Відділення (військова справа)

Відді́лення[1], історично рій[2], рідко ві́дділок[3]— це найменше штатне військове формування, тактичний підрозділ, що має штатного командира, в багатьох арміях світу.

Історично в українських збройних силах (армія УНР, УПА) в цьому значенні використовувався термін «рій».

У Збройних силах України відділенням командує молодший сержант або сержант.

Стандартне умовне позначення відділення НАТО (NATO)

Зазвичай в механізованому (мотострілецькому, мотопіхотному, піхотному) відділенні 9-13 осіб. У відділеннях інших родів військ чисельність особового складу відділення від 3 до 15 осіб. У деяких родах військ відділення називається інакше: в артилерії обслуга, в танкових військахекіпаж.

У деяких інших арміях відділення не найдрібніше формування. Наприклад, в армії США, Великої Британії, Канади та Австралії в деяких частинах найменшим підрозділом є вогнева група, або секція, а відділення складається, як правило, з трьох груп. Але в основному, в більшості армій відділення залишається найдрібнішим формуванням.

Звичайно відділення входить до складу взводу, але може існувати і поза взводом. Наприклад, відділення управління парашутно-десантної роти не входить у жоден зі взводів роти, а безпосередньо підпорядковано командиру роти.

Механізоване відділення

Склад механізованого відділення на БМП (озброєння):

У наступі та обороні діє як правило у складі механізованого взводу, у розвідці може діяти самостійно.

Примітки

Джерела

  • Иерархия воинских формирований
  • Лелека В. М. Захист Вітчизни. Курс навчання юнаків. 11 клас: Розробки уроків / В. М. Лелека, Е. В. Винограденко.— X.: Вид-во «Ранок», 2011.— с.71

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.