Герб Кривого Рогу

Герб Криво́го Ро́гу — офіційний геральдичний символ міста Кривого Рогу, районного центру Дніпропетровської області.

Герб Кривого Рогу
Деталі
Носій Кривий Ріг
Затверджений 20 травня 1998
Корона срібна міська
Щит іспанський

Опис

Щит, напівкруглий (поділений навпіл по вертикалі), зеленого та червоного кольору. У полі щита розташовані дві фігури.

Головна фігура — оздоблена козацька порохівниця (срібло) розташована у нижній частині щита, над нею золотий дубовий трилисник з двома жолудями. Щит вписаний в декоративний картуш, увінчаний міською короною.

Козацька порохівниця виготовлена з рогу, що передусім вказує на назву міста (герб є промовистим), а також на славетне минуле краю (до 1775 р. — територія Запорізької Січі), легенду про засновника міста козака Кривого Рога, та іншу версію про походження назви міста — утворення кривого мису (рогу) при злитті річок Інгулець і Саксагань. Порохівниця також говорить про великий потенціал і можливості міста, спроможність до дії і розвитку: — «Є ще порох в порохівницях!», та нагадує про заклик «Тримай порох завжди сухим!».

Золотий дубовий трилисник з двома жолудями — це передусім символ сили, міцності, багатства, глибокого коріння та духовного відродження. Трилисник формою нагадує тризуб, що є символом триєдності сил, споконвічним знаком оберегом української землі. Крім того він символізує минуле, сучасне і майбутнє та їх нерозривний зв'язок, а як жива природна форма — постійний розвиток і оновлення. Зелений колір означає достаток, волю, надію, радість. Червоний — хоробрість та лицарські чесноти, любов, мужність, великодушність. Золото — багатство, сила, вірність. Срібло — чистота помислів і діянь.

Затверджений рішенням № 30 ІІІ сесії XXIII скликання від 20 травня 1998 р.

Автори герба

Історія

Перший герб міста був прийнятий земськими зборами в 1912 році, але офіційно так і не утвердився. Його реконструкція публікувалася у збірнику «Кривий Ріг в листівках, документах, фотографіях». Герб радянської доби затверджений у 1972 році. Щит скошений справа лазуровим і червоним. У першій частині — срібний хімічний комбінат, в другій — срібна шахта з териконами. Червона глава обтяжена срібною назвою міста українською мовою.

Герби сучасних районів Кривого Рогу

Наразі всі райони міста мають свої герби.

Див. також

Джерела

  • Інформація на сайті Українська геральдика
  • Енциклопедiя Криворiжжя: у 2-х тт./Упорядник В. П. Бухтiяров. Кривий Рiг: ЯВВА,2005. — Т.1, с. 251
  • Красикова Е. Трилистник и пороховница: У Кривого Рога отныне есть свой герб//Днепровская правда. -1998. — 6 мая.
  • Мельник А. Городская геральдика: К проблеме создания герба города Кривого Рога//Криворожские ведомости. — 1995. — 2 ноября. — с. 7.
  • Мельник А., Тополь В. Хорошо забытое старое: О проекте герба г. Кривой Рог начала века/Криворожские ведомости. — 1995. — 2 ноября. — с.7
  • Таким быть гербу нашего города// Дело и реклама: Криворожская информационная информационная газета. — 1998. — 15 янв.
  • Токар В. Городу нужен оберёг!//Дело и реклама: Криворожская информационная газета. — 1998. — 15 января.
  • 225-й год встречает наш неутомимый труженик Кривбасс!//Днепровская правда. — 2000. — 16 мая.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.