Данська рада у справах біженців

Данська Рада у справах біженців (ДРБ) (дан. Dansk Flygtningehjælp) — приватна данська гуманітарна організація, заснована в 1956 році. Організація виступає в якості зонтичної для 33 організацій-членів.

Danish Refugee Council
дан. Dansk Flygtningehjælp
Абревіатура DRC
Тип асоціація
неприбуткова організація
Засновано 1956
Правовий статус асоціація
Мета допомога біженцям
Країна  Данія
Штаб-квартира Копенгаген, Данія
Місце діяльності весь світ
Керівник Charlotte Slented і Christian Friis Bachd
Ключові особи Крістіан Фріїс Бах Генеральний секретар
Штат працівників 7000
Вебсайт http://www.drc.ngo

Історія

Утворена після Другої світової війни та у відповідь на європейську міграційну кризу, викликану радянським вторгненням в Угорщину 1956 року. ДРБ бере активну участь у великомасштабних гуманітарних проектах по всьому світу. Через операції з конвоювання ДРБ відповідала за постачання половини міжнародної гуманітарної допомоги в Боснії і Герцеговині під час війни за незалежність в колишній Югославії в 1990-і роки.

Поточна діяльність

Сьогодні Данська рада у справах біженців працює в більш ніж 30 країнах світу з програмами гуманітарної допомоги в таких зонах конфлікту, як Україна, Сомалі (Сомалійський півострів), Афганістан (Центральна Азія), Ірак (Близький Схід), Чечня (Кавказ).

Данська рада у справах біженців є однією з головних гуманітарних організацій, які діють у Сирії та сусідніх країнах. Більше 500 000 осіб в регіоні щомісяця отримують від ДРБ надзвичайну допомогу. Ситуація в Сирії і навколо неї є найбільшою гуманітарною кризою в світі, 30 % населення покинули свої будинки в результаті насильства. У Сирії, Лівані, Йорданії, Туреччини та Іраку ДРБ розподіляє гуманітарну допомогу: матраци, одяг, ковдри, гігієнічні набори, організовує реабілітаційні притулки. У Сирії ДРБ допомагає переселенцям і іншим постраждалим від конфлікту сирійцям у містах Хомс, Дараа, Алеппо і Дамаск.

Міжнародна діяльність ДРБ спрямована на захист біженців і внутрішньо переміщених осіб і сприяння довгостроковим рішенням. ДРБ надає допомогу в гострій міграційній кризі й, як і раніше, орієнтується на довгостроковий ефект. 

Данська рада у справах біженців здійснює діяльність у дев'яти напрямках, а саме:

  • житлова інфраструктура,
  • надання грантів і мікрофінансування,
  • продовольча безпека та відновлення і розвиток сільського господарства,
  • законодавство та інформація, пов'язані з біженцями,
  • соціальна реабілітація,
  • розвиток мережі НУО,
  • гуманітарна діяльність з розмінування,
  • інформаційне керування і координація,
  • логістика у надзвичайних ситуаціях і транспортне керування.

ДРБ також активно працює в галузі розмінування та матеріально-технічного забезпечення відновлювальних робіт з різними міжнародними організаціями, такими як Організація Об'єднаних Націй, Всесвітня продовольча програма (ВПП) та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).

Діяльність в Україні

Данська рада у справах біженців вела роботу в Україні у 1998—2000 та 2007—2013 роках. Тоді головними напрямками діяльності були повернення депортованих кримських татар з Середньої Азії назад до Криму і поліпшення роботи органів влади та громадянського суспільства з дітьми-біженцями.

Після початку військової агресії Росії проти України ДРС знову відновила свою діяльність в Україні, цього разу для допомоги у подоланні гуманітарної кризи[1].

Діяльність ДРС насамперед направлена на допомогу преселенцям з зони конфлікту на сході України. Організація працює на підконтрольній уряду території. Завдяки попередньому досвіду роботи в Україні, ДРС має тривалі робочі зв'язки з урядом, у тому числі є обраним членом Гуманітарної ради країни та членом-засновником Форуму НДО в Україні[2]. Разом з тим, ДРС разом з іншими гуманітарними організаціями працюють над отриманням доступу до мешканців тих територій Донецької і Луганської областей, які наразі непідконтрольні уряду. Насьогодні організація працює у Києві, Дніпрі, Маріуполі, Слов'янську та Сєвєродонецьку[1].

Інше

Генеральний секретар ДРБ — Крістіан Фріїс Бах.

У жовтні 2011 року два співробітники проекта з розмінування ДРБ були захоплені сомалійськими піратами в Галькайо. 93 дні потому вони були визволені американськими морськими котиками.[3]

У вересні 2013 року ДРБ відкрила нове представництво в Женеві.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.