Гореницький заказник

Гореницький заказник — один з об'єктів природно-заповідного фонду Київської області, лісовий заказник місцевого значення.

Лісовий заказник місцевого значення «Гореницький»
50°26′53″ пн. ш. 30°12′11″ сх. д.
Розташування: Києво-Святошинський район, Київська область,  Україна
Найближче місто: Ірпінь, Київ
Площа: 221,0 га
Заснований: 21 червня 2012
Керівна
організація:
Приміське лісництво Державного підприємства Київське лісове господарство
Країна  Україна

 Гореницький заказник у Вікісховищі

Наукове обгрунутвання створення заказника підготовлено експертами Ukrainian Nature Conservation Group.

Розташування

Заказник розташований в Києво-Святошинському районі Київської області біля села Дмитрівка, в адміністративних межах Дмитрівської та Гореницької сільських рад. Перебуває у віданні Приміського лісництва Державного підприємства Київське лісове господарство.

Мета

Мета створення заказника — збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу Київської області.

Значення

Лісовий заказник місцевого значення «Гореницький» має особливу природоохоронну, наукову та естетичну цінність. Дане урочище відіграє значну роль у Національній екологічній мережі.

Гореницький заказник

Загальна характеристика

Загальна площа лісового заказника місцевого значення «Гореницький» становить 221,0 га. Заказник складається з лісових кварталів 40, 41, 37 та 38. Середній вік лісових насаджень — близько 70—75 років.

Флора

Флора заказника надзвичайно різноманітна і налічує понад 100 видів вищих рослин. На території збереглися фрагменти вересових та костричникових три-чотириярусних сосняків. Сосна, що є основною породою даної території має тут зімкненість крон 80%. На окремих ділянках ростуть береза, дуб, вільха. Вздовж лісових доріг зростає рослина, занесена до Червоної книги України лілія лісова. У чагарниковому ярусі зростають чорна і червона бузина, ліщина, свидина криваво-червона, крушина ламка та жостір проносний. На освітлених узліссях поширена також рідкісна цінна рослина перстач білий.

Фауна

В лісі мешкає багато видів кажанів, які охороняються Бернською конвенцією. Дана територія є відтворювальною ділянкою для кабана і козулі. На даній території відбувається міграція великих мас перелітних птахів восени і навесні. Зустрічається близько 40 видів гніздуючих птахів, що належать до лісових видів, характерних для даного регіону. На території заказника полюють нічні хижі птахи сови. Зокрема виявлені сови сіра та вухата. Вони також знаходяться під охороною міжнародної Бернської конвенції.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.