Вогнева група

Вогнева́ гру́па (англ. fireteam)[1], або ла́нка (рос. звено́), — найменше позаштатне військове формування у складі відділення, що не має штатного командира, в багатьох арміях світу.

Група американських морських піхотинців веде бій: поки один здійснює перебіжку, другий прикриває його вогнем. Битва за Окінаву. 18 травня 1945

У Збройних силах групою може командувати молодший сержант, капрал, ланц-капрал, єфрейтор або старший солдат.

Зазвичай у механізованому (мотопіхотному, піхотному) відділенні 2-3 групи (командування або управління, вогнева, ударна, снайперська, мінування, прикриття, забезпечення тощо). У відділеннях інших родів військ чисельність особового складу групи може складати від 2 до 5 чоловік.

Так, під час ведення бою відділення може поділятися на дві бойові групи: власне вогневу і маневрену. Маневрена група, веде активний наступ і захоплює позиції противника, й може мати у своєму складі 2-3 стрільців на чолі зі старшим стрільцем, а вогнева командира відділення, гранатометної обслуги і кулеметника. При цьому склад бойових груп може бути довільним.

Такий підхід застосування груп (англ. fireteams) набув широкої практики в Збройних силах США, в частині, що стосується взаємного маневру і вогневого прикриття ланок (груп). В армії США бойова група діє в складі: командир групи (штурмова гвинтівка), кулеметник, гранатометник (штурмова гвинтівка з підствольним гранатометом) і стрілець (штурмова гвинтівка) або «піхотний снайпер» (штурмова гвинтівка з оптичним прицілом) або протитанкіст (штурмова гвинтівка і одноразовий РПГ). Загалом у відділенні 9 осіб: 2 групи та командир відділення. У свою чергу в Корпусі морської піхоти США відділення має 13 військовослужбовців, і складається з 3 груп (ланок) на чолі з командиром відділення. Кожна група включає: командир ланки-гранатометник (штурмова гвинтівка з підствольним гранатометом), кулеметник, помічник кулеметника (штурмова гвинтівка), стрілець (штурмова гвинтівка).

Див. також

Примітки

  1. Англо-український військовий словник-мінімум // Основи військового перекладу: (англ. мова): підручник / В.В. Балабін, В.М. Лісовський, О.О. Чернишов; за ред. В.В. Балабіна. К. : Логос, 2008. — ISBN 978-966-581-969-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.