Джміль піренейський

Ареал і підвиди

Вид з диз'юктивним ареалом, ізольовані локальні ареали якого охоплюють високогір'я гірських систем Центральної і Південної Європи[1].

В Україні B. pyrenaeus трапляється лише в високогір’ї Українських Карпат з висот близько 700 м і вище, переважно у гірських масивах Ґорґан і Чорногори[1][2].

Насьогодні B. pyrenaeus поділяється на чотири підвиди[3]:

ПідвидАреал
B. p. afasciatusТатри
B. p. balcanicusКарпати, Балканські гори
B. p. pyrenaeusПіренеї
B. p. tenuifasciatusАльпи

Короткий опис ейдономії імаго B. p. tenuifasciatus

Довжина імаго B. p. tenuifasciatus може досягати 18-20 мм, а розмах крил - 26-30 мм. Його передньоспинка та щиток вкриті жовто-сірими волосками. Їх розділяє суцільна перев'язка із чорних волосків. Між 1-м та 2-м тергітами також розташована перев'язка із жовто-сірих волосків. 3-й, 4-й, 5-й та 6-й тергіти черевця в помаранчевих волосках[4].

Особливості біології та місця проживання

Поширений у буково-смерекових та смерекових лісах,а також на галявинах, лісових зрубах, полонинах з висот близько 700 м і вище. Живиться пилком і нектаром і відповідно є запилювачем великої кількості гірських квіткових рослин[1], проте віддає перевагу Crocus vernus, Vaccinium corymbosum, Epilobium angustifolium та представникам триби Cynareae та роду Rhododendron[5][6].

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.