаметрі, місцями до 4 мм), перекручені, злегка сплюснуті, дихотомічно розгалужені. Від основних гілок зрідка відходять тонкі, короткі, перпендикулярні гілочки. Псевдоціфели слабо розвинені, подовжені до веретеноподібних, білі або блідо-коричневих. Сораї горбкуваті, рівні або трохи ширше гілочок, блідо або яскраво-жовті. Апотеції розвиваються дуже рідко. Розмноження вегетативне, рідше спорами.

Поширення

Бріорія Фремонта зустрічається у Фінляндії, Скандинавії, Німеччини, Західній Росії, Сибіру, Північній Америці і Монголії.

Особливості екології та фітоценології

Епіфітний лишайник. Приурочений до помірно зволожених співтовариствах тайгових (соснових) лісів. Віддає перевагу освітленим місцям проживання в старовікових хвойних масивах, де росте на стовбурах і гілках сосни і ялини, рідше берези. Характерний для природних, мало порушених лісів, чутливий до антропогенних впливів.

Цікаві факти

Не зважаючи на різницю в кольорі та токсичності Bryoria fremontii є одним видом з Bryoria tortuosa. Відмінності між ними лише у кількості одноклітинних дріжджів порядку Cyphobasidiales, що є третім елементом у симбіозі цього лишайника. В токсичному зеленому Bryoria tortuosa знайдено значно більше клітин дріжджів аніж у нетоксичному коричневому Bryoria fremontii[1].

Примітки

  1. Milius, Susan (10 серпня 2016). Yeasts hide in many lichen partnerships. Science News. Процитовано 13 січня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.